Jdi na obsah Jdi na menu
 


S čím lze pomoci našemu útulku?

7. 7. 2017

Poslední dobou se zvedá počet volajících s otázkou, co bychom potřebovali nejvíc, s čím lze pomoci...
Forem pomoci je mnoho, tou nejpodstatnější je pomoc s hledáním nových domovů, jen tak lze pomáhat dalším. Každá místnost, má samozřejmě svoji kapacitu a nelze ji překročit. Čím víc kočiček se podaří umístit, tím víc těch na ulici, má šanci na přijetí k nám.
Takže krom hledání domova, momentálně nejvíc potřebujeme pomoc s dočasnou péčí, pokud můžete pomoci a nevíte co přesně... obnáší, volejte, piště určitě odpovíme hned, jak to půjde. Dočasná péče je samozřejmě za podmínky že kočičky kterým ji můžete poskytnout, musí být umístěné samostatně, bez kontaktu s vašimi mazlíčky, či jinými zvířátky, jen tak má smysl. I dobře míněné vypuštění k ostatním, aby se kočička v dočasce ,,proběhla,, a podobně bohužel narušuje karanténu a tím dočasná péče u Vás ztrácí smysl, nehledě na vysoké riziko, že si vlastní zvířátka nakazíte něčím, co může mít kočička které pomáháte dočasnou péčí a nemusí to být vidět.
Další v současné době velmi potřebnou pomocí, je pomoc v terénu, tedy pomoc s odchytem volně žijících koček za účelem kastrace, odvozy k veterináři, či odvoz od lidí, u kterých se objevila kočička a nemůže u nich zůstat a oni nemají možnost ji přivézt.
Tyto dvě formy doborvolnictví, mají momentálně prioritu.
Těm, kteří by byli ochotni pomoci přímo u kočiček, momentálně by nás tato forma spíše zdržovala, pomoc má smysl jen od člověka, který ví přesně co a jak a nemusím s ním chodit a vše vysvětlovat. Při péči o všechny naše kočičky, dokrmování koťat a péči o Sašenku, to časově není možné stihnout. Ale až nebude časově tak nabité období, velmi rádi zaškolíme lidi ochotné pomáhat, ideálně pravidelně, alespoň když nemůžeme my a musíme na výstavu nebo někam jinam, aby byl někdo schopen zaskočit za nás.
Ale pokud někdo opravdu moc chce pomáhat hned, momentálně kočičky mění kožíšky a návštěva ochotná vyčesávat, nedočkavé kožíšky, je velmi vítána.
Samozřejmě i návštěva hladící, ta je vítána vždy, jen všechny návštěvy pouze odpoledne po 14 h a předchozí dohodě.
Volejte 731 241 782
pište: utulekzikov@seznam.cz
nebo prostě pište zde do zpráv či na profil.