Jdi na obsah Jdi na menu
 


Toulavý PAN KOCOUR prosí o záchranu...

15. 5. 2017

PROSBA
V lokalitě, kde odchytávám a kastruji se chytil obrovský šedobílý kocour. Dle místních ničí není, chodí jen na jídlo a je to bohužel vidět. Má orvané zde...formované uši, samý krvavý strup a šrám, na hlavě podebranou díru asi od kousance, olezlou srst, možná i dlouhodobě svrab- v uších i na hlavě, odčervený nejspíš taky nikdy nebyl. Bude to nejspíš už postarší pán, protože některé zuby jsou pryč. Také jedno oko má zanícené a zdá se že na něj nevidí - rohovka je zakalená do běla. Pan doktor ho omrkl a přikázal léčbu a protiparazitální kapku za krk, prý uvidíme jak se sebere. Na kastraci taky trvá, protože pokud se uzdraví, dobili by ho tam kocouři znova.
Kocoura mám v karanténní kleci a ukázalo se, že je to starý dobrák. Schová se sice vždy do přepravky, ale nechá se hladit i ošetřovat. Je to prostě PAN KOCOUR.
Problém je, že ho po vyléčení a kastraci budu muset vypustit zpátky a pro starší kočky je to venku, hlavně v zimě, krutý, často konečná. Lidi je tam sice krmí, ale nemají zázemí, neohřejou se, nikdo je nebude léčit v případě potřeby ani odčervovat.
Hledáme tudíž zachránce, někoho, kdo chce starší kočičku né kotě, občas se takový zázrak stane, takže budeme doufat, že i obříka jeden potká. A pokud možno do týdne, déle ho tady věznit nechci i když je hodný, používá kočičí wc a všechno pěkně zbaští, včetně antibiotik. Zdá se, že až na ten "obal" je v dobré kondici. Váha přes 5 kilo.
Nachází se ve Strakonicích v depozitu chlup nechlup.

strak.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

starak1.jpg