Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z deníku Štístkovy party

14. 5. 2018

Konečně je tady to jaro. Není totiž nad to, vyvalit své špíčky venku ve voliéře. Jak říká máma, tady bychom se všichni mohli válet od rána do večera. A taky to děláme. A nejen to. Když předpověď ukazuje na teplejší noc, trávíme venku i čas nočního odpočinku.
Někteří z nás jsou dokonce tak prudce inteligentní, že tráví ve voliéře i čas bouřek, lijáků a podobných neodolatelných přírodních dějů. Jak říká máti, proti gustu žádný dišputát. Nevím teda, co ...to má znamenat, ale myslím si, že to bude něco jako - Tak si tam zůstaňte, vy praštěný kočky, když myslíte..
Ležeti venku bříškem vzhůru a pozorovat okolní dění je činnost vskutku zábavná. Všichni se stále za něčím honí, psi, Pepa Pig i máti s člověčí ségrou. Často na ně voláme přes mříže, ať se na to vykašlou a natáhnou se taky pupkem vzhůru, ale nějak neposlouchají a pupky (a že mají pořádné :0) nevystrkují.
Taky jsme chytli blechy. No, čtete dobře, jako fakt. Nechci to na nikoho svádět, ale první to máma objevila u Eliho. Byl uraženej a tvářil se, že s náma už nepromluví. Tvrdí, že to chytnul od psa, ale znáte to...Bůh ví, kde k tomu přišel, fešák jeden...
No samozřejmě jsme museli všichni podstoupit očistné kúry a nanesení protibleších preparátů, což bylo teda strašný. Máti se navíc prořekla, že to zdaleka ještě není konec, takže jsme v očekávání dalších katastrofických scénářů..
Vyhrožovat, to ona umí výborně. Chtěl jsem napsat dobře, ale to je slabý slovo. Vyhrožuje všemu a všude. Nám kočkám především roztrhnutím vejpůl. Občas tak přemýšlím, co by s náma potom dělala, kdyby nás měla všechny na půlky...
Tož vypadá to, že všechno podstatný jsem napsal. Jo a ještě nesmím zapomenout vyřídit pozdravy od cele Žikovské smečky a taky od všech ostatních, včetně máti a člověčí ségry.
Mějte se famfárově a slunce v duši!
(To jsem někde slyšel, dobrý, ne?)
Váš Štístko I.

Fotka uživatele Šance pro kočku  z. s.

 

Fotka uživatele Šance pro kočku  z. s.

 

Fotka uživatele Šance pro kočku  z. s.