Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kočičí přání - Pomoc pro kočky, které patří lidem bez domova

5. 12. 2017
 
 
 

V Čechách je přibližně 30.000 lidí bez domova, po jejichž boku žijí na ulici desetitisíce koček. Jde hlavně o polodivoké bezprizorní kočky, které u lidí bez domova hledají útočiště.

Tyto kočky jsou pro lidi bez domova často jediným blízkým přítelem v jejich tíživé situaci a lidé bez domova se o kočky snaží v rámci svých možností dobře postarat. Pokud však kočka onemocní, nemají prostředky na veterinární péči, a tak zvíře často trpí bez pomoci. Kočky jsou velmi často nemocné a nákazu si mezi sebou neustále dokola předávají. Koťata se rodí mrtvá v několika vrzích ročně. Tato zvířata si sama nedokáží pomoci a jsou odkázána na pomoc z venčí. Je nemožné eliminovat počet těchto ubohých koček na ulici, můžeme však kastrací kontrolovat jejich nechtěné množení.

Pomáháme nejvíce přímo v terénu a úzce spolupracujeme s Armádou spásy, Nadějí apod. Kočkám nabízíme východisko ve chvílích, které lidé bez domova nedokáží kvůli své sociální či finanční situaci sami řešit.

Jde zejména o kastrace, léčení nemocných a zraněných koček, očkování, zbavování vnitřních a vnějších parazitů a zajišťování kvalitního krmiva kočkám v rekonvalescenci.

Nechtěným kočkám hledáme samozřejmě nové domovy.

Týdně pomůžeme 2-3 kočkám od lidí bez domova, ale je to možné jen díky finanční podpoře dárců. Stovky koček na naši pomoc stále čekají. Zapojte se do pomoci i Vy! Děkujeme.

Psí život se jako jediná organizace v České republice cíleně zaměřuje na pomoc zvířatům (psům a kočkám), která patří lidem bez domova, osobám závislým na návykových látkách a zvířatům, která žijí s lidmi v sociálně vyloučených lokalitách. Více na www.psizivot.com.)

Pokud chcete přispět na tento projekt, budeme moc rádi.

PŘISPĚT MŮŽETE ZDE.

Děkujeme za chlupáčky.