Jdi na obsah Jdi na menu
 


Princezna a Adámek se hlásí

13. 8. 2018

Dobré nedělní poledne, paní Fuksová,

Adámek s Princeznou se hlásí z nového domova a hlásí, že je všechno v pořádku. Ale po pořádku:

Po cestě domů byli oba hrozně hodní, akorát asi jim nedělala dobře relativně dlouhá cesta autem; Princezna se skoro celá poslintala a dlouho to vypadalo, že Adámek je dobrý, ale jak jsem ho měla v přepravce na klíně, tak po sundání jsem vypadala jako počůraná, ale počůrané to nebylo. Při vypouštění Adámka z přepravky jsme našli vyblinkanou obrovs...kou šišku lehce natrávených granulek, evidentně si těsně před tím, než jsme si pro něj přišli, musel nacpat bříško k prasknutí… Mimochodem, jak jste měla obavy, jestli se vůbec vejde do té menší přepravky, tak se tam během cesty asi 10x otočil.

Po vypuštění do jejich dočasného pokoje Princezna okamžitě zaparkovala pod křesílko a zůstala tam dost dlouho, ale pak si přišla hodně opatrně pro pohlazení. Pořád je taková obezřetná a zároveň se evidentně chce mazlit, tak se jí to v té malé hlavičce pere, ale je zlatíčko. Adámek je strašně kontaktní okamžitě od začátku, když k nim jdeme, pokaždé čeká u dveří, otírá se o nohy a motá se okolo a vrní jak motorová pila. Hned první večer mi předvedl ten tzv. mléčný krok, spokojené kočičí šlapkání, akorát ve strašně srandovní variantě, kdy u toho zvedal pacičky jako voják. Jinak je to velký průzkumník, všechno ho zajímá, všechno musí vyzkoušet.

Co se týká jídla, tam je to zase podobné, Adámek se ke všemu vrhá hned a chce všechno vyzkoušet, Princezna je opatrná. Včera vyzkoušeli takové ty ňamky - masové tyčinky (jednotlivě balené, co jsme taky kožíškům přivezli) a dobrý! Kotěcí granulky, momentálně mají Eminent, mohou být, no ale jsou to jen granulky, žádný šlágr! Trošku mě dostali tím, že kvalitní a drahé kotěcí konzervičky jim nejedou, nejspíš tím, že tam nejsou žádná aromata a zchutňovadla nebo jak se tomu říká – zato po relativně obyčejných kapsičkách se můžou utlouct. No, neva, náš pejsek Fido má z toho velkou radost, protože vyhazovat to fakt nebudu!

V příloze posíláme pár fotek, i když vyfotit ty dva žížaláky je docela umění. Zatím se mějte krásně a my se zase někdy ozveme.

 

S pozdravem, Adámek, Princezna, Petra a Martin Jindřichovi

 

Fotka uživatele Šance pro kočku  z. s.