Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nabídka kočiček k umístění

  

Amálka

Narození : prosinec 2014
Vakcinace : ano
Kastrace: ano 

Bylo, nebylo v Klatovech „se našlo“ kotě, ke kterému se nikdo nehlásil. Venku mrazy, kotě podchlazené s virózou….
A tak se stalo, že 23. 3. 2015 se dostalo k nám do útulku (tehdy ještě v Žíkově). Protože to bylo kotě drobounké a navíc holčička, dostalo jméno Amálka.
Amálka se dlouho s virózou potýkala, ale nakonec vše zdárně překonala a je zdravá, veselá a hravá.
Je to veliký mazlík, ale také živel, pořád má něco na práci, neustále ponouká kočičky ke hraní a chce být středem světa všech. Je droboučká ale to ji nijak nebrání neustále něco vymýšlet a dělat. Má ráda lidi i kočičky a bude vděčná za domov napořád. Je to taková naše malá víla Amálka a človíčkovi který si ji vezme domů bude rozhodně nosit štěstí a pohodu. Vždyť každá pohádka by měla mít dobrý konec a Amálka už u nás čeká víc jak dva roky!!!

FOTOALBUM AMÁLKY ZDE.

amalka.jpg
Agátka
Narození: 2016
Odčervení / očkování: ano/ ano
Kastrace: ano

Agátka byla jako malé kotě vhozena sklepním okénkem k jedné milovnici kočiček. Zpočátku vypadala v pořádku, ale po krátké době se rozvinula silná viróza se kterou dlouhou dobu bojovala a nemohla podstoupit vakcinaci. Na jednom oku ji zůstala následkem prodělaných onemocnění jizva, ale Agátce samotné to nijak nevadí. Je to moc hodná, mazlivá kočičí dáma, která má ráda lidi i své kočičí kamarády.
Na to že je ještě mladá kočičí slečna je spíš klidnější kočičkou a hledá domov uvnitř bytu kde bude v bezpečí.

agy.jpgagy1.jpg

 Beruška
Narození : 2016 
Vakcinace : Ano
Kastrace: Ano

Beruška je jedním z koťátek, které jsme jeli odlovit na Přimdu. Někdo je i s jejich maminkou odvezl do lesa, kde kolem dokola není lidská duše až na pár houbařů.
Beruška stejně jako ostatní rychle pochopila, že s lidmi může být i dobře. Díky dočaskové tetě je z ní velikánský mazlíček, který vám moc rád poleze po zádech a udělá vše, abyste pochopili, že jste tady proto, abyste si s ní hráli, hladili a krmili...
A samozřejmě jako dokonalá dáma má bezchybně hebký kožíšek a patřičně uhrančivý pohled :)

 beruska1.jpgberuska11.jpg
Bertička

Narození : 2009
Vakcinace : ano
Kastrace : ano

Bertička k nám byla převezena společně se čtyřmi ostatními kočičkami ze Železné Rudy od množitelky koček. Tři ze čtyř přivezených koček byly březí, Evitka ve vysokém stupni březosti ostatní ještě bylo možné vykastrovat. Bertička nesla změnu svého života nejhůř, nemohla se přizpůsobit, byla agresivní, ale vše to bylo jen důsledkem toho, jak moc byla ze všeho zoufalá. Po kastraci se vzorně společně s ostatními starala o koťátka Evitky dokonce je všechny krmily. Dnes je to moc hodná kočička, která si zaslouží další šanci. Každá změna ji hodně rozladí a nese ji těžko ale, když si za chvíli zvykne, nadělá někomu ještě spoustu radosti ze společného soužití.  Bertička je jednou z kočiček která by potřebovali chodit volně domů a ven jak by sama chtěla,  ale samozřejmě jen v místě kde je to bezpečné.

11988319_516219265202406_3383541636300313293_n.jpgberticka-nove-ko-014.jpg
Bellinka

Narození : 2014
Vakcinace : ano
Kastrace : ano

Bellinka je naprosto úžasná kočička, která byla nalezena březí. Měla vykloubenou kyčel a rozdrcenou pánev. Jedna ze zlomených kostí se ji při každém kroku vrážela do kyčelního rozdrceného kloubu, musela při chůzi trpět neskutečnou bolestí Jisté je, že ve stavu v jakém byla, by porod nepřežila.
Moc ráda také chodívala k místní školce navštěvovat děti (ty opravdu miluje a proto by moc potřebovala domov právě s nimi). Má za sebou všechny potřebné operace, na pacinku trošku kulhá a vždy bude, ale to ji vůbec nebrání, dovádět s ostatními.

bellinka3.jpgbellinka1.jpg
Bramík
Narození : 2017
Vakcinace : ano
Kastrace: ne

Brmíček byl nalezen v Činově u Klatov.

bramicek.jpg
Barnabášek druhý

Narození :
Vakcinace : ano
Kastrace: ano

Barnabášek druhý dorazil z dočasné péče k nám, má za sebou operaci kyčle, kastraci, očkování a vše potřebné a může jít rovnou bydlet, jen najít ten správný domov. Potřebuje domov pouze uvnitř, bez možnosti chodit ven, zatím po operaci stále kulhá, ale již se nejedná o bolestivý stav. Je to mazel, vyžadující pozornost o kterou si velmi často říká, je to zase jeden povídálek...

Fotka uživatele Šance pro kočku  z. s.
Bruno
Narození : 2014
Vakcinace : ano
Kastrace: ano

Bruníček je asi tříletý kocourek, který se přitoulal k MUDr. Jedličkovi. Ten má dva kocourky a Bruníčka (přezdívaného u nás Doktůrek) nechtěl přijmout. Bruníka trápila a trápí viróza a její následky, které již zřejmě budou chronické. Všechny provedené testy jsou v pořádku, stanovená antibiotika nepůsobí, ale zdá se, že Bruníkovi to nepůsobí potíže. Je to obrovský mazel, který touží více po lidech než kočičkách, ale kočičky mu nevadí a moc rád si s nimi zadovádí.

 bruno.jpgbrunik18.6..jpg
 Čebí
Narození: srpen 2015
Vakcinace: ano 
Kastrace: ano

Čebí byla nalezena jako malé kotě v chatové oblasti, kde jsme kastrovali volně žijící kočky, Čebí se ztratila a nalezena byla mnohem později. Zpočátku byla hodně bázlivá, neustále se schovávala, ale postupně si dala říct a dnes se chodí hladit mezi prvními. Není moc chovací typ, ale pohlazení miluje. Zrzavé kočičky jsou spíše vzácné, většinou jde o kocourky a tak určitě na své doma, nebude čekat příliš dlouho...

 cechmanek.jpgcebi2.jpg
Dáreček
Narození: 2012
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Dáreček se objevil na zahradě rodinného domku u ZŠ Lerchova v Sušici, usadil se v křovinách kolem plotu a nehodlal odejít. Majitelé domku nám jeho nález ohlásili jako malé kotě, které akutně potřebuje pomoc…
Dáreček určitě pomoc potřeboval, i když do kotě má vážně daleko, nebyl v dobrém stavu a zima která tou dobou byla mu určitě příliš nepomohla.
Dáreček je starší kocourek, který toho má sebou hodně, je to určitě letitý kočičí bezdomovec kterého prostě náročný život na ulici unavil natolik, že potřeboval klidné, suché, teplé místo, kde by se dal do pořádku a mohl případně žít.

Je to veliký pohodář a mazel, moc rád dobře a často jí, není konfliktní k ostatním, chce jen své místo pro život, svého člověka, klidnou neměnící se domácnost, kde Vám bude moc rád ještě dlouho dělat společnost.
Dáreček si života venku užil dosytnosti a hledá domov jen uvnitř domu nebo bytu, kde jsou bezpečně zasíťovaná okna či balkon a kde bude možné důstojně a s láskou dožít všechen čas který mu zbývá….

 darecek11maly.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

darecek12.jpg

Dale

Narození: 2016
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Dale je stejně jako bráška Chip malý rošťáček, kterému malinko déle trvalo, než se rozkoukal. Není divu. Rovnou z dočasné péče jel na umisťovací výstavu, kam tedy určitě vůbec nechtěl, slibovaný človíček nedorazil, a tak i se sourozenci musel zpátky na Šumavu...
Dnes už ale není vůbec pozadu, dovádí s ostatními a nenechá si ujít žádnou příležitost k řádění.

dale.jpg15232308_711472789010385_3513740457269687146_n.jpg
Edík

Narození: srpen 2015
Vakcinace : ano
Kastrace: ano

Edík je klasické poprázdninové kotě, kde se vzal, tu se vzal, najednou stál na ulici a potřeboval pomoc. Podvyživený, s virózou, kterou nikdo neřešil…Nejdříve putoval do dočasné péče a jak se u nás uvolnilo místečko v karanténě, společně s Dráčkem a Madlenkou se přestěhoval k nám. Dráček a Madlenka se ze všech potíží dostali rychleji a mohli tedy dříve odejet do nového domova, Edík stále zápasil s následky zanedbané virózy. V dočasné péči byl spíše zdrženlivější, u nás naopak největší mazlík z karantény. Někdy to tak je, kočička se projeví po odchodu kamarádů, kteří byli v popředí. Edík je už veliký kluk a moc rád by také do svého domova. Ideálně kdyby tam byl člověčí i kočičí parťák to už by pomalu balil batůžek, aby mohl k vám.

eda.jpgedik.jpg

Elsa

Narození: 2014
Vakcinace: ano

Kastrace: ano

Elsa byla přivezena důvodu údajné alergie její majitelky. Jde o kočičku, která nemá ráda ostatní kočičky a hledá tedy domov jen jako kočičí jedináček.
Elsa se musela vyrovnat se ztrátou domova, svých lidí a u nás s přítomností velkého množství koček. Je z toho opravdu nešťastná, a protože si svému neštěstí neumí ulevit jinak, reaguje agresivně na ostatní kočičky. To má za následek, že ani ony si to samozřejmě nenechají líbit a pro Elsu je to tak mnohem těžší než pro ostatní.
Nemáme možnost poskytnout ji samostatné bydlení, bez jiných kočiček protože kočičky máme opravdu všude. Moc se tedy za Elsu přimlouváme, ale jen u člověka, který ji bude chápat a poskytne ji společné bydlení už napořád. Jsme si jisti že to ocení a odmění vás věrností a přízní už napořád.

590ff05acd358-cat.jpg
Filinka

Narození: 2012
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Fili je kočička, která po úmrtí majitelky statku v Hrádku u Sušice, kde se svými sourozenci žila, zůstala se svými sourozenci ponechána svému osudu. Dědicové statek prodali a koťata zůstala na sněhu a mrazu bez pomoci. Upozornil nás na jejich osud jejich soused, kterému jejich osud nebyl lhostejný a tak jsou u nás. Mája, sestřička Filinky je již umístěná, Mikinka na svůj domov stále čeká, ale lidem stále moc nevěří a Filinka udělala veliký pokrok. Chodí se hladit, ale dává si pozor a pacička je stále připravená v pohotovosti. Není chovací, ale pohlazení má moc ráda a sama ho vyhledává. Je vhodná do bytu, do klidnější domácnosti bez dětí.

filinka-adoptivni-rodice-zpravy-034.jpgfili-4.jpgfili-listopad-13-033.jpg

Ferdík druhý

Narození: 2016
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Ferdík je jedním z koťat, která jsme byli odlovit uprostřed lesů na Přimdě, kde kolem dokola ani živáčka, domečku nebo chaloupky. Tři koťátka uprostřed hlubokých lesů nalezeni houbařkou, která místo hub našla toto nadělení. Naštěstí byli ve společnosti své maminky, která se moc dobře starala. O tom jak se tam dostali, není nutné dlouze spekulovat. Sama mamina je tam nepřivedla, jde o km lesů kolem dokola.
Krom nepřehledného porostu, ve kterém se pohybovali jim kočička našla úkryt uprostřed dutého stromu, na který jsme museli nakonec přivézt posilu s motorovou pilu, aby bylo možné všechny pochytat.

Dočaskové tetě se podařil během dočasné péče malý zázrak a všechny, maminku i koťátka přesvědčila, že lidé jsou i ti hodní, co pohladí, nakrmí, uklidí, dají hračky a čas, aby se z plašánků stali miláčci…

Ferdík je úžasný kocourek, opravdové malé klíšťátko, které se na Vás přisaje a nepustí…Je mazlivý a přítulný, jakmile sednete hned spěchá aby byl na klíně jako první. A pak je ten nejspokojenější kocourek na světě. Jen najít toho svého člověka napořád.

FOTOALBUM FERDÍKA ZDE.

ferdik.jpg   ferdik22.jpg
Hermiona

Narození: září 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Hermionku a její sourozence jsme poznali při jedné z kauz, které jsme řešili minulý rok. Plná stodola nekastrovaných koček, o nichž nikdo nemá ani ponětí kolik jich vlastně je. Trvalo to dlouho, ale nakonec jsme se dopočítali 30 koček. Dospělé kočky jsme nechali vykastrovat a všechna koťata byla odvezena, nejprve do dočasné péče, později nám. Polovina jich je mazlivá, druhá zdrženlivá. Někteří šťastlivci už mají své doma, ti ostatní na ně zatím pořád čekají. 
Hermionka se držela zpátky celkem dlouho, ale dnes je to už mazlivá kočička, která je za pohlazení vděčná a přijde si pro něj. Je malá a droboučká a asi už moc nevyroste, ale lásky nadělí stejně jako ta největší kočička na světě.

her2.jpghermiona2.jpg
Charllotka

Narození: říjen 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano


Charllotka, byla nalezena pobíhající po silnici v Běšinách u Klatov. Přes vyvěšené letáčky o jejím nálezu se o ni nikdo nepřihlásil.
Charllotka je hodná mazlivá kočička, ale své lidské podnájemníky, si chce vybrat sama. Má samozřejmě svoji pravdu, bude to ona, kdo s nimi bude žít a vybrat toho správného podnájemníka je moc důležité. Byla zamluvená ale právě ve chvíli, kdy její lidé přišli, aby ji odvezli domů, k nim prostě nechtěla. Jiná kočička Bětuška se naopak mohla přetrhnout, odjela s nimi a je ve svém domově spokojená. Rodina, která ji původně chtěla, má doma pejska kočkomilce, ale je možné že Charllotka má s pejsky svoji špatnou zkušenost a prostě jejich společnost nechce, tak hledá bydlení ryze kočičí.

charlotka.jpgcharllotka.jpg1375212_546391398851859_6665818181822636046_n.jpg

Chip

Narození: 2016
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Chip a jeho sourozenci byli nalezeni v den, kdy se narodili, společně se svou maminkou u jednoho z paneláků v Nýrsku. Někdo je všechny vyhodil hned po narození, protože se přece nebude starat.
Všechna koťátka i maminka cestovali do dočasné péče, protože u nás bylo zoufale plno, a postupně krok za krokem se učili věřit lidem... Moc jim v tom pomohla dočasková teta a dnes jsou to lumpíci, kteří už potřebují svůj vlastní domov, kde je budou milovat a rozmazlovat.

chip.jpgchip.jpg
Jasněnka

Narození: 2017
Vakcinace: ano
Kastrace: ne

Jasněnka a její dva sourozenci jsou nechtěným dědictvím po zemřelém majiteli. Dědicové se o koťata nehodlali starat a tak skončili v dosti špatném stavu u nás. Ale nyní už jsou všichni tři zdraví a hraví jako všechna koťata a ke štěstí jim už schází jenom opravdický domov.

 jasnenka.jpg
Justýnka

Narození: 2013
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Justýnka je jedním z koťátek kočičky M9ny, která se s koťátky nastěhovala k pánovi, kterému je 80 let a není v jeho silách se o ně starat. Navíc pravidelně odjíždí na dlouhou dobu mimo Sušici a kočičky by zůstali bez pomoci. S jedním z pánových odjezdů nastala situace, kdy nás vyhledal, protože nechtěl kočičky nechat opuštěné. Snažili jsme situaci řešit v místě a hledat pomoc u sousedů, ale bohužel tam kočičky spíše všem vadili, než aby jim někdo pomohl. Odvezli jsem tedy kočičky k nám. Justýnka se hned začlenila mezi kotěcí bandu a řádí se všemi co to jde. Je malinko náladová a ne vždy chce pohladit, musí chtít sama. Je vhodná do bytu, bez možnosti chodit ven.

Justýnku podporuje Zenta a Johann Kelnhofer a my touto cestou moc děkujeme.

justynka.jpgjustynka13.jpg

Josefínka

Narození: 2016
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Josefínka byla nalezena s bráškou Josífkem před cukrárnou Pepino v Klatovech v zalepené krabici od bot. Je moc hodná mazlivá, trošku opatrnější než Josífek, ale má moc ráda lidi a kočičky a už se moc těší, až najde domov, jaký si zaslouží.

josefinka18.6.--2-.jpg
Janoušek
Narození: 2012
Vakcinace: ano
Kastrace:

Janoušek je zcela specifický kocourek a jako takový bude potřebovat specifický domov. Proto je také Janoušek umístěn i v sekci "Virtuální adopce", protože je mizivá šance, že se ho někdo ujme... Ale šanci mu rozhodně dát chceme!!!

Prosím přečtěte si předem příběhy Janouška ZDE a ZDE, aby jste pochopili proč je Janoušek specifický kocourek... Nicméně karanténu již nepotřebuje a i přes svůj handicap by určitě chtěl milující rodinku, kde by mohl v klidu žít a užívat si života.

janousek-001.jpgimg_1456.jpg
Kikinka
Narození: 2014
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Kikinka se objevila v areálu firmy Plastic Systems v Sušici, kde živořila na zbytcích jídla které nalezla. Jednalo se o divokou kočku, takže si od lidí držela odstup. Vedení firmy přítomnost kočičky vadila, protože prý na výrobcích expedovaných do Německa zanechávala tlapičky, které tam být nesmějí. Kikinka byla tedy odchycena a převezena k nám. Její socializace trvala velmi dlouho, ale dnes už chodí k nám a nechá se pohladit, ale není a nebude tím největším mazlíkem. Hledá společnost člověka, který bude chápat, že přiblížit se k němu bude jen na ní. Chodí se hladit i k cizím lidem a to moc ráda, ale je vhodná pouze do bytu, nebo domečku bez možnosti chodit ven.

 kikinka.jpgkiki1.jpg
Kubíček

Narození: 2013
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Kubíček byl nalezen v Klatovech, kde se pokoušel zabydlet u domečku paní, která má své kočičky a další si už nemohla nechat. Po pokusu umístit Kubíčka rovnou, který bohužel selhal, byl převezen k nám.
Je to moc hodný mazlivý kocourek, který se ale bojí ostatních kočiček a je stále ve střehu, to je samozřejmě výzva pro některé ostatní, které ho moc rády prohání. Pro Kubíčka je pobyt u nás velkým stresem. Proto by si moc přál svůj domov, teplý pelíšek a svého človíčka kterého by miloval.

kubicek.jpgkubik.jpg
Lentilka

Narození: 05/2017
Vakcinace: ano
Kastrace: ne

Lentilka, Šárinka a Mufínek jsou sourozenci z Plánice, kde je nějaký „dobrák“ vyhodil sotva jako dvoutýdenní v krabici se vzkazem ,,Prosím hodné lidi postarejte se o ně,,. Tito sourozenci měli štěstí v neštěstí, neboť se jich ujala Žofinka, kterou také někdo vyhodil před panelák s čerstvě narozenými koťaty do mrazu. Její dvě koťátka nepřežila, tak přijala za své tyto malé sirotky z Plánice. Mufínek už odjel domů a holčičky na svůj domov stále čekají. 

lentilka.jpglentilka12.7..jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lusiášek

Narození: 2017
Vakcinace: ano
Kastrace: ne

Luciášek a jeho dva sourozenci jsou nechtěným dědictvím po zemřelém majiteli. Dědicové se o koťata nehodlali starat a tak skončili v dosti špatném stavu u nás. Ale nyní už jsou všichni tři zdraví a hraví jako všechna koťata a ke štěstí jim už schází jenom opravdický domov.

luciasek.jpg
Matýsek

Narození: 2013
Vakcinace: ano
Kastrace: ano


Matýsek je kocourek, který se k nám dostal jako sotva měsíční kotě, vyhozené se sourozenci na Santosu v Sušici. Po třech letech bohužel přišel o domov z důvodů vážného onemocnění jeho paničky. Nejen že přišel o milovaného človíčka a domov, ale když byla panička v nemocnici část příbuzných Matýska vyhodila a pár dnů o něm nebylo ani vidu ani slechu. Naštěstí se ho podařilo dohledat, Matýsek byl převezen k nám a nyní by moc prosil o domov, kde ho budou milovat, jak si zaslouží a kde to bude už napořád. Matýsek je moc hodný kocouří kluk a veliký mazlík a my se za něj moc přimlouváme.

FOTOALBUM MATÝSKA ZDE.

matysek.jpgmatysek-326.jpg
Maura

Narození: 13. 4 . 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Maura je jedním z koťat, které se narodili přivezené březí kočičce Evitce. Maminka je od množitelky koček a všechna koťata učila držet se od lidí stranou. Maura ještě potřebuje malinko času, než začne lidem věřit a než zjistí, že je u nich i dobře. Ale není to vyloženě plachá kočička, jen zatím raději dodržuje bezpečnou vzdálenost. Pokud by měla bydlet se svými lidmi hned, může, ale musí to být človíček, který ji dá tolik času, kolik ho bude potřebovat a potom to bude to pravé napořád.

12670815_589971017827230_4693905444559107566_n.jpgmaura-vikend-20.7.15-023.jpg11722549_493643664126633_8484942790762583786_o.jpg
Maryška

Narození: červen 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Maryška a její sestřičky Bětuška a Josefínka patří k té hromadě koťat vyhozených jako nějaká nepotřebná věc za Sušicí v krabici….Josefínka s Bětuškou už bydlí a Maryška by už také moc a moc ráda svého človíčka. Je to veliký mazlík, který čeká, až konečně bude mít někoho jenom pro sebe. Je kamarádská k lidem i kočičkám patří spíše ke klidnějším kočičkám a už se nemůže dočkat toho svého ,,doma,, .

14642278_687838978040433_7188099852348549095_n.jpgmaryska1.jpg
Nikolka 

Narození : 2016
Vakcinace/odčervení : ano/ano
Kastrace: ano

Nikolka je odvezená od množitelky koček, z místa, kde se lidé o kočky nestarají, nekastrují, takže mají stále dokola koťata, nekrmí je, protože mají pocit, že kočka se o sebe postará sama. 
Nikolka je krásná kočička, je mazlivá a na svůj ošklivý start do života už zapomněla. Chce novou šanci a zaslouží si ji, neudělala nic špatného, jen se narodila někomu, kdo o ně nestál.
Hledá domov, kde budou jeho součástí, kde jí budou milovat a respektovat jak si zaslouží.

FOTOALBUN NIKOLKY NAJDETE ZDE.

nikolka1.jpgnikolka.jpg
Ondrášek 

Narození: 2016
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Ondrášek a jeho bráška byli nalezeni po skončení prázdnin kousek od nás, v místě, kde nikdo kočky nemá a nikdo tam nebydlí.
Prázdninové hračky dosloužily, a tak šup, než odjedeme domů, musíme je někde nechat. Do města je přece brát nemůžeme, vždyť bydlíme v bytě, tady se jich přece někdo ujme...

Ondrášek je okouzlující rošťáček a neskutečný mazlíček, hrát si vydrží celé hodiny. Úžasný společník pro lidi i kočky. Jeho kožíšek překrásně ladí s očkama, prostě rezáček jak má být. Bude ozdobou každé domácnosti a svým lidem bude dělat jen a jen radost.

FOTOALBUM ONDRÁŠKA ZDE

 ondra10.jpgondra.jpg
Pája

Narození: prosinec 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Pája byl převezen od nezodpovědných lidí kteří kočky nekastrují, a nechtěná koťata neřeší. Dospělé kočky jsme odchytali, nechali vykastrovat a vrátili zpět, koťata v zoufalém stavu byla převezena k nám. Všechna koťata byla podvyživená, s vysokou horečkou a silným podchlazením. Trvalo velmi dlouho, než začali přijímat potravu, než ji zvládli přijímat. Pája má bohužel neurologické postižení, hlavičku má stále na stranu, ale zdá se, že jemu samotnému, to nevadí, hraje si a řádí s ostatními.
Pája je prostě zářný příklad toho jak kočičky hlouposti neřeší, hendicap nehendicap stal se vůdcem své kočičí místnosti a musí ho poslouchat přes 20 kožíšků...Když se objeví veliký rebel či rebelka pomůže jak jinak hendicapovaná Zuzanka.
Je prostě vidět, že kočky vědí, co je důležité mají srovnané lépe než někteří lidé. Pája má možná trošičku hendicap, ale obrovské srdíčko plné lásky , kterou moc a moc touží někomu dát.
Hlavička je na stranu, ale když se na Vás podívá, je to až na dno srdce a usmívá se jako žádná jiná kočka.
Hledá lidi kteří to cítí stejně a moc si zaslouží ten nejlepší domov na světě. Pomůžete mu ho najít?

FOTOALBUM PÁJÍKA ZDE.

pajik-18.6..jpgpajik22.jpg

Sazinka

Narození: 201
Vakcinace: ano
Kastrace: ne

Sazinka je koťátkem Jennifer a narodila se už u nás v útulku chvilku poté, co jsme přijali její maminku.
Sazinka je malá černá fešanda. Jako každé kotě si ráda hraje a moc by si přála nový domov.

sazi1.jpgsazinka.jpg

 

 

 

 

 

 

 

22046676_898066913684304_5284386188002033087_n.jpg

Sára

Narození: 2011
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Kočička Sára byla při příchodu k nám dalším vyhozeným prázdninovým kotětem, které koncem léta zůstalo spolu s další kočičkou Rozárkou bezradně bloudit od chaty k chatě po odjezdu chalupářů. Zpočátku jim alespoň krmení zajišťovala jedna hodná starší paní, která tam ale na zimu nemůže zůstat, navíc si zlomila ruku a do několika kilometrů vzdálené vesnice nemůže dojíždět a nemůže kočičky bohužel vzít ani do městského bytu.
Sára si zpočátku vše velice pozorně prohlíží a potom sama přijde pro pohlazení, ale nesmí vidět ruku proti hlavičce. Je vhodná do bytu a jen k hodnému člověku, který ji poskytne dostatek času, který bude potřebovat.

sara-velka.jpgsara.jpg
Smíšek

Narození: září 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Smíšek a jeho sourozence jsme poznali při jedné z kauz, které jsme řešili minulý rok. Plná stodola nekastrovaných koček, kde nikdo nemá ani ponětí, kolik jich vlastně je. Trvalo to dlouho, ale nakonec jsme se dopočítali 30 koček. Dospělé kočky jsme nechali vykastrovat a všechna koťata byla odvezena. Nejprve do dočasné péče, později k nám. Polovina jich je mazlivá, druhá zdrženlivá. Někteří šťastlivci už mají své doma, ti ostatní na ně zatím pořád čekají. Smíšek je spíš samotář, nevyhledává společnost člověka ani ostatních kočiček, hladit se nechá, ale sám si pro pohlazení nepřijde. Také patří k těm, na kterých se pobyt ve stodole podepsal. Potřebuje zjistit, že s lidmi může být i fajn. Smíšek je chytrý kluk, přijde na to určitě rád.

13590436_633379450153053_3370443828607889196_n.jpgsmisek.jpg
Sonička

Narození: 2016
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Soničku a její čtyři sourozence někdo vyhodil v cestovní tašce před sokolovnu v Klatovech v době pořádání našeho charitativního bazárku…
Všichni sourozenci už bydlí jen Sonička pořád na svého budoucího majitele čeká.

Je to moc hodná, mazlivá kočičí slečna s hlubokým pohledem krásných žlutých očí a její mourovatý kožíšek má moc pěknou kresbu. Ze všeho nejraději by Vám už dělala společnost, protože je toho přece tolik, co by Vám chtěla ukázat. A kdyby k tomu měla ještě kočičího kamaráda, byla by „v sedmém nebi”.

sonicka.jpg

 

 

 

 

 

59047300eab12-cat.jpgsonicka1.jpg

Šárinka

Narození: 05/2017
Vakcinace: ano
Kastrace: ne

Šárinka, Lentilka a Mufínek jsou sourozenci z Plánice, kde je nějaký „dobrák“ vyhodil sotva jako dvoutýdenní v krabici se vzkazem ,,Prosím hodné lidi postarejte se o ně,,. Tito sourozenci měli štěstí v neštěstí, neboť se jich ujala Žofinka, kterou také někdo vyhodil před panelák s čerstvě narozenými koťaty do mrazu. Její dvě koťátka nepřežila, tak přijala za své tyto malé sirotky z Plánice. Mufínek už odjel domů a holčičky na svůj domov stále čekají. 

sarinka-12.7..jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

sarinka.jpg

Terezka

Narození: říjen 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Terezku a její sourozence Jonáška a Marušku nalezli vyhozené
u osmdesátileté paní ve Volšovech u Sušice, bezradné, vyhublé s neléčenou virózou. Všichni se poměrně dlouho potýkali s následky zanedbané péče, ale dnes už jsou v pořádku a hledají své lidičky.   Terezka se moc ráda mazlí, ale stejně tak miluje společnost ostatních kočiček a už se moc těší na své podnájemníky, od kterých bude chtít, aby tam alespoň jeden kočičí kamarád či kamarádka byli.

terezka.jpgterezka3.jpg
Tina

Narození: 2009
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Kočička přivezená z chatové oblasti, kde měl majitel nekastrované kočky. Poté co se mu začaly nekontrolovatelně množit pochopil, že je to nad jeho síly a dovezl je k nám. Zpočátku byly k lidem nedůvěřivé, ale postupně si všichni dodávali odvahu a dnes se moc rády přijdou pomazlit, hrají si a ve vztahu k ostatním kočičkám jsou nekonfliktní. Tina je o něco bázlivější než její bráškové, ale nyní se už také přijde pomazlit. Vzorně používá kočičí záchůdek. Tina by nejraději žila v domečku s výběhem do zahrádky, ale může být i v bytě.

Tinu podporuje paní Zdenka Pirnerová a my touto cestou moc děkujeme

tina.jpgtina-023.jpg

Timík

Narozen : 2013
Vakcinace : ano
Kastrace: ano

Timíček byl přivezen společně se dvěma kamarády, protože se jejich majitelka musela stěhovat a nemohla si je vzít sebou do nového domova. U nás tehdy nebylo místo, tak putovali do dočasné péče, a když si tam zvykli, stěhovali se k nám.  Přišli tedy o dva domovy rychle za sebou a u nás se museli ještě seznámit se spoustou dalších kočiček.

Timíček je moc milý a mazlivý kocourek, navíc velký fešák.
Jeho sourozenci už nové domovy mají, Timíček na ten svůj stále
čeká. Rád by našel domov a páníčka, co mu už zůstane napořád.

timik.jpgtimicek.jpg
Tonička

Narozen : 2011
Vakcinace : ano
Kastrace: ano

Tonička je 5 letá kočička,  která se k nám dostala od majitelky,  která si vždy nechala všechna zvířata, která se k ní zatoulala. Bohužel se jí změnila životní situace a zdravotní stav a již nadále nebyla schopna se o kočičky postarat.
Toničce chvíli trvalo než změnu a ztrátu paničky akceptovala, ale dnes je to mazlivá, vítací kočička, která si moc přeje najít své podnájemníky,  kteří budou jen pro ni,  případně kočičího kamaráda či kamarádku. Už to není žádný divoch, ale stále si moc ráda hraje a potřebuje k tomu domov a parťáka...a čeká možná právě na Vás...

FOTOALBUM TONIČKY ZDE.

tonicka01.jpgtonicka-18.6..jpg
Uriášek

Narození: září 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Uriáška a jeho sourozence jsme poznali při jedné z kauz, které jsme řešili minulý rok. Plná stodola nekastrovaných koček, kde nikdo nemá ani ponětí, kolik jich vlastně je. Trvalo to dlouho, ale nakonec jsme se dopočítali 30 koček. Dospělé kočky jsme nechali vykastrovat a všechna koťata byla odvezena. Nejprve do dočasné péče, později k nám. Polovina jich je mazlivá, druhá zdrženlivá. Někteří šťastlivci už mají své doma, ti ostatní na ně zatím pořád čekají. Uriášek je taková malá hromádka neštěstí. Hladit se nechá, ale sám si pro něj nepřijde a dívá se na vás pohledem jako by mu celý svět ublížil. A vlastně má pravdu, ublížil. Jsme si jisti, že s tím správným páníčkem by dělal pokroky mnohem rychleji než u nás, kde je stále sice milovaným, ale jedním z mnoha. A on potřebuje být tím jediným pro svého člověka, který mu dá tolik času, kolik bude potřeba.  

hermiona.jpg
Verunka

Narození: 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Verunka k nám byla přivezena v polovině březosti. Byla tak strašně moc podvyživená a oslabená silnou virózou, že ji nebylo možné vykastrovat. Nesplňovala váhu pro kastraci a měla obrovské dýchací potíže, takže by narkózu neudýchala... Bylo to zkrátka podvyživené kotě čekající koťata, a tak nezbylo, než nechat koťátka narodit.
Přes velmi špatný zdravotní stav, velice komplikovaný porod a celkově špatnou kondici byla Verunka tou nejlepší mámou, jakou známe. Dnes už je po kastraci, po koťatech nabrala potřebnou sílu a sama hledá domov. Je moc hodná, milá a mazlivá, ale uvítala by spíš domácnost jedné kočky. Není k ostatním konfliktní, ale je hodně žárlivá a chce všechnu lidskou pozornost jen pro sebe.

verunka1.jpg

verunka-velka.jpg

 

 

 

 

verkot.jpg1.jpg

Yorika

Narození : 2016
Vakcinace/odčervení : ano/ano
Kastrace: ano

Yorika je odvezená od množitelky koček, z místa, kde se lidé o kočky nestarají, nekastrují, takže mají stále dokola koťata, nekrmí je, protože mají pocit, že kočka se o sebe postará sama.
Je mazlivá a na svůj ošklivý start do života už zapomněla, chce novou šanci a zaslouží si ji, neudělala nic špatného, jen se narodila někomu, kdo o ně nestál.
Hledá domov, kde budou jeho součástí, kde jí budou milovat a respektovat jak si zaslouží.

 yorika112.7..jpg18767919_824853401005656_6486116670956558025_n.jpg
Zachýsek

Narození: 2009
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Kocourek přivezený z chatové oblasti, kde měl majitel nekastrované kočky. Poté co se mu začaly nekontrolovatelně množit pochopil, že je to nad jeho síly a dovezl je k nám. Zpočátku byly k lidem nedůvěřivé, ale postupně si všichni dodávali odvahu a dnes se moc rády přijdou pomazlit, hrají si a ve vztahu k ostatním kočičkám jsou nekonfliktní.
Zachýsek vzorně používá kočičí záchůdek. Byl by určitě nejšťastnější v domečku, kde by mohl volně chodit dovnitř a ven, ale může být i v bytě.

zachysek.jpgzachysekv.jpg

Žofinka 1

Narození: 2016
Vakcinace: ano
Kastrace:

Jedna z nejbolestnějších věcí, která se může ve vztahu kočka - a její člověk stát, úmrtí jednoho z nich....
Žofinka má za sebou právě tuto skutečnost, přišla o milovanou paničku, o domov a jistotu kterou ji vše dohromady dávalo.
Je mladá, moc držíme všechny tlapky co tu jsou, aby to zvládla i když to bude hodně těžké. Žofinka již prošla všemi potřebnými karanténními procedurami a může do nového domova.
Fotka uživatele Šance pro kočku  z. s.

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Omlouváme se za nevyplněné informace u některých kočiček.
Budeme se snažit co nejdříve doplnit. Děkujeme za pochopení.

Pokud by se Vám líbila některá kočička bez informací, napište nám, nebo zavolejte a my Vám obratem popisek dané kočičky zašleme na mail.

Kontakt: Hrádecká 493, 342 01 Sušice, Hana Fuksová tel.: 731 241 782, Anna Špačková tel.: 604 655 057, e-mail: útulekzikov@seznam.cz