Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nabídka kočiček k umístění

Amálka

Narození : prosinec 2014
Vakcinace : ano
Kastrace: ano 

Bylo, nebylo v Klatovech „se našlo“ kotě, ke kterému se nikdo nehlásil. Venku mrazy, kotě podchlazené s virózou….
A tak se stalo, že 23. 3. 2015 se dostalo k nám do útulku (tehdy ještě v Žíkově). Protože to bylo kotě drobounké a navíc holčička, dostalo jméno Amálka.
Amálka se dlouho s virózou potýkala, ale nakonec vše zdárně překonala a je zdravá, veselá a hravá.
Je to veliký mazlík, ale také živel, pořád má něco na práci, neustále ponouká kočičky ke hraní a chce být středem světa všech. Je droboučká ale to ji nijak nebrání neustále něco vymýšlet a dělat. Má ráda lidi i kočičky a bude vděčná za domov napořád. Je to taková naše malá víla Amálka a človíčkovi který si ji vezme domů bude rozhodně nosit štěstí a pohodu. Vždyť každá pohádka by měla mít dobrý konec a Amálka už u nás čeká víc jak dva roky!!!

FOTOALBUM AMÁLKY ZDE.

amalka.jpg
 Beruška
Narození : 2016 
Vakcinace : Ano
Kastrace: Ano

Beruška je jedním z koťátek, které jsme jeli odlovit na Přimdu. Někdo je i s jejich maminkou odvezl do lesa, kde kolem dokola není lidská duše až na pár houbařů.
Beruška stejně jako ostatní rychle pochopila, že s lidmi může být i dobře. Díky dočaskové tetě je z ní velikánský mazlíček, který vám moc rád poleze po zádech a udělá vše, abyste pochopili, že jste tady proto, abyste si s ní hráli, hladili a krmili...
A samozřejmě jako dokonalá dáma má bezchybně hebký kožíšek a patřičně uhrančivý pohled :)

 beruska1.jpgberuska11.jpg
Bertička

Narození : 2009
Vakcinace : ano
Kastrace : ano

Bertička k nám byla převezena společně se čtyřmi ostatními kočičkami ze Železné Rudy od množitelky koček. Tři ze čtyř přivezených koček byly březí, Evitka ve vysokém stupni březosti ostatní ještě bylo možné vykastrovat. Bertička nesla změnu svého života nejhůř, nemohla se přizpůsobit, byla agresivní, ale vše to bylo jen důsledkem toho, jak moc byla ze všeho zoufalá. Po kastraci se vzorně společně s ostatními starala o koťátka Evitky dokonce je všechny krmily. Dnes je to moc hodná kočička, která si zaslouží další šanci. Každá změna ji hodně rozladí a nese ji těžko ale, když si za chvíli zvykne, nadělá někomu ještě spoustu radosti ze společného soužití.  Bertička je jednou z kočiček která by potřebovali chodit volně domů a ven jak by sama chtěla,  ale samozřejmě jen v místě kde je to bezpečné.

11988319_516219265202406_3383541636300313293_n.jpgberticka-nove-ko-014.jpg
Bellinka

Narození : 2014
Vakcinace : ano
Kastrace : ano

Bellinka je naprosto úžasná kočička, která byla nalezena březí. Měla vykloubenou kyčel a rozdrcenou pánev. Jedna ze zlomených kostí se ji při každém kroku vrážela do kyčelního rozdrceného kloubu, musela při chůzi trpět neskutečnou bolestí Jisté je, že ve stavu v jakém byla, by porod nepřežila.
Moc ráda také chodívala k místní školce navštěvovat děti (ty opravdu miluje a proto by moc potřebovala domov právě s nimi). Má za sebou všechny potřebné operace, na pacinku trošku kulhá a vždy bude, ale to ji vůbec nebrání, dovádět s ostatními.

Bellinku podporuje paní Eva Desenská a my touto cestou moc děkujeme.

bellinka3.jpgbellinka1.jpg
Bramík
Narození : 2017
Vakcinace : ano
Kastrace: ano

Bramíček byl nalezen v Činově u Klatov. Je to veselé, hravé a zvídavé kotě se zajímavým zbarvením. Rád si hraje s ostatními koťaty, rád se chová a nechává mazlit :). Je to prostě príma kotěcí kluk a už vyhlíží svého človíčka.

FOTOALBUM BRAMÍČKA ZDE.

bramicek.jpg
Barnabášek druhý

Narození : cca 2012
Vakcinace : ano
Kastrace: ano

Barnabášek druhý dorazil z dočasné péče k nám, má za sebou operaci kyčle, kastraci, očkování a vše potřebné a může jít rovnou bydlet, jen najít ten správný domov. Potřebuje domov pouze uvnitř, bez možnosti chodit ven, zatím po operaci stále kulhá, ale již se nejedná o bolestivý stav. Je to mazel, vyžadující pozornost o kterou si velmi často říká, je to zase jeden povídálek...

barnabasek2.jpg
 Čebí
Narození: srpen 2015
Vakcinace: ano 
Kastrace: ano

Čebí je krásná zrzečka. Byla nalezena jako malé kotě v chatové oblasti, kde jsme kastrovali volně žijící kočky. Čebí se ztratila a nalezena byla mnohem později. Zpočátku byla hodně bázlivá, neustále se schovávala, ale postupně si dala říct a dnes se chodí hladit mezi prvními. Není moc chovací typ, ale pohlazení miluje. Je to takový „pohodový traktůrek“. Když je Čebince dobře, nastartuje předení a přede nejhlasitěji ze všech kočiček…prostě takový blažený pohodový traktůrek. Rozhodně ji nepřeslechnete a věřte, že ani nepřehlédnete. Takže chcete-li na vlastní uši slyšet doma ŠTĚSTÍ, pak neváhejte. Čebinka na Vás čeká!!!

FOTOALBUM ČEBÍ ZDE.

 cechmanek.jpgcebi2.jpg
Dáreček
Narození: 2012
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Dáreček se objevil na zahradě rodinného domku u ZŠ Lerchova v Sušici, usadil se v křovinách kolem plotu a nehodlal odejít. Majitelé domku nám jeho nález ohlásili jako malé kotě, které akutně potřebuje pomoc…
Dáreček určitě pomoc potřeboval, i když do kotě má vážně daleko, nebyl v dobrém stavu a zima která tou dobou byla mu určitě příliš nepomohla.
Dáreček je starší kocourek, který toho má sebou hodně, je to určitě letitý kočičí bezdomovec kterého prostě náročný život na ulici unavil natolik, že potřeboval klidné, suché, teplé místo, kde by se dal do pořádku a mohl případně žít.

Je to veliký pohodář a mazel, moc rád dobře a často jí, není konfliktní k ostatním, chce jen své místo pro život, svého člověka, klidnou neměnící se domácnost, kde Vám bude moc rád ještě dlouho dělat společnost.
Dáreček si života venku užil dosytnosti a hledá domov jen uvnitř domu nebo bytu, kde jsou bezpečně zasíťovaná okna či balkon a kde bude možné důstojně a s láskou dožít všechen čas který mu zbývá….

 darecek11maly.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

darecek12.jpg

Dale

Narození: 2016
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Dale je stejně jako bráška Chip malý rošťáček, kterému malinko déle trvalo, než se rozkoukal. Není divu. Rovnou z dočasné péče jel na umisťovací výstavu, kam tedy určitě vůbec nechtěl, slibovaný človíček nedorazil, a tak i se sourozenci musel zpátky na Šumavu...
Dnes už ale není vůbec pozadu, dovádí s ostatními a nenechá si ujít žádnou příležitost k řádění.

dale.jpg15232308_711472789010385_3513740457269687146_n.jpg
Elsa

Narození: 2014
Vakcinace: ano

Kastrace: ano

Elsa byla přivezena důvodu údajné alergie její majitelky. Jde o kočičku, která nemá ráda ostatní kočičky a hledá tedy domov jen jako kočičí jedináček.
Elsa se musela vyrovnat se ztrátou domova, svých lidí a u nás s přítomností velkého množství koček. Je z toho opravdu nešťastná, a protože si svému neštěstí neumí ulevit jinak, reaguje agresivně na ostatní kočičky. To má za následek, že ani ony si to samozřejmě nenechají líbit a pro Elsu je to tak mnohem těžší než pro ostatní.
Nemáme možnost poskytnout ji samostatné bydlení, bez jiných kočiček protože kočičky máme opravdu všude. Moc se tedy za Elsu přimlouváme, ale jen u člověka, který ji bude chápat a poskytne ji společné bydlení už napořád. Jsme si jisti že to ocení a odmění vás věrností a přízní už napořád.

590ff05acd358-cat.jpg
Filinka

Narození: 2012
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Fili je kočička, která po úmrtí majitelky statku v Hrádku u Sušice, kde se svými sourozenci žila, zůstala se svými sourozenci ponechána svému osudu. Dědicové statek prodali a koťata zůstala na sněhu a mrazu bez pomoci. Upozornil nás na jejich osud jejich soused, kterému jejich osud nebyl lhostejný a tak jsou u nás. Mája, sestřička Filinky je již umístěná, Mikinka na svůj domov stále čeká, ale lidem stále moc nevěří a Filinka udělala veliký pokrok. Chodí se hladit, ale dává si pozor a pacička je stále připravená v pohotovosti. Není chovací, ale pohlazení má moc ráda a sama ho vyhledává. Je vhodná do bytu, do klidnější domácnosti bez dětí.

filinka-adoptivni-rodice-zpravy-034.jpgfili-4.jpgfili-listopad-13-033.jpg

Ferdík druhý

Narození: 2016
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Ferdík je jedním z koťat, která jsme byli odlovit uprostřed lesů na Přimdě, kde kolem dokola ani živáčka, domečku nebo chaloupky. Tři koťátka uprostřed hlubokých lesů nalezeni houbařkou, která místo hub našla toto nadělení. Naštěstí byli ve společnosti své maminky, která se moc dobře starala. O tom jak se tam dostali, není nutné dlouze spekulovat. Sama mamina je tam nepřivedla, jde o km lesů kolem dokola.
Krom nepřehledného porostu, ve kterém se pohybovali jim kočička našla úkryt uprostřed dutého stromu, na který jsme museli nakonec přivézt posilu s motorovou pilu, aby bylo možné všechny pochytat.

Dočaskové tetě se podařil během dočasné péče malý zázrak a všechny, maminku i koťátka přesvědčila, že lidé jsou i ti hodní, co pohladí, nakrmí, uklidí, dají hračky a čas, aby se z plašánků stali miláčci…

Ferdík je úžasný kocourek, opravdové malé klíšťátko, které se na Vás přisaje a nepustí…Je mazlivý a přítulný, jakmile sednete hned spěchá aby byl na klíně jako první. A pak je ten nejspokojenější kocourek na světě. Jen najít toho svého člověka napořád.

FOTOALBUM FERDÍKA ZDE.

ferdik.jpg   ferdik22.jpg
Fanoušek

Narození: 2014
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Fanoušek byl nalezen v obci Mysliv, chataři kteří zde bohužel nežijí celoročně a nemohli si ho nechat. Působí jako kocourek, který se někomu ztratil, ale na vyvěšené letáčky, oznámení obce, ani naše zveřejnění na webových a fb stránkách se nikdo neozval.

Je to obrovský mazel, pohodář, nemá žádný problém s ostatními kočičkami a vrhá se na každou návštěvu, od které požaduje hladit, hladit a hladit.

Nás pronásleduje na každém kroku a je evidentní, že mu moc chybí lidská společnost. Fanoušek je tak trošku lenoch, takže hledá domov spíš jen uvnitř, kde by mohl nerušeně odpočívat, dovolit vám mazlení a dobře se najíst. Domácí hry mu ale udělají zrovna tak radost a už se moc těší, až si pro něj přijdete.

fanousek.jpg
Hermiona

Narození: září 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Hermionku a její sourozence jsme poznali při jedné z kauz, které jsme řešili minulý rok. Plná stodola nekastrovaných koček, o nichž nikdo nemá ani ponětí kolik jich vlastně je. Trvalo to dlouho, ale nakonec jsme se dopočítali 30 koček. Dospělé kočky jsme nechali vykastrovat a všechna koťata byla odvezena, nejprve do dočasné péče, později nám. Polovina jich je mazlivá, druhá zdrženlivá. Někteří šťastlivci už mají své doma, ti ostatní na ně zatím pořád čekají. 
Hermionka se držela zpátky celkem dlouho, ale dnes je to už mazlivá kočička, která je za pohlazení vděčná a přijde si pro něj. Je malá a droboučká a asi už moc nevyroste, ale lásky nadělí stejně jako ta největší kočička na světě.

FOTOALBUM HERMIONKY ZDE.

her2.jpghermiona2.jpg
Charllotka

Narození: říjen 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano


Charllotka, byla nalezena pobíhající po silnici v Běšinách u Klatov. Přes vyvěšené letáčky o jejím nálezu se o ni nikdo nepřihlásil.
Charllotka je hodná mazlivá kočička, ale své lidské podnájemníky, si chce vybrat sama. Má samozřejmě svoji pravdu, bude to ona, kdo s nimi bude žít a vybrat toho správného podnájemníka je moc důležité. Byla zamluvená ale právě ve chvíli, kdy její lidé přišli, aby ji odvezli domů, k nim prostě nechtěla. Jiná kočička Bětuška se naopak mohla přetrhnout, odjela s nimi a je ve svém domově spokojená. Rodina, která ji původně chtěla, má doma pejska kočkomilce, ale je možné že Charllotka má s pejsky svoji špatnou zkušenost a prostě jejich společnost nechce, tak hledá bydlení ryze kočičí.

charlotka.jpgcharllotka.jpg1375212_546391398851859_6665818181822636046_n.jpg

Chip

Narození: 2016
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Chip a jeho sourozenci byli nalezeni v den, kdy se narodili, společně se svou maminkou u jednoho z paneláků v Nýrsku. Někdo je všechny vyhodil hned po narození, protože se přece nebude starat.
Všechna koťátka i maminka cestovali do dočasné péče, protože u nás bylo zoufale plno, a postupně krok za krokem se učili věřit lidem... Moc jim v tom pomohla dočasková teta a dnes jsou to lumpíci, kteří už potřebují svůj vlastní domov, kde je budou milovat a rozmazlovat.

chip.jpgchip.jpg
Justýnka

Narození: 2013
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Justýnka je jedním z koťátek kočičky M9ny, která se s koťátky nastěhovala k pánovi, kterému je 80 let a není v jeho silách se o ně starat. Navíc pravidelně odjíždí na dlouhou dobu mimo Sušici a kočičky by zůstali bez pomoci. S jedním z pánových odjezdů nastala situace, kdy nás vyhledal, protože nechtěl kočičky nechat opuštěné. Snažili jsme situaci řešit v místě a hledat pomoc u sousedů, ale bohužel tam kočičky spíše všem vadili, než aby jim někdo pomohl. Odvezli jsem tedy kočičky k nám. Justýnka se hned začlenila mezi kotěcí bandu a řádí se všemi co to jde. Je malinko náladová a ne vždy chce pohladit, musí chtít sama. Je vhodná do bytu, bez možnosti chodit ven.

Justýnku podporuje Zenta a Johann Kelnhofer a my touto cestou moc děkujeme.

justynka.jpgjustynka13.jpg

Josefínka

Narození: 2016
Vakcinace: ano

Kastrace: ano

Josefínka byla nalezena s bráškou Josífkem před cukrárnou Pepino v Klatovech v zalepené krabici od bot. Brácha už odjel bydlet a Josefínka svého človíčka netrpělivě vyhlíží. Je moc hodná, mazlivá a má moc ráda lidi a kočičky. Ráda se mazlí v náručí, sama kontakt nejen vyhledává, ale přímo vyžaduje :) a už se moc těší, až najde domov, jaký si zaslouží.

FOTOALBUM JOSEFÍNKY ZDE.

josefinka18.6.--2-.jpg
Janoušek
Narození: 2012
Vakcinace: ano

Kastrace: ano

Janoušek je zcela specifický kocourek a jako takový bude potřebovat specifický domov. Proto je také Janoušek umístěn i v sekci "Virtuální adopce", protože je mizivá šance, že se ho někdo ujme... Ale šanci mu rozhodně dát chceme!!!

Prosím přečtěte si předem příběhy Janouška ZDE a ZDE, aby jste pochopili proč je Janoušek specifický kocourek... Nicméně karanténu již nepotřebuje a i přes svůj handicap by určitě chtěl milující rodinku, kde by mohl v klidu žít a užívat si života.

FOTOALBUM JANOUŠKA ZDE.

Janouška podporuje paní Libuše Vlková a paní Jana Skopová a my touto cestou moc děkujeme.

janousek-001.jpgimg_1456.jpg
Kulíšek

Narození: 2017
Vakcinace: ano
Kastrace: ano 

Kulíšek je jedním ze čtyř sourozenců, vyhozených v jedné vesnici za Sušicí. Čtyři chlupáčci se tak zčista jasna ocitli na ulici, a bezstarostně se potulovali na frekventované silnici. Chundelatá klubíčka vypadala dobře, ale šlo jen o zdání, pod dlouhým kožíškem bylo cítit vystouplou páteř a kosti.  Naštěstí si jich všimli kočkomilové, kteří je na nějakou dobu vzali k sobě, protože věřili, že je určitě někdo hledá. Jako mnohé jiné, nehledal. Ani věřit se tomu nechce, mazlivá krásná hodná klubíčka, které ani netuší, co se stalo.

Šimonek s Matouškem svůj domov našli rychleji, než se stihli rozkoukat u nás, Kulíšek a Kryšpínek stále čekají.

Kulíšek je opatrnější než bráška, klidnější, někdy když si není jistý, si vše musí okoukat z bezpečí, ale když zjistí, že vše je jak má, přijde a je to neskutečný mazel, který chce být s Vámi.

30265363_1005803039577357_878074225074634752_n.jpg
Kryšpínek

Narození: 2017
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Kryšpínek je jedním ze čtyř sourozenců, vyhozených v jedné vesnici za Sušicí. Čtyři chlupáčci se tak zčista jasna ocitli na ulici, a bezstarostně se potulovali na frekventované silnici. Chundelatá klubíčka vypadala dobře, ale šlo jen o zdání, pod dlouhým kožíškem bylo cítit vystouplou páteř a kosti.  Naštěstí si jich všimli kočkomilové, kteří je na nějakou dobu vzali k sobě, protože věřili, že je určitě někdo hledá. Jako mnohé jiné, nehledal. Ani věřit se tomu nechce, mazlivá krásná hodná klubíčka, které ani netuší, co se stalo.

Šimonek s Matouškem svůj domov našli rychleji, než se stihli rozkoukat u nás, Kryšpínek a Kulíšek, stále čekají.

Kryšpínek je akčnější, mazlík, ale taky žárlivka, moc rád by človíčka pro sebe, protože má potřebu být středem pozornosti. Ale je to veliké chlupaté zlatíčko.

kryspin.jpg
Luciášek

Narození: 2017
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Luciášek a jeho dva sourozenci jsou nechtěným dědictvím po zemřelém majiteli. Dědicové se o koťata nehodlali starat a tak skončili v dosti špatném stavu u nás. Ale nyní už jsou všichni tři zdraví a hraví jako všechna koťata a ke štěstí jim už schází jenom opravdický domov.
Luciášek je jako správný kotěcí puberťák pořád na průzkumu. Všechno ho zajímá, vše musí prozkoumat i ty velké dvounohé věci, co tak příjemně umí pochovat a pohladit :) Moc se těší až bude mít tu věc sám pro sebe!!!

FOTOALBUM LUCIÁŠKA ZDE.

luciasek.jpg
Lucinka

Narození: cca 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano


Lucinka byla vyhozena s čerstvě narozenými koťaty na Javorné, počáteční péči ji poskytla místní paní, která se bohužel musela odstěhovat a Lucinka a mimina by zůstali bez pomoci a jídla. Koťata i s Lucinkou musela do dočasné péče na dobu karantény, koťatka zůstala a Lucinka přijela k nám. Z počátku byla bázlivá, hodně se bála kočiček, byla téměř pořád schovaná, dnes se od nich stále drží dál ale už si víc a víc dodává odvahu. 
Lucinka je veliký mazel, ale byla by šťastnější jako kočičí jedináček. Je jen do bytu nebo domečku, bez možnosti chodit ven.

Fotka uživatele Šance pro kočku  z. s.
Matýsek

Narození: 2013
Vakcinace: ano
Kastrace: ano


Matýsek je kocourek, který se k nám dostal jako sotva měsíční kotě, vyhozené se sourozenci na Santosu v Sušici. Po třech letech bohužel přišel o domov z důvodů vážného onemocnění jeho paničky. Nejen že přišel o milovaného človíčka a domov, ale když byla panička v nemocnici část příbuzných Matýska vyhodila a pár dnů o něm nebylo ani vidu ani slechu. Naštěstí se ho podařilo dohledat, Matýsek byl převezen k nám a nyní by moc prosil o domov, kde ho budou milovat, jak si zaslouží a kde to bude už napořád. Matýsek je moc hodný kocouří kluk a veliký mazlík a my se za něj moc přimlouváme.

FOTOALBUM MATÝSKA ZDE.

matysek.jpgmatysek-326.jpg
Maura

Narození: 13. 4 . 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Maura je jedním z koťat, které se narodili přivezené březí kočičce Evitce. Maminka je od množitelky koček a všechna koťata učila držet se od lidí stranou. Maura ještě potřebuje malinko času, než začne lidem věřit a než zjistí, že je u nich i dobře. Ale není to vyloženě plachá kočička, jen zatím raději dodržuje bezpečnou vzdálenost. Pokud by měla bydlet se svými lidmi hned, může, ale musí to být človíček, který ji dá tolik času, kolik ho bude potřebovat a potom to bude to pravé napořád.

12670815_589971017827230_4693905444559107566_n.jpgmaura-vikend-20.7.15-023.jpg11722549_493643664126633_8484942790762583786_o.jpg
Maryška

Narození: červen 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Maryška a její sestřičky Bětuška a Josefínka patří k té hromadě koťat vyhozených jako nějaká nepotřebná věc za Sušicí v krabici….Josefínka s Bětuškou už bydlí a Maryška by už také moc a moc ráda svého človíčka. Je to veliký mazlík, který čeká, až konečně bude mít někoho jenom pro sebe. Je kamarádská k lidem i kočičkám patří spíše ke klidnějším kočičkám a už se nemůže dočkat toho svého ,,doma,, .

14642278_687838978040433_7188099852348549095_n.jpgmaryska1.jpg
Matylda

Narození: 2013
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Matylda byla nalezena zraněná před jedním z domů v Nýrsku. Co se jí přihodilo, ví jen ona sama, každopádně musela okamžitě podstoupit amputaci ocásku a kastraci. Je to milá hodná, klidnější kočička a zatím lidem příliš nedůvěřuje. Chce to jen čas a bude z ní stejný mazlík, jako když byla v karanténě. K ostatním kočičkám je přátelská a určitě by v novém domově uvítala společnost alespoň jedné z nich.

matylda.jpg
Nikolka 

Narození : 2016
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Nikolka je odvezená od množitelky koček, z místa, kde se lidé o kočky nestarají, nekastrují, takže mají stále dokola koťata, nekrmí je, protože mají pocit, že kočka se o sebe postará sama. 
Nikolka je krásná kočička, je mazlivá a na svůj ošklivý start do života už zapomněla. Chce novou šanci a zaslouží si ji, neudělala nic špatného, jen se narodila někomu, kdo o ně nestál.
Hledá domov, kde budou jeho součástí, kde jí budou milovat a respektovat jak si zaslouží.

FOTOALBUN NIKOLKY NAJDETE ZDE.

nikolka1.jpgnikolka.jpg
Pája

Narození: prosinec 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Pája byl převezen od nezodpovědných lidí kteří kočky nekastrují, a nechtěná koťata neřeší. Dospělé kočky jsme odchytali, nechali vykastrovat a vrátili zpět, koťata v zoufalém stavu byla převezena k nám. Všechna koťata byla podvyživená, s vysokou horečkou a silným podchlazením. Trvalo velmi dlouho, než začali přijímat potravu, než ji zvládli přijímat. Pája má bohužel neurologické postižení, hlavičku má stále na stranu, ale zdá se, že jemu samotnému, to nevadí, hraje si a řádí s ostatními.
Pája je prostě zářný příklad toho jak kočičky hlouposti neřeší, handicap nehandicap stal se vůdcem své kočičí místnosti a musí ho poslouchat přes 20 kožíšků...Když se objeví veliký rebel či rebelka pomůže jak jinak handicapovaná Zuzanka.
Je prostě vidět, že kočky vědí, co je důležité mají srovnané lépe než někteří lidé. Pája má možná trošičku handicap, ale obrovské srdíčko plné lásky , kterou moc a moc touží někomu dát.
Hlavička je na stranu, ale když se na Vás podívá, je to až na dno srdce a usmívá se jako žádná jiná kočka.
Hledá lidi kteří to cítí stejně a moc si zaslouží ten nejlepší domov na světě. Pomůžete mu ho najít?

FOTOALBUM PÁJÍKA ZDE.

pajik-18.6..jpgpajik22.jpg

Pavlínka

Narození: 6/2017
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Pavlínka byla nalezena jako cca půlroční kotě, pro jistotu v umělohmotné krabici, pevně převázané silným provazem, aby se nemohla dostat ven, a umírala hladem a žízní, dlouhé hodiny a dny, krabici nalezli houbaři, v lese daleko od cestiček, kterými alespoň sem tam někdo projde.

Pavlínka je moc hodná, milá kočička, zaslouží si poznat, že s lidmi je i dobře. Hledá domov na pořád, ideálně s kočičím parťákem, či parťačkou, protože jednomu dorůstajícímu kotěti, by bylo smutno..

 

pavlinka.jpg
Princezna

Narození: 2017
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Princezna je jedním z koťat nalezených u frekventované silnice v křoví. Hromádka pěti koťat, s neléčenou virózou, v zimě, odkázaných na pomoc náhodných kolemjdoucích v podobě ne příliš vhodného jídla.

Princezna je starší koťátko než ostatní a vzorně se o všechny starala a stará. Možná nebýt jí, menší koťata by to venku nezvládla. Je to moc milá kočička, i když řádit umí za dva, ale to je dobře.

princezna--2-.jpg
Sára

Narození: 2011
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Kočička Sára byla při příchodu k nám dalším vyhozeným prázdninovým kotětem, které koncem léta zůstalo spolu s další kočičkou Rozárkou bezradně bloudit od chaty k chatě po odjezdu chalupářů. Zpočátku jim alespoň krmení zajišťovala jedna hodná starší paní, která tam ale na zimu nemůže zůstat, navíc si zlomila ruku a do několika kilometrů vzdálené vesnice nemůže dojíždět a nemůže kočičky bohužel vzít ani do městského bytu.
Sára si zpočátku vše velice pozorně prohlíží a potom sama přijde pro pohlazení, ale nesmí vidět ruku proti hlavičce. Je vhodná do bytu a jen k hodnému člověku, který ji poskytne dostatek času, který bude potřebovat.

sara-velka.jpgsara.jpg
Smíšek

Narození: září 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Smíšek a jeho sourozence jsme poznali při jedné z kauz, které jsme řešili minulý rok. Plná stodola nekastrovaných koček, kde nikdo nemá ani ponětí, kolik jich vlastně je. Trvalo to dlouho, ale nakonec jsme se dopočítali 30 koček. Dospělé kočky jsme nechali vykastrovat a všechna koťata byla odvezena. Nejprve do dočasné péče, později k nám. Polovina jich je mazlivá, druhá zdrženlivá. Někteří šťastlivci už mají své doma, ti ostatní na ně zatím pořád čekají. Smíšek je spíš samotář, nevyhledává společnost člověka ani ostatních kočiček, hladit se nechá, ale sám si pro pohlazení nepřijde. Také patří k těm, na kterých se pobyt ve stodole podepsal. Potřebuje zjistit, že s lidmi může být i fajn. Smíšek je chytrý kluk, přijde na to určitě rád.

FOTOALBUM SMÍŠKA ZDE.

13590436_633379450153053_3370443828607889196_n.jpgsmisek.jpg
Terezka

Narození: říjen 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Terezku a její sourozence Jonáška a Marušku nalezli vyhozené
u osmdesátileté paní ve Volšovech u Sušice, bezradné, vyhublé s neléčenou virózou. Všichni se poměrně dlouho potýkali s následky zanedbané péče, ale dnes už jsou v pořádku a hledají své lidičky.   Terezka se moc ráda mazlí, ale stejně tak miluje společnost ostatních kočiček a už se moc těší na své podnájemníky, od kterých bude chtít, aby tam alespoň jeden kočičí kamarád či kamarádka byli.

FOTOALBUM TEREZKY ZDE.

terezka.jpgterezka3.jpg
Timík

Narozen : 2013
Vakcinace : ano
Kastrace: ano

Timíček byl přivezen společně se dvěma kamarády, protože se jejich majitelka musela stěhovat a nemohla si je vzít sebou do nového domova. U nás tehdy nebylo místo, tak putovali do dočasné péče, a když si tam zvykli, stěhovali se k nám.  Přišli tedy o dva domovy rychle za sebou a u nás se museli ještě seznámit se spoustou dalších kočiček.

Timíček je moc milý a mazlivý kocourek, navíc velký fešák.
Jeho sourozenci už nové domovy mají, Timíček na ten svůj stále
čeká. Rád by našel domov a páníčka, co mu už zůstane napořád.

timik.jpgtimicek.jpg
Uriášek

Narození: září 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Uriáška a jeho sourozence jsme poznali při jedné z kauz, které jsme řešili minulý rok. Plná stodola nekastrovaných koček, kde nikdo nemá ani ponětí, kolik jich vlastně je. Trvalo to dlouho, ale nakonec jsme se dopočítali 30 koček. Dospělé kočky jsme nechali vykastrovat a všechna koťata byla odvezena. Nejprve do dočasné péče, později k nám. Polovina jich je mazlivá, druhá zdrženlivá. Někteří šťastlivci už mají své doma, ti ostatní na ně zatím pořád čekají. Uriášek je taková malá hromádka neštěstí. Hladit se nechá, ale sám si pro něj nepřijde a dívá se na vás pohledem jako by mu celý svět ublížil. A vlastně má pravdu, ublížil. Jsme si jisti, že s tím správným páníčkem by dělal pokroky mnohem rychleji než u nás, kde je stále sice milovaným, ale jedním z mnoha. A on potřebuje být tím jediným pro svého člověka, který mu dá tolik času, kolik bude potřeba.  

uriasek22.jpghermiona.jpg
Verunka

Narození: 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Verunka k nám byla přivezena v polovině březosti. Byla tak strašně moc podvyživená a oslabená silnou virózou, že ji nebylo možné vykastrovat. Nesplňovala váhu pro kastraci a měla obrovské dýchací potíže, takže by narkózu neudýchala... Bylo to zkrátka podvyživené kotě čekající koťata, a tak nezbylo, než nechat koťátka narodit.
Přes velmi špatný zdravotní stav, velice komplikovaný porod a celkově špatnou kondici byla Verunka tou nejlepší mámou, jakou známe. Dnes už je po kastraci, po koťatech nabrala potřebnou sílu a sama hledá domov. Je moc hodná, milá a mazlivá, ale uvítala by spíš domácnost jedné kočky. Není k ostatním konfliktní, ale je hodně žárlivá a chce všechnu lidskou pozornost jen pro sebe.

verunka1.jpg

verunka-velka.jpg

 

 

 

 

verkot.jpg1.jpg

Vločka

Narození: 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Vločka je kočička, která byla umístěna na jedné z výstav, ještě jako dorůstající kotě s podmínkou kastrace novým majitelem. Nová majitelka nás skutečně kontaktovala, s tvrzením že Vločka je po kastraci a vše že proběhlo v pořádku. Následovala dva roky trvající anabáze, zestručněno – Vločka kastrována nebyla a novou majitelkou byla vyhozena ven. Když jsme se o tom dozvěděli, hledali všichni, všude, kolem bydliště a okolí, bohužel bez výsledku. Pomáhala neskutečná spousta lidí, volali ti, kdo věděli, že hledáme…Až na jaře letošního roku, se nám podařilo najít místo, kde se Vločka ukrývá, sice stále v okolí ,,nového domova,, jen jiným směrem, než jsme hledali. Následovali měsíce,  kdy jsme se snažili Vločku odchytit, bohužel vytrvale se odmítala nechat chytit, do sklopce či podběráku ani náhodou…Až na podzim se začalo dařit, tedy mysleli jsme že se daří, bílá kočka ve sklopci, neskutečný pocit, že ji máme…Až na veterině bylo jasno, že to není Vločka ale její odrostlejší potomstvo. Vše se opakovalo a stručně řečeno, postupně jsme odchytali čtyři Vloččina koťata Snížka, Sněženku, Sněhulku a Popelku než se podařilo, chytit unavenou Vločku.

Dnes je zpět u nás, po kastraci a karanténě, pohybuje se tady suverénně, jako kdyby věděla kde je, nechá se hladit, nemá problém s ostatními a ani tušení, kolik starostí nám přidělala a jakou máme radost, že je v pořádku zpět. Po všech těchto zkušenostech hledá Vločka tu nejspolehlivější rodinu na světě!!!

vlocka.jpg
Žofinka

Narození: 
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

 Žofinka je zhruba roční kočička, kterou také někdo vyhodil před panelák v Sušici, s čerstvě narozenými koťaty, do mrazu. Její dvě koťátka nepřežila a Žofinka byla ze všeho, co ji potkalo, unavená a zoufalá, tolik že přestala jíst a pít a chtěla všechno vzdát. Tou dobou na jiném místě, v Plánici, někdo vyhodil v krabici před obchod s potravinami, dva týdny stará koťata. Bylo to štěstí v neštěstí, za pět minut dvanáct, protože tato situace zachránila Žofinku i koťata. Žofinka je okamžitě přijala, začala krmit a starat se lépe než kdo dokáže o vlastní koťátka. Žofinka byla ještě kotě které mělo koťata, měla málo mlíčka pro všechny adoptivní děti, kterých se ujala, takže přišla řada na dokrmování, ke kterému nám je nechtěla vůbec půjčit, pokaždé nám dala jasně a bolestivě na vědomí, ,,moje, nesahat,,. Žofinka byla celou dobu vzorná máma, koťátka neúnavně krmila i v době kdy je jiné kočky již dávno odstaví…Dnes je už po kastraci, je klidnější, i když je to kočička, která má vlastní názor na to, co lidem dovolí a co ne. Je moc hodná a neúnavně si chodí pro pohlazení. Potřebuje jistotu stálého milujícího domova, jehož součástí bude už napořád.

zofinka-a-servacek.jpg
Žofinka 1
Narození: 2016
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Jedna z nejbolestnějších věcí, která se může ve vztahu kočka - a její člověk stát, úmrtí jednoho z nich....
Žofinka má za sebou právě tuto skutečnost, přišla o milovanou paničku, o domov a jistotu kterou ji vše dohromady dávalo.
Žofinka je u nás naprosto zoufalá. Byla zvyklá na klidný domov, který sdílela jen se svou paničkou. Byla zahrnuta láskou, každodenní pozorností a péčí jen pro ní....a najednou je všechno pryč.... Vůbec netuší co se děje. Není tu její milovaná panička aby ji pohladila a utěšila, najednou je v úplně jiné místnosti se spousto jiných kočiček, kterých se bojí, protože nikdy jinou kočku kolem sebe neměla. A tak veškerý čas tráví schovaná za sedačkou, kam ji musíme dávat i jídlo...Její bolest a zmatenost se začíná projevovat formou agrese, což je lepší než letargie, ale je to strašlivá škoda u tak mladé kočičky. Žofinka u nás nesmírně psychicky strádá a máme o ní opravdu strach.
Žofinka již prošla všemi potřebnými karanténními procedurami a může do nového domova. Žofinka potřebuje klidnou domácnost, kde bude opět opečovávaným jedináčkem a pak to bude opět veselá a mazlivá kočička jako předtím. Moc za Žofinku prosíme, pokud uvažujete nad pořízením kočičky, Žofinka je krásná a bude pro Vás tou NEJ kočičkou na celý život. 

Žofinku podporuje paní Radka Míšková a my touto cestou moc děkujeme

zofmal.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Omlouváme se za nevyplněné informace u některých kočiček.
Budeme se snažit co nejdříve doplnit. Děkujeme za pochopení.

Pokud by se Vám líbila některá kočička bez informací, napište nám, nebo zavolejte a my Vám obratem popisek dané kočičky zašleme na mail.

Kontakt: Hrádecká 493, 342 01 Sušice, Hana Fuksová tel.: 731 241 782, Anna Špačková tel.: 604 655 057, e-mail: útulekzikov@seznam.cz