Jdi na obsah Jdi na menu
 


Johanka

23. 7. 2015

Johanka je neobyčejným jménem, jedna z méně obvyklých variant původního hebrejského jména Jochanán.Překládá se jako „Bůh je milostivý“ nebo „dar boží“.
To vše pro naši Johanku platí. Mladinká droboučká kočička, která se objevila na jedné z Klatovských ubytoven v krabici se čtyřmi koťaty. Jak už je osudem kočičích bezdomovců jedni je krmí, druzí nenávidí. Majitel ubytovny patřil k druhé skupině. Přivezli ji k nám, že na ni chtěl poštvat své psy, že ji nesčetněkrát přetáhli koštětem. Dnes už víme, že se psy má přímou velmi špatnou zkušenost. Když slyší psa za zavřenými dveřmi, změní se v tvorečka, který bojuje s přízrakem o život. Ona v tu chvíli skutečně bojuje o život. Protože se ji vrací, co zažila. Nevnímá realitu a je zcela mimo sebe. Přesto že k ní nemůže a nemůže jí ublížit Přitom je to laskavá kočička stále přítulná, která navíc přijala i další dvě koťata své bázlivé kolegyně.
Je to jako u lidí, na někoho se snese všechna bída a bolest světa u jiného to vypadá, že nikdy nic zlého nezažil.
Nestačí lidé, kteří ublíží,nestačí že se sama musí postarat o sebe a své děti,nestačí zážitek se psem ještě po ní někdo musí střílet. Dnes byla Johanka na kastraci a operaci střelné zarostlé rány. Byla vyjmuta tak zploštělá diabolka, že to musela být neskutečně veliká rána. To je ten zázrak a dar boží, že neprorazila lebeční kost….
Johanka je opravdu maličká droboučká kočička, je vyčerpaná po koťatech a všech nehezkých zážitcích, které ji přichystali lidé
Moc držíme tlapky, aby bylo už jen dobře, aby se nedostavila žádná komplikace Johanka prožila ten nejkrásnější dlouhý život s člověkem, který ji bude milovat, jak si zaslouží. Já věřím, že ho najde, aby za lidi jako takové odčinil tu neskutečnou spoustu zla a věřím, že Johanka zůstane tou milou hodnou kočičkou, která lidem nepřestane věřit. Přeji jí to z celého srdce

 

 

2-johanka-operace-016.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1-johanka-operace-012.jpg