Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hektický týden na Žíkově

6. 6. 2016

Uplynulý týden v Šanci pro kočku z.s. byl hodně hektický, hned po návratu z umísťovací výstavy v Praze musely kočičky čechrat kožíšky pro návštěvu z České televize. Moc děkuji všem kteří se zůčastnili natáčení, kočičím hvězdám patří samozřejmě poděkování též.
Kastrace tento týden neminula kocourky Páju, Leonarda a Uriáška jejichž zdravotní stav ji do této chvíle neumožňoval, všichni v pořádku zpět, doufejme že vše půjde dál stejně dobře a bude možná dvojí vakcinace, aby koneč...ně mohli hledat domov. Stav koťat přivážených ze stodol, kde se o ně nikdo nestará je katastrofální, jejich léčba dlouhá a někdy marná.
Několik puberťáků nějakou dobu nebude muset vidět naši paní doktorku, která je tento týden pořádně potrápila, ale jinak to prostě nejde, když je třeba léčba musí se něco vydržet.
Bohužel nás opustila třetí mourinka od Verunky, kterou jsme po dvou hodinách dokrmovaly, protože neměla sama sílu pít, všechna tři mourovaná koťátka byla o polovinu menší a svůj boj o život nezvládla a v prvních deseti dnech odešla za duhový most z důvodu novozenecké sepse, zato dva bráškové se mají čile k světu a v necelých 14 dnech mají 315 g.
Na první vakcinaci jsme odváželi kočičky z dočasné péče Tulíska, Timíka a Bobinku, pokud nebude žádná nepříznivá reakce na vakcinaci, budou po přeočkování a nastoupení imunity hledat domov.
Nově jsme přijali koťata ze Strážova Claudinku a Jeronýmka, kocourka Macíčka z Vimperka, a zraněnou kočičku ze Sobětic.
Naše plašanka z Květinky Sušice Fleur, včera musela být ,,násilně,, odchycena a odvezena na veterinu na prohlídku, dostala ATB a s velikým srdcervoucím křikem se vrátila zpět, dnes už byla zcela v pohodě tak ještě aby ATB, zabrala a bylo ji lépe.