Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kočičky k virtuální adopci

Virtuální adopce je forma pomoci kočičkám, které nelze bezprostředně předat novým majitelům, protože jsou v dlouhodobém léčení a nebo je nelze umístit vůbec, protože mají chronická onemocnění nebo jsou plaché či přestárlé. Jejich záchrana je finančně náročná - operace, většinou polámaných kostí a rozštípnutých čelistí, spolu s pooperační péčí stojí řádově tisíce korun. Stejně náročná je péče o zvířata, která byla týraná či o přestárlé kočky, které kromě ošetření potřebují speciální diety a vitamíny.

Chceme těmto kočkám pomoci zpět do normálního života, nikoli "ukončit jejich utrpení" tím, že po tom všem, čím prošly, dostanou smrtící injekci. To však můžeme dokázat jen s pomocí vás všech, kteří by rádi takové kočičce poskytli nový domov, ale z nějakých důvodů nemohou. Proto existuje možnost takové zvířátko adoptovat "virtuálně" - to znamená uhradit mu pobyt v útulku či depozitu, veterinární ošetření, poslat mu krmení a samozřejmě je i navštívit, neboť tyhle kočičky jsou přes všechno zlé, co prožily, nesmírně vděčné za každé pohlazení a vlídné slovo. Na rozdíl od lidí se netrápí tím, že přišly o oko, nebo o tlapku, zaznamenají jen, že hůř vidí, nebo se jim hůř chodí, ale důležité pro ně je, že jejich utrpení už skončilo, že je nic nebolí, jsou v suchu, teple, mají dost jídla a mnohé i šanci získat láskyplný domov. 

Projekt virtuální adopce lze podpořit buď jako celek finančním či materiálním příspěvkem, a nebo přispívat trvalým příkazem konkrétně na jednu "Vaší" kočičku. Hodnotu materiálních i finančních darů poskytnutých naší organizaci na péči o opuštěné a hendikepované kočky a koťata lze ve smyslu  zákona č.586/1992 Sb.o daních odečíst z daňového základu (pro fyzické osoby paragraf 15, pro firmy paragraf 20). Prosíme dárce, aby nám na e-mail: utulekzikov@seznam.cz zaslali údaje potřebné pro vystavení potvrzení o finančním či materiálním daru (celé jméno, datum narození, trvalé bydliště, nebo název IČO a sídlo firmy či organizace). Nezapomeňte napsat na jakou adresu má být potvrzení zasláno.

Prosíme, pomozte nám pečovat o hendikepované kočičky, vyberte si tu „Vaší“ a přispějte jí jmenovitě na účet  2000952043 / 2010  a protože někteří z virtuálních rodičů přispívají i v aukcích a jiných akcích na virtuální adopci poprosíme zadat variabilní symbol 111, pro rozlišení platby. Děkujeme. Adoptivní „rodiče“ obdrží „Adopční list“, budou průběžně informováni o zdravotním stavu kočičky, mohou ji samozřejmě navštěvovat a přesvědčit se jak se jí daří a pokud budou souhlasit, bude jejich jméno uveřejněno na našich stránkách spolu s částkou, kterou na „svého adoptovaného chlupáčka “ posílají. 
Děkujeme Vám za podporu. 

KOČIČKY K VIRTUÁLNÍ ADOPCI

 

Kočičky s bílým pozadím již své virtuální rodiče mají.  DĚKUJEME

Kočičky označené barevně na svého "človíčka" stále čekají...


 Každá kočička může mít i více virtuálních páníčků.

Alexandraalexandra.jpg
Narození: 2016   
Kastrace: ano
Očkování: ano

Sašenku jsme odvezli při kastracích koček, kde nám ji její bývalá majitelka předala s tím, ať ji necháme utratit. Toto rozhodnutí je vždy výhradně na veterináři, a pokud kočka netrpí bolestmi či stavem v jakém se nachází, vůbec to nepřipadá v úvahu. Nehledě na fakt že bych chtěla vidět, kdo by dokázal kočičku s tak pronikavým hlubokým oddaným pohledem poslat za duhu, přesto že jde o finančně velmi náročnou kočičku.
Po prodělaných vyšetřeních je jasné že Sašenka má trvale poškozenou míchu a na tomto stavu nelze nic změnit. Sašenka sama je zcela spokojená se stavem v jakém se nachází, hlavička a srdíčko fungují stejně jako u ostatních, takže z pohledu Sašenky naše péče o její hygienu prostě patří k životu a ona sama miluje lidskou společnost, chce se mazlit, hraje si velmi ráda a ještě raději papá dobroty.

FOTOALBUM SAŠENKY ZDE.

Pokud by jste tedy chtěli pravidelně pomoci s náklady na péči o Sašenku, kontaktujte nás a staňte se jejími virtuálními páníčky. Budeme opravdu moc vděční.  Pomůže i sebemenší pravidelný příspěvek. Sašenka je krásná kočička a naši lásku a starostlivost si jistě zaslouží.

Právě proto, že se jedná o kočičku velmi finančně náročnou, dovolujeme si Sašenku nabídnout do virtuální adopce a to i přesto, že již jedny virtuální rodiče má. U každé kočičky může být virtuálních páníčků více, ale u Sašenky je to opravdu nezbytností.

Kočičku Sašenku  virtuálně adoptovala rodina Mathausova, paní Iveta Holubová a paní Lucie Třísková a my touto cestou virtuálním rodičům moc děkujeme.

Abyaby.jpg
Narození: 2017 
Kastrace:
Očkování: ano

Briketkabrikinka-002.jpg
Narození: cca 2005 
Kastrace: Ano
Očkování: Ano

Briketka je jednou ze čtrnácti kočiček vyhozených v zavázaném pytli. Po nalezení musela podstoupit velice dlouhou a náročnou léčbu, protože krom virózy kterou měli úplně všechny vyhozené kočičky, trpěla celou řadou komplikovaných onemocnění. Ale podařilo se a naše skvělá veterinářka ji sebrala zubaté přímo s lopaty. Trvalo dlouho než nám darovala srdíčko stejně láskyplné jako u ostatních kočiček, jen nikomu jinému ho ukázat nechce. O to více nás těší její důvěra a když na nás upře ty svoje nádherné kukadla, opravdu nás to hřeje u srdíčka. Když není nikdo cizí v dosahu, dokáže se pořádně rozparádit a nenechá si ujít příležitost ostatní kočičky pořádně prohnat.Léta strávená s námi Briketku změnila natolik že se moc ráda mazlí s návštěvami a nejraději se svou adoptivní maminkou Evou která ji původně musela vyhledávat v nemožných nepřístupných místech ale to je již minulost.Dnes je Briketka hrdou sebevědomou kočičí dámou která s neskrývanou elegancí proplouvá místností. I tato kočička samozřejmě dožije u nás.

Kočičku Briketku adoptovala 1.1.2014 paní Eva Aavek Desenská:-) Touto cestou adoptivní mamince paní Evě moc děkujeme. 

11988319_516219265202406_3383541636300313293_n.jpgBertička

Narození : 2009
Vakcinace : ano
Kastrace : ano

Bertička k nám byla převezena společně se čtyřmi ostatními kočičkami ze Železné Rudy od množitelky koček. Tři ze čtyř přivezených koček byly březí, Evitka ve vysokém stupni březosti ostatní ještě bylo možné vykastrovat. Bertička nesla změnu svého života nejhůř, nemohla se přizpůsobit, byla agresivní, ale vše to bylo jen důsledkem toho, jak moc byla ze všeho zoufalá. Po kastraci se vzorně společně s ostatními starala o koťátka Evitky dokonce je všechny krmily. Dnes je to moc hodná kočička, která si zaslouží další šanci. Každá změna ji hodně rozladí a nese ji těžko ale, když si za chvíli zvykne, nadělá někomu ještě spoustu radosti ze společného soužití.  Bertička je jednou z kočiček která by potřebovali chodit volně domů a ven jak by sama chtěla,  ale samozřejmě jen v místě kde je to bezpečné.

Bertička stárne a žádný opravdu zkušený zájemce se neobjevuje. Proto nabízíme Bertičku i v sekci "Virtuální adopce". Ale zároveň zůstává i v nabídce k umístění, co kdyby přece jen nějaká dobrá zkušená "kočkařská" duše chtěla dát Bertičce šanci....

cebi1.jpgČebí        

Narození: 08/2015  Kastrace: Ano
Očkování: Ano 

Čebí je krásná zrzečka. Byla nalezena jako malé kotě v chatové oblasti, kde jsme kastrovali volně žijící kočky. Zpočátku byla hodně bázlivá, neustále se schovávala, ale postupně si dala říct.
A dnes se chodí hladit mezi prvními. Sice není moc chovací typ, ale pohlazení miluje. Je to takový „pohodový traktůrek“. Když je Čebince dobře, nastartuje předení a přede nejhlasitěji ze všech kočiček… prostě takový blažený pohodový traktůrek.

Čebinka se také dočkala svého vytouženého domova, ale život se prostě někdy zamotá. Čebí začala mít v novém domově noční záchvaty, podle popisu to vypadá na epileptické záchvaty, z tohoto stavu je zoufalá rodina i původní kočičky, takže se Čebinka vrátila zpět. Nyní potřebuje čas, aby se srovnala s novou situací. Jak získá zpět svůj původní klid, čeká ji kompletní vyšetření, protože jedna se může o cokoli.... Čebinku pohlídáme i v noci, zaměříme se na hodiny kdy měla záchvaty a po výsledcích vyšetření, budeme vědět více.
V tuto chvíli nepřipadá v úvahu umístění jinam, takže prozatím bude ve virtuální adopci a budeme držet tlapky aby vše zvládla a výsledky dopadly dobře.
Zatím je vyděšená, na kočky syčí a bojí se, ale doufejme že se rychle rozpomene, že je zná.

Kočičku Čebinku adoptovala 2. 7. 2018 paní Olga Šťastná u které Čebinka našla, byť na chvíli, domov. Touto cestou adoptivní mamince moc děkujeme.

Deniska           

deniska.jpgNarození: 2014  
Kastrace: Ano
Očkování: Ano 

Deniska pochází ze Sušice z nechvalně známé Táborské ulice, kde se to kočkami, které nikomu nepatří, jen hemží. Deniska se objevila u lidí, kteří mají své kastrované kočky a kteří ji vždy nasypali nějaké krmení. Jenže jim samozřejmě vždy přivedla koťátka, a protože si některá z nich nechali s Deniskou už by jich bylo prostě moc. Vysoce březí byla převezena k nám, kde za tři dny porodila Emilku a Emilka kteří už mají své lidi a své doma.Deniska je veliký plašánek který lidem nevěří, ono se není co divit, život na ulici není ten, který by kočičkám ukázal lidi v tom lepším světle. Je to život neustále na útěku, život kdy se ani vyspat nemůže pořádně, protože stále hrozí nebezpečí… Některé kočičky to překonají a zvyknou si, Deniska ne. Rok strávila schovaná kdykoli jsme vstoupili do místnosti, dnes už zůstává v pelíšku, ale na kontakt to zatím není. Přitom má tak krásný hluboký pohled že někde tam uvnitř to je jen ještě nepřišel ten správný čas na to to lidem ukázat a tak zatím hledá někoho svého jen dálku, protože každý by měl někde mít svého človíčka, který si na něj vzpomene, jak se mu asi zrovna daří. 
 

Kočičku Denisku paní Bohunka Pivoňková adoptovala 13. 9. 2016 paní Bohunka Pivoňková :-) Touto cestou adoptivní mamince moc děkujeme.

 

Dorotka dorotka-nove-zari-2014-002.jpg
Narození: cca 2009
Kastrace: Ano
Očkování: Ano
 
Dorotka je jednou z  kočiček plašánků. Vyhozená se svoji matkou a ostatními sourozenci. Zatímco maminku a ostatní kočičky se podařilo socializovat,  všichni sourozenci Dorotky už mají své domovy, Dorotka je velice plachá a s lidmi  nechce mít nic společného. Dva roky na nás syčela, teď už nesyčí a neutíká, ale nenechá se pohladit a ani žádný jiný kontakt nedovolí. Je to ale moc milá hodná nekonfliktní kočička a dožije u nás kde se jí budeme snažit vytvořit co nejlepší podmínky pro život u nás.

Kočičku Dorotku adoptovala 5. 3. 2014 paní Daniela Novotná:-) Touto cestou adoptivní mamince moc děkujeme.

Drobečekdrobecek.jpg
Narozeni: 2008
Kastrace: Ano
Očkování: Ano

Drobeček je kocourkem který byl vrácen majitelem protože onemocněl se srdíčkem, a to kardyomyopatií. Ke jeho původnímu veterináři ho vozíme na pravidelné kontroly a je při nich vzorný pacient. Je to moc hodný mazlivý kocourek, který ale nemá rád ostatní kočičky a tak je s ostatními marody, kteří nemohou být u ostatních kočiček a navíc se moc bojí cizích lidí. Není to plašánek, ale už se nikam nechce stěhovat.

Kocourka Drobečka adoptovala 26. 11. 2013 paní Zuzana Valentová:-). Touto cestou adoptivní mamince Drobečka moc děkujeme. 

elvirka1.jpgElvírka

Narození: 2017
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Elvírka byla se sestřičkou Fionkou nalezena na Churáňově v krabici před domkem lidí, kteří mají pouze pejsky, a ti se na to nadělení opravdu netvářili nadšeně. Obě kočičky putovaly k nám.
Elvírka byla o polovinu menší než Fionka a tak to zůstalo až do doby, kdy Fionka odjela domů. Elvírce se po sestřičce stýská, ale má spoustu kamarádů, kteří jí pomohou.

Elvírka je stále droboučká a asi už to tak zůstane, veliká nikdy nebude. Máte tak trochu pocit, že když se jí dotknete, rozplyne se. Ale je to obrovský mazel, neustále se chce tulit a být s lidmi. Teoreticky může jít domů, ale právě proto, že je to minikočička hubeňoučká, není vhodná pro každého. Určitě pouze do klidné domácnosti bez dětí a pejsků. Protože šance na umístění není moc velká, dáváme Elvírku do sekce "Virtuální adopce". Ale bude i v nabídce k umístění - co kdyby!!!

Elsa 590ff05acd358-cat.jpg

Narození: 2014
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Elsa byla přivezena důvodu údajné alergie její majitelky. Jde o kočičku, která nemá ráda ostatní kočičky a hledá tedy domov jen jako kočičí jedináček.

Elsa se musela vyrovnat se ztrátou domova, svých lidí a u nás s přítomností velkého množství koček. Je z toho opravdu nešťastná, a protože si svému neštěstí neumí ulevit jinak, reaguje agresivně na ostatní kočičky. To má za následek, že ani ony si to samozřejmě nenechají líbit a pro Elsu je to tak mnohem těžší než pro ostatní.
Nemáme možnost poskytnout ji samostatné bydlení, bez jiných kočiček protože kočičky máme opravdu všude. Moc se tedy za Elsu přimlouváme, ale jen u člověka, který ji bude chápat a poskytne ji společné bydlení už napořád. Jsme si jisti že to ocení a odmění vás věrností a přízní už napořád.

Elsička bohužel naprosto nesnáší jakoukoliv změnu (vzali jsme ji na umisťovací výstavu, kde jsme ji ani nemohli vyndat z klece, ale druhý den po příjezdu do útulku už byla zase úplně v pohodě, protože to tam zná...). A po této zkušenosti je naprosto jasné, že bude potřebovat trpělivého človíčka, který ji poskytne dostatek času na "přivyknutí" novému prostředí. Protože je tato varianta dosti nepravděpodobná, je Elsička nabízena k virtuální adopci, ale necháváme ji i v nabídce k umístění, protože šanci si zaslouží a co kdyby se třeba někdo zkušený, komu chybí právě černá kočička, našel...

Evelínka evelinka.jpg

Narození: 9/2017
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Emily, Evelínku a Vilíka čekal strašný osud nechtěných koťat.  Jejich majitel je naskládal do pytle, zavázal, potopil do rybníka a v klidu odešel. Strážný anděl tentokrát stihl velký zázrak, vše viděla sousedka, která je vytáhla a zachránila…
Všechna tři koťata odmítala kontakt s lidmi, až po dlouhých týdnech začala přibírat na váze.

Evelínka si zatím stále drží odstup. Už se neschovává, ale lidskou společnost sama nehledá. Věříme, že i ona jednoho dne lidem odpustí, že je chtěli utopit, a zjistí, že ne všichni jsou stejní, že s některými je i dobře.

V současné době jsou Evelínka i Vilík nabízeni v sekci "Virtuální adopce". Teoreticky by mohli jít domů, ale pouze společně s Emily, "mazlivkou", která jako jediná už dokázala člověku odpustit a učí to i své sourozence. Je to sice velice nepravděpodobné, ale protože se zdá, že při těchto sourozencích stojí Anděl Strážný, tak se třeba najde Anděl v lidské podobě, který jim dá šanci společně... Opravdu věříme, že i Vilík a Evelínka si cestu k člověkovi najdou (nám už věří...cizím lidem ale ne), jenom to chce čas a podporu jejich sestřičky Emilky. Proto jsou zároveň nabízeni k umístění domů.

Ferdaferdik-1.jpg
Narozeni: cca 2003  
Kastrace: Ano
Očkování: Ano

Ferdík je jeden ze služebně nejstarších kočičích přátel v našem útulku. Kocourek, který měl své majitele, od kterých se odstěhoval, přestože se o něj starali, jak se jen může starat mamča od tří dětí na mateřské dovolené a Ferdík se cítil nedoceněn ve své kočičí laskavosti. Do jeho osamostatnění se vloudila drobná chybička. Odstěhoval se k nám, kteří máme neustále hafo koček, a to ta dobrá duše bytostně nesnáší ostatní kočičky. Jeho laskavá povaha má drobné nedostatky i vůči lidem, kdy z hlazení s přenádherným vrněním, přejde z ničeho nic do okamžité agrese a láskyplně se silou všech kočičích zoubků zakousne do vaší ruky. Proto nenašel domov, který by si zasloužil a tak svůj život dožije u nás, kteří ho máme rádi takového, jaký je. Aby jeho „ponorka“ nebyla až tak veliká, chodí si každé ráno na dvě hodinky odpočinout do „bezkočičí zóny“ což je naše kuchyně a opravdu si to užívá. Po dobu co v ní pobývá je mu přidělen vrchní mazlící dvounožec, který ho řádně rozmazluje. Na mírně neurotického Ferdíka to má blahodárný vliv a většinu dne je dobře naladěn. Poslední dobou je hodně znát věk,Ferdík má potíže s očima kdy se mu netvoří slzy tak se musí kapat umělé,velké problémy má  s bolestmi kloubů sice pravidelně a vzorně a polyká sirup ale věk je věk a některé neduhy k němu patří. Ferdíčka postihlo vše nějak najednou a občas je toho na něj moc ale je to stále náš kocourek který prostě občas nemá svůj den.

Kocourka Ferdíka adoptovala 1.1.2013 paní Daniela  Touto cestou adoptivní mamince paní Daniele moc děkujeme.

 

Flérfleur-kotata-stehovani-006.jpg
Narození: cca květen 2014     
Kastrace: Ano
Očkování: Ano

Fleur byla cca půlroční kotě, odchycené společně se sourozenci v prostoru mezi dvěma domy kde je nechtěl majitel nemovitosti. Koťata tam přivedla kočička, která se již nevrátila ,krmili je z pronajatého obchůdku, majiteli to začalo vadit, koťatům zamezil v přístupu na půdu kde žili a ven ze dvora, takže zůstaly uzavřeni v prostoru mezi dvěma domy, ze kterého neměly kam odejít a zakázal jejich krmení. Plachost.

Kočičku Flér adoptovala 21.6. 2016 paní Puzmanová. Touto cestou adoptivní mamince moc děkujeme.

Floriánekflorianek.jpg
Narození:2010       
Kastrace: Ano 
Očkování:Ano  


Floriánek byl údajně nalezen u hasičské zbrojnice v Sušici, proto dostal své jméno podle patrona hasičů, aby mu trošku pomohl. Po příjezdu naší paní doktorky, aby Floriánka prohlédla, bylo náhle jasněji… Floriánek krom toho, že má zvláštní kresbu na specifických místech, má hormonální poruchu a vypadá trošku jako samá ruka, samá noha a co ani jeho původní majitel nedomyslel, naše paní doktorka ho hned poznala. Floriánkova rodina však tvrdí, že jejich kocourek to není, že je m...u jen velmi podobný, jejich kocourek utekl a oni jsou rádi…Asi netřeba komentovat a takovou rodinu si opravdu nezaslouží. Protože někdy má asi osud pocit, že je všeho zlého málo, Floriánek onemocněl maligním lymfomem. V případě Floriánka jsou největším problémem zvětšující se uzliny na krku, které mu dělají potíže při jídle a dýchání a nasazená chemoterapie bohužel zatím nezabírá i když ji Floriánek snáší dobře. Zatím se moc rád mazlí, moc rád dobře jí, i když ho jídlo bolí a občas se nechová hezky k ostatním kočičkám, to když jsou potíže prostě větší a na Floriánka je toho moc. 

Kocourka Floriánka adoptovala 1. 7. 2016 paní Monika Hrdá. Touto cestou adoptivní mamince moc děkujeme.

Janečekjanecek.jpg
Narození: 2010 
Kastrace: Ano
Očkování: Ano

 

24.5.2013 jsme jeli do nedalekých Maršovic pro kocourka Janečka. Našli jsme ho celkem snadno, upozornil nás na sebe sám slaboučkým bolestným křikem. Vypadalo to všelijak, hrozila amputace a mnoho dalších katastrofických prognóz. Zranění způsobené chycením do čelisťové sklopné pasti a následným vytržením z... ní. Janeček musel podstoupit náročnou bolestnou léčbu a podrobil se několika operacím. Celou dobu byl neskutečně trpělivým pacientem, který snášel vše co bylo třeba, a přesto byl vždy neskutečně milým a příjemným společníkem. Naštěstí se Janečka podařilo zachránit. Bylo to náročné pro všechny. Janeček jezdil obden na převazy ale hlavní je že se vše podařilo a Janeček je dnes mladý zdravý kocourek který čeká na úžasný milující domov, jaký si zaslouží. Janeček se uzdravil a už nic nebrání hledání nového domova jen zbývá doladit pár maličkostí, tříměsíční karanténa udělala své. Janeček je moc hodný mazlivý kocourek, ale nemá vymezené hranice co ano a co už ne. Chodí tedy do bytu, kde je jen 5 kočiček a učí se společnému soužití s nimi a s námi a mezi tím chodí zkušebně na návštěvy k ostatním kočičkám kam půjde. Ostatní kočičky zatím nezvládá, je jich přece jen moc poté, co byl tři měsíce v karanténě sám. V bytě už ale s ostatními marody řádí a moc rád je vidí. Je jen otázka času, kdy vezme na milost i ostatní? Prozatím je tedy v nabídce kočiček k virtuální adopci a hned jak to půjde, bude přeřazený k ostatním kočičkám k umístění.

Kocourka Janečka adoptoval 1. 9. 2013 pan Václav Trch:-) Touto cestou adoptivnímu tatínkovi Janečka moc děkujeme.

 

Janoušekjanousek-001.jpg
Narození: 2012
Kastrace: Ano
Očkování: Ano

Janoušek je zcela specifický kocourek a jako takový by potřebovat specifický domov. Protože je mizivá šance, že se ho někdo ujme, je v sekci "virtuální adopce". Ale rozhodně mu chceme poskytnout šanci na domov a tak je zároveň i v sekci "hledá domov", protože mu vlastně nic nebrání žít v domácnosti, kde by se o něj dokázali postarat. Není to plašánek, není agresivní....jen nemá ocásek a díky lidem má nějaké diabolky v těle.

A nyní Janouškovo příběh.
Že kocourka Janouška srazilo auto a díky této srážce přišel o ocasek jsme věděli, že ho na viditelnem miste nechali kolemjdoucí v tomto stavu ležet v mrazech (v prosinci) celý měsíc jsme se dozvěděli od těch samých, kteří ho tam nechali v klidu ležet. Bohužel se při vyšetření ukázalo ze Janoušek měl v sobe 5 diabolek . . Dvě se po dvouhodinovém zápolení veterinářů podařilo vyndat 3 mu bohužel nebylo možné vyndat... Janoušek je ale velký bojovník a tak to zvládnul.
Když už se mu podařilo takto skvěle zabojovat, moc by si přál, když už ne přímo domov, tak alespoň človíčka "na dálku", který by byl jen jeho.

Pokud by jste o virtuální adopci nebo osvojení tohoto velkého bojovníka měli zájem, prosím kontaktujte nás.

FOTOALBUM JANOUŠKA ZDE.

Kocourka Janouška adoptovala 19. 10. 2017 paní Libuše Vlková.
A 5. 12. 2017 adoptovala kocourka Janouška také paní Jana Skopová.
Touto cestou adoptivním maminkám Janouška moc děkujeme
.
 

Jasmínkajasminka.jpg
Narození: 2013     
Kastrace:  Ano
Očkování: Ano

 

Jasmínka je kočička, která byla přivezena z Hrádku u Sušice, kde ji lidé odháněli dům od domu. Roztomilá hodná kočička, která mohla někomu nadělat spoustu radosti kdyby se k ní lidé chovali jinak…Od kotěcího věku nepoznala nic jiného, než lidi, kteří jí odháněli sotva přišla. Ale Jasmínka nespadla z nebe, kdyby majitel její maminky kočičku nechal vykastrovat, nebyla by tady. Běžnou praxí nejednoho človíčka z Hrádku totiž je vlastnit nekastrovanou kočku a o koťatka se postarat tak, že se pravidelně kdykoli chtějí domů, odhání. Někdy horším, někdy lepším způsobem. Takové kočičky pak končí u nás se zlomenou duší a nedůvěrou k lidem. Z Hrádku od jednoho majitele je to už pátá kočička během jednoho roku. Jasmínka je zatím k většině lidiček nedůvěřivá, ale určitě má snahu to změnit. Hledá tedy zatím někoho svého alespoň na dálku do doby než začne lidem věřit natolik, že bude moci odejít do nového domova.

Jasmínku virtuálně adoptovala paní Pavla Hiricová a my touto cestou virtuální mamince moc děkujeme.

 

Justýnka
Narození: 2013justynka.jpg
Vakcinace: Ano
Kastrace: Ano

Justýnka je jedním z koťátek kočičky Míny, která se s koťátky nastěhovala k pánovi, kterému je 80 let a není v jeho silách se o ně starat. Navíc pravidelně odjíždí na dlouhou dobu mimo Sušici a kočičky by zůstali bez pomoci. S jedním z pánových odjezdů nastala situace, kdy nás vyhledal, protože nechtěl kočičky nechat opuštěné. Snažili jsme situaci řešit v místě a hledat pomoc u sousedů, ale bohužel tam kočičky spíše všem vadili, než aby jim někdo pomohl. Odvezli jsem tedy kočičky k nám. Justýnka se hned začlenila mezi kotěcí bandu a řádí se všemi co to jde. Je malinko náladová a ne vždy chce pohladit, musí chtít sama. Je vhodná do bytu, bez možnosti chodit ven.

Justýnku virtuálně adoptovali Zenta a Johann Kelnhofer a my touto cestou virtuálním rodičům moc děkujeme.

 

Kryštůfekkrystof-3.jpg
Narození: cca květen 2014     
Kastrace:  Ano
Očkování: Ano

 

Kryštůfek je cca půlroční kotě které bylo odchycené společně se sourozenci v prostoru mezi dvěma domy kde je nechtěl majitel nemovitosti. Koťata tam přivedla kočička která se již nevrátila ,krmili je z pronajatého obchůdku, majiteli to začalo vadit koťatům zamezil v přístupu na půdu kde žili a ven ze dvora takže zůstaly uzavřeni v prostoru mezi dvěma domy ze kterého neměly kam odejít a zakázal jejich krmení.Všechny tři jsou vyděšené a zatím odmítají kontakt s lidmi, časem si snad dají říct.Kryštůfek byl nejbázlivější musel se odchytávat do sklopce ale je nejvstřícnější v pelíšku se nechá hladit ale zatím je velmi obezřetný.

Kryštůfka virtuálně adoptovala paní Markéta Jansová a my touto cestou virtuální mamince moc děkujeme.

 

Matyldamatylda.jpg
Narození: 2013      
Kastrace:  Ano

Očkování: Ano 

Matylda byla nalezena zraněná před jedním z domů v Nýrsku. Co se jí přihodilo, ví jen ona sama, každopádně musela okamžitě podstoupit amputaci ocásku a kastraci. Je to milá hodná, klidnější kočička a zatím lidem příliš nedůvěřuje. Chce to jen čas a bude z ní stejný mazlík, jako když byla v karanténě. K ostatním kočičkám je přátelská a určitě by v novém domově uvítala společnost alespoň jedné z nich.
 
Protože Matylda může jít jen do domova, kde ji poskytnou čas na "zvyknutí si" (a pak opravdu bude tou nejoddanější společnicí na světě), a protože taková domácnost se hledá opravdu těžko, tak dáváme Tyldinku i do virtuální adopce. Určitě by také ráda měla alespoň na dálku nějakou tu spřízněnou dušičku.
 
Matyldu virtuálně adoptovala 12. 11. 2018 paní Petra Haderková a my touto cestou virtuální mamince moc děkujeme.
 

Mauramaura-vikend-20.7.15-023.jpg
Narození:  13. 4. 2015    
Kastrace:  Ano

Očkování: Ano 

Maura je jedním z koťat, které se narodili přivezené březí kočičce Evitce. Maminka je od množitelky koček a všechna koťata učila držet se od lidí stranou. Maura ještě potřebuje malinko času, než začne lidem věřit a než zjistí, že je u nich i dobře. Ale není to vyloženě plachá kočička, jen zatím raději dodržuje bezpečnou vzdálenost. Pokud by měla bydlet se svými lidmi hned, může, ale musí to být človíček, který ji dá tolik času, kolik ho bude potřebovat a potom to bude to pravé napořád. 
 
Maurinka je u nás od narození. Není úplně plachá, ale na SVÉ lidičky by si musela zvykat a tak není moc pravděpodobné, že si právě tuto mourinku někdo vybere. Protro ji dáváme i do virtuální adopce. Třeba se zde najde človíček, který sice nemůže mít doma kočičku, ale Maurinka mu padne do oka (kdo by odolal tomu jejímu "kukuč") a tak budou mít jeden druhého alespoň na dálku. 
 
Kočičku Maurinku adoptovala 26. 7. 2018 paní Elisabeth Kelnhofer. Touto cestou adoptivní mamince moc děkujeme.
 

Mikinkamikinka.jpg
Narození: 2012     
Kastrace:  Ano

Očkování: Ano 

 

 Mikinka byla přivezena společně se sestřičkou Filinkou z Hrádku u Sušice kde je jako polodivoká koťata odháněli dům od domu protože tak se to přece řeší, jedni kteří nekastrují je vypustí ven, že se někde obejdou a druzí je ve většině případů ženou pryč, aby náhodou nechtěly zůstat právě u nich. Jak asi má pak taková kočička věřit lidem když nezná nic než zimu hlad přibouchnuté dveře, koště a to ještě v tom lepším případě na odehnání….Filinka si zvykla, nechá se hladit i od návštěv,
Mikinka bohužel ne. Z lidí má panickou hrůzu a zatím se nezdá, že by se na tom mohlo něco změnit.
Má moc ráda dobroty a syrové maso, a protože je to jediné co je od nás ochotna přijmout a to jediné co ji dát můžeme, dáme ji to moc rádi a budeme doufat, že jednoho dne změní názor na lidi. Zatím by moc ráda svého človíčka na dálku aby měla někoho svého a současně se ho nemusela bát. Za Mikinku se moc přimlouváme, nemůže za to, že zatím není schopna lidem věřit natolik, aby s nimi mohla bydlet.


Kočičku Mikinku adoptovala 22.8.2016 paní Radka Grollová s rodinou. Touto cestou adoptivní rodině moc děkujeme. 

Mourinka mourinka-v-kosi.jpg
Narození: 2005     
Kastrace: Ano
Očkování: Ano

 

Kočička vyhozená na dvorek rodinného domu zavázaná v pytli s ostatními 14 kočkami. Všechny kočičky byly silně zablešené, začervené, s neléčenou virózou, plaché, zdivočelé, jejich socializace se nezdařila. Trvalo 8 měsíců, než nás vůbec vzaly na vědomí a dalších 5 než se nechaly pohladit. Nyní se Mourinka s námi ráda pomazlí, ale z cizích lidí má dodnes hrůzu, nedá se tedy umístit do rodiny. Se svými společníky si ráda hraje. Je to moc hodná kočička a prosí, aby ji někdo adoptoval alespoň virtuálně.

Kočičku Mourinku adoptovala 20.9.2013 paní MVDr. Šárka Fuksová. Touto cestou adoptivní mamince moc děkujeme. 

 

Májamaja-201.jpg
Narození: 2015     
Kastrace: Ano 
Očkování: Ano

Mája byla převezena od nezodpovědných lidí kteří kočky nekastrují, a nechtěná koťata neřeší. Dospělé kočky jsme odchytali, nechali vykastrovat a vrátili zpět, koťata v zoufalém stavu byla převezena k nám. Všechna koťata byla podvyživená, s vysokou horečkou a silným podchlazením. Trvalo velmi dlouho, než začali přijímat potravu, než ji zvládli přijímat ještě déle, a následky neléčených viróz řešíme dodnes. Mája je bohužel ze všech přivezených koťata nejplašší a lidem nevěří. Drží si bezpečnou vzdálenost a zatím ze společnosti lidí žádnou radost nemá. Věříme, že si časem dá říct, že s lidmi může být i dobře a překoná svoji nedůvěru, aby mohla hledat človíčka, který bude jenom její případně dalších čtyřnohých kamarádů

FOTOALBUM MÁJI ZDE.

Kočičku Máju adoptovala 22.1.2017 paní Bohunka Pivoňková. Touto cestou adoptivní mamince moc děkujeme. 

Melinda13332721_617805208377144_4074796493383750645_n.jpg
Narození: 2016     
Kastrace: Ano 
Očkování: Ano

Melinda se objevila u chaloupky, která je většinu času neobydlená a tak byla s bráškou převezena k nám. Přes fakt, že ji majitelé chalupy krmili, když byli přítomni, byla hodně podvyživené, se zanedbanou virózou, protože se jednalo o divoké kotě, ani ji pomoc nemohli. Zpočátku byla Melinda velice plachá, ale časem odpozorovala od kamarádů v karanténě, že od lidí nic zlého nehrozí a přestala se bát. Zatím není k umístění, potřebuje ještě ujít kus cesty, než začne lidem věřit, ale už se neschovává jen nás prostě ignoruje. Je zblázněná do všech možných hraček a hodiny si dokáže hrát a v těch chvílích je vidět že plně pohlcená tím co dělá a zdá se šťastná.

 

Popelkapopelka.jpg

Narození: 2017
Kastrace:
Očkování: Ano

Potomek Vločky, která byla umístěna na jedné z výstav a následně bylo zjištěno, že ji osvojitelka vyhodila a nesplnila ani podmínku adopce -"kastraci". Takže po dlouhém hledání a lovu se postupně podařilo "odlovit" jak Vločku, tak její 4 odrostlá koťata. Tři z koťat (Popelka, Snížek a Sněženka) bohužel naprosto nevěří lidem a proto jsou zatím pouze k virtuální adopci. Třeba se to jednou zlepší a budou moci odejít do nových domovů, ale do té doby by byla "koťata" moc ráda za nějakou milou dušičku, která by byla jejich rodinou alespoň na dálku.

Rozárkarozarka-adoptivni-rodice-zpravy-041.jpg
Narození 2011    
Kastrace:  Ano
Očkování: Ano

 

Rozárka je kočička které se zhroutil svět. Našla domov a dva lidi které opravdu moc milovala a oni ji. Ale jak už to v životě bývá ne vždy vše končí dobře. Mladý manželský pár prochází velikou krizí a kočička běhala vystresovaně od jednoho k druhému když byla nucena její citlivá dušička být přítomna každodenním hádkám. Bohužel nezůstalo jen u hádek, ale i o přetahování se o kočičku, která nakonec nevěděla čí je. Z veselé hodné mazlivé kočky se stala bázlivá vystrašená kočička, která neví proč se jí život tak zamotal proč přišla o domov a o dva lidi, které měla stejně ráda. Přišlo zásadní rozhodnutí – rozvod a stěhování kočičky zpět k nám. Hezky se řekne hůře dělá. Rozárka už není schopna být u ostatních kočiček a ani cizí lidi nechce vidět. Děsí se každého příchozího, každého neznámého zvuku všeho co nezná. S námi nalezla klid, který tolik potřebovala a prohání Drobečka i Janečka. Bude to chtít ještě hodně času, než bude moci být znovu nabídnuta k umístění. Prozatím do doby než bude možné hledat nový domov, hledá alespoň virtuálního rodiče. Moc za ni prosíme. Zaslouží si někoho svého.

Kočičku Rozárku adoptovala 20.9.2013 paní MVDr. Šárka Fuksová.Touto cestou adoptivní mamince moc děkujeme.

 

Sárasara-velka.jpg
Narození: 2011   
Kastrace: Ano 
Očkování Ano

Kočička Sára byla při příchodu k nám dalším vyhozeným prázdninovým kotětem, které koncem léta zůstalo spolu s další kočičkou Rozárkou bezradně bloudit od chaty k chatě po odjezdu chalupářů. Zpočátku jim alespoň krmení zajišťovala jedna hodná starší paní, která tam ale na zimu nemůže zůstat, navíc si zlomila ruku a do několika kilometrů vzdálené vesnice nemůže dojíždět a nemůže kočičky bohužel vzít ani do městského bytu.
Sára si zpočátku vše velice pozorně prohlíží a potom sama přijde pro pohlazení, ale nesmí vidět ruku proti hlavičce. Je vhodná do bytu a jen k hodnému člověku, který ji poskytne dostatek času, který bude potřebovat.

Sárinka není chovací typ a nikdy nebude. Ale také není nějaký plašánek a sama si pro pohlazení chodí, když po něm touží....
A protože to není úplně mazlinka, šance na rodinku se značně snižuje. Ale svého človíčka by si určitě moc přála alespoň na dálku. Každý chce někoho jen a jen pro sebe. A tak je Sárika jak v sekci "Nabídka k umístění" (co kdyby náhodou...) ale také zde "Virtuální adopce".

Sněženkasnezenka.jpg

Narození: 2017
Kastrace:
Očkování: Ano

Potomek Vločky, která byla umístěna na jedné z výstav a následně bylo zjištěno, že ji osvojitelka vyhodila a nesplnila ani podmínku adopce -"kastraci". Takže po dlouhém hledání a lovu se postupně podařilo "odlovit" jak Vločku, tak její 4 odrostlá koťata. Tři z koťat (Popelka, Snížek a Sněženka) bohužel naprosto nevěří lidem a proto jsou zatím pouze k virtuální adopci. Třeba se to jednou zlepší a budou moci odejít do nových domovů, ale do té doby by byla "koťata" moc ráda za nějakou milou dušičku, která by byla jejich rodinou alespoň na dálku.

Snížeksnizek.jpg

Narození: 2017
Kastrace:
Očkování: Ano

Potomek Vločky, která byla umístěna na jedné z výstav a následně bylo zjištěno, že ji osvojitelka vyhodila a nesplnila ani podmínku adopce -"kastraci". Takže po dlouhém hledání a lovu se postupně podařilo "odlovit" jak Vločku, tak její 4 odrostlá koťata. Tři z koťat (Popelka, Snížek a Sněženka) bohužel naprosto nevěří lidem a proto jsou zatím pouze k virtuální adopci. Třeba se to jednou zlepší a budou moci odejít do nových domovů, ale do té doby by byla "koťata" moc ráda za nějakou milou dušičku, která by byla jejich rodinou alespoň na dálku.

Štěpánek stepanek.jpg

Narození: 2016
Kastrace: Ano
Očkování: Ano

Timíček timik.jpg

Narození: 2013
Kastrace: Ano
Očkování: Ano

Timík, vrácen z adopce - už pouze virtuální adopce - vrátil se zlomený, zničený, smutný, jen stín miloučkého kocourka, který od nás odcházel. Bojí se silnějšího hlasu, rychlého pohybu a potřebuje už konečně klid. Má za sebou delší léčbu stavu v jakém se vrátil, v tuto chvíli stabilizovaný, znovu mazlivý přesto zcela jiný Timíček.

vilik.jpgVilík

Narození: 9/2017
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Emily, Evelínku a Vilíka čekal strašný osud nechtěných koťat.  Jejich majitel je naskládal do pytle, zavázal, potopil do rybníka a v klidu odešel. Strážný anděl tentokrát stihl velký zázrak, vše viděla sousedka, která je vytáhla a zachránila…
Všechna tři koťata odmítala kontakt s lidmi, až po dlouhých týdnech začala přibírat na váze.

Vilík lidem ještě úplně neodpustil, velký mazlík to zatím není ale plašánek už také ne. Časem si dá určitě říct a nejlépe by mu to šlo doma...

V současné době jsou Evelínka i Vilík nabízeni v sekci "Virtuální adopce". Teoreticky by mohli jít domů, ale pouze společně s Emily, "mazlivkou", která jako jediná už dokázala člověku odpustit a učí to i své sourozence. Je to sice velice nepravděpodobné, ale protože se zdá, že při těchto sourozencích stojí Anděl Strážný, tak se třeba najde Anděl v lidské podobě, který jim dá šanci společně... Opravdu věříme, že i Vilík a Evelínka si cestu k člověkovi najdou (nám už věří...cizím lidem ale ne), jenom to chce čas a podporu jejich sestřičky Emilky. Proto jsou zároveň nabízeni k umístění domů.

Zuzankazuzanka.jpg
Narození: 2015   
Kastrace: Ano 
Očkování Ano

Zuzanku jsme objevili v Zahrádce u Čachrova, když jsme tam přijeli místním chatařům pomoci s kastracemi a odchytem kočiček, které tam žijí. Zuzanka byla vyděšené malé třesoucí se stvořeníčko, které od narození nezná než díru ve dřevě, kam se schovávala před dvěma jezevčíky, kteří ji neustále naháněli a před kočkami, které ji ze svého společenstva vyloučily. Tři měsíce svého života prožila na útěku a ve vyhnanství a je opravdový zázrak že to přežila.

Bohužel způsob života, který žila od narození si vybral svou krutou daň. Zuzanka má třes, který neovládá. Vyloučilo se nádorové onemocnění, jakož i ostatní nemoci, které by ho mohly způsobit, zůstává jediné postižení nervové soustavy. Ihned po přijetí k nám nastoupila intensivní léčba právě na posílení nervové soustavy, ale bohužel postižení zatím zůstává. Jak Zuzanka roste a nabírá hmotnost a je větší a větší má problém udržet se na nohách které ji vždy zradí a rozjedou se do všech stran. Dnes už se jí tolik netřepe hlavička a její problém se přesunul právě do koordinace tělíčka. Za měsíc jí bude rok tak je malá naděje, že až doroste a zesílí do stabilní velikosti a váhy tak se její problém vyřeší alespoň částečně. Zuzance samotné tento stav až tak zásadně nevadí, je veselá ráda si hraje, velmi ráda dobře jí a snaží se ve všem vyrovnat ostatním čímž možná nutí tělo bojovat a to by mělo být dobře. Je to moc hodná kočička a moc by si zasloužila jen to nejlepší.