Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prosíme lidi s velkým srdcem o pomoc s úhradou kastrací volně žijících kočiček

27. 3. 2017

Poslední týdny intenzivně kastrujeme volně žijící kočky, aby nerostl počet strádající kočičí populace na ulicích.
Bohužel je míst kde na tyto kočky jsou tolik , že máme pocit jako bychom se vrátili v čase o desítky let zpět.
Narážíme čím dál víc na hospodářská stavení, kde se v mezích možností lidé, kteří tam pracují o kočky snaží postarat alespoň jídlem, ale na kastrace a veterinární péči už prostě nemají peníze.
Lidé v okolí těchto farem a podobných zařízení se velice rychle naučili jak se zbavit nechtěňátek, prostě koťata odvezou k nejbližšímu kravínu a tam je vypustí, tady se přece pár koček ztratí...O absurdnosti takového jednání netřeba diskutovat, je třeba neustále znovu a znovu lidi přesvědčovat o nezbytnosti kastrací a diskutovat s nimi na toto téma. A jednou možná bude lépe. Snad to jednou přijde, ale nejspíš je to hodně vzdálené jednou...
Protože kastrace jednou z nejpodstatnějších priorit Šance pro kočku, snažíme se na těchto místech kastrovat jak jen to jde.
To samozřejmě také něco stojí a přesto že o finanční příspěvky nikdy neprosíme, tady uděláme výjimku. Zatím většinu hradíme z vlastní kapsy, ale čím dál víc se stává, že nám na kastrace přispějí lidé kteří o nich zpočátku nechtěli ani slyšet.
Pokud nám tedy můžete také pomoci, budeme Vám opravdu vděčni. Nezáleží na částce, pomůže i malý příspěvek. Když pár lidí pošle něco málo zachrání to od strádání nejednoho kocourka či kočičku.
Pokud patříte k těm kteří chtějí nebo mohou pomoci
zašlete prosím jakoukoli částku na transparentní účet Šance pro kočku 2000952043 / 2010 s variabilním symbolem 112.
Samozřejmostí z naší strany bude zveřejnění faktur za kastrace volně žijících koček.
Děkujeme všem kteří mohou pomoci.
Jen pár příkladů na fotkách. Tohle všechno jsou nechtěňátka volně žijících koček. Někteří měli štěstí a po zdlouhavé léčbě se vyléčili a našli domov, někteří zůstali postižení a přesto našli domov, někteří bohužel odešli z duhový most. Než k tomu všemu došlo, prošli hladem, zimou, strádáním, dlouhou bolestnou léčbou.
Nic z toho nemuseli zažít, kdyby člověk který měl, kastroval....