Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nabídka kočiček k umístění

Amálka

Narození : prosinec 2014
Vakcinace : ano
Kastrace: ano 

Bylo, nebylo v Klatovech „se našlo“ kotě, ke kterému se nikdo nehlásil. Venku mrazy, kotě podchlazené s virózou….
A tak se stalo, že 23. 3. 2015 se dostalo k nám do útulku (tehdy ještě v Žíkově). Protože to bylo kotě drobounké a navíc holčička, dostalo jméno Amálka.
Amálka se dlouho s virózou potýkala, ale nakonec vše zdárně překonala a je zdravá, veselá a hravá.
Je to veliký mazlík, ale také živel, pořád má něco na práci, neustále ponouká kočičky ke hraní a chce být středem světa všech. Je droboučká ale to ji nijak nebrání neustále něco vymýšlet a dělat. Má ráda lidi i kočičky a bude vděčná za domov napořád. Je to taková naše malá víla Amálka a človíčkovi který si ji vezme domů bude rozhodně nosit štěstí a pohodu. Vždyť každá pohádka by měla mít dobrý konec a Amálka už u nás čeká tak dlouho!!!

FOTOALBUM AMÁLKY ZDE.

amalka.jpg
Alenka

Narození : 2017
Vakcinace : Ano
Kastrace: Ano

Alenka se zčistajasna objevila v areálu útulku. Okolní kočičky známe, ať už ty, co mají své lidičky, nebo ty bezprizorní, ani k jedněm nepatří. Nejspíš spadla z nebe, protože je to andílek a sama k nám jistě nemohla dojít. Má za sebou hodně dlouhou karanténu, kdy bojovala se silnou virózou 

Alenka je moc hodná kočička, veliký mazlík a už se nemůže dočkat, až bude řádit a mazlit se u Vás doma :)

23380361_919524831538512_5280632549006961480_n.jpg
Alánek 

Narození : 2017
Vakcinace : Ano
Kastrace: Ano

Alánek je jedním z koťat nalezených u frekventované silnice v křoví. Hromádka pěti koťat s neléčenou virózou, v zimě, odkázaných na pomoc náhodných kolemjdoucích v podobě ne příliš vhodného jídla.

Z mazlíčka, který vrní, jen co se na něj podíváte, se stal lumpík se vším všudy. Rozmazleností a závislostí na kotěcím mlíčku nám velmi nápadně připomíná Venouška (náš dřívěší svěřenec), tak snad bude v životě stejně šťastný a uloví ty nejlepší podnájemníky.

alanek.jpg
 Aby

Narození : 2017
Vakcinace : Ano
Kastrace:

 

aby.jpg
Adélka

Narození :
Vakcinace :
Kastrace:

 

adelka.jpg
Beruška
Narození : 2016 
Vakcinace : Ano
Kastrace: Ano

Beruška je jedním z koťátek, které jsme jeli odlovit na Přimdu. Někdo je i s jejich maminkou odvezl do lesa, kde kolem dokola není lidská duše až na pár houbařů.
Beruška stejně jako ostatní rychle pochopila, že s lidmi může být i dobře. Díky dočaskové tetě je z ní velikánský mazlíček, který vám moc rád poleze po zádech a udělá vše, abyste pochopili, že jste tady proto, abyste si s ní hráli, hladili a krmili...
A samozřejmě jako dokonalá dáma má bezchybně hebký kožíšek a patřičně uhrančivý pohled :)

 beruska1.jpgberuska11.jpg
Bertička

Narození : 2009
Vakcinace : ano
Kastrace : ano

Bertička k nám byla převezena společně se čtyřmi ostatními kočičkami ze Železné Rudy od množitelky koček. Tři ze čtyř přivezených koček byly březí, Evitka ve vysokém stupni březosti ostatní ještě bylo možné vykastrovat. Bertička nesla změnu svého života nejhůř, nemohla se přizpůsobit, byla agresivní, ale vše to bylo jen důsledkem toho, jak moc byla ze všeho zoufalá. Po kastraci se vzorně společně s ostatními starala o koťátka Evitky dokonce je všechny krmily. Dnes je to moc hodná kočička, která si zaslouží další šanci. Každá změna ji hodně rozladí a nese ji těžko ale, když si za chvíli zvykne, nadělá někomu ještě spoustu radosti ze společného soužití.  Bertička je jednou z kočiček která by potřebovali chodit volně domů a ven jak by sama chtěla,  ale samozřejmě jen v místě kde je to bezpečné.

Bertička stárne a žádný opravdu zkušený zájemce se neobjevuje. Proto nabízíme Bertičku i v sekci "Virtuální adopce". Ale zároveň zůstává zde, co kdyby přece jen nějaká dobrá zkušená "kočkařská" duše chtěla dát Bertičce šanci....

11988319_516219265202406_3383541636300313293_n.jpgberticka-nove-ko-014.jpg
Beatka
Narození: 2015
Vakcinace: ano
Kastrace:

beatka.jpg

Betynka
Narození: 2015
Vakcinace: ano
Kastrace:
bety.jpg
Benjamínek

Narození: 29. 4. 2018
Vakcinace: ano
Kastrace: ne

Benjamínek se narodil u nás, přivezené březí kočičce Denisce, která žila několik let na ulici v Nýrsku. 
Benjamínek se rád se mazlí, rád vyvádí, všechno zkoumá, někdy i nervy lidí, je to prostě správný kočičí kluk plný energie, který bude určitě doma potřebovat pořádně zaměstnat spoustou her a všeho co bude dělat s Vámi a ideálně kočičím kamarádem nebo kamarádkou. Protože by byl úplně nejraději se ségrou, kterou má moc rád, poprosil by o domov pro oba. Hledá domov pouze uvnitř domu nebo bytu.

ben2.jpg
Claudinka
Narození: 2017
Vakcinace: ano
Kastrace:
claudinka.jpg
Colombo

Narození: 29. 4. 2018
Vakcinace: ano
Kastrace: ne

Poirot, Columbo, Matlock a Slečna Marplová, se k nám dostali den po svém narození, takže stěhování šlo zcela jistě mimo ně. Jejich maminku Adélku někdo vyhodil, když byla březí, a protože chodila chatu od chaty a nevěděla, kde svá koťata porodí, zůstala nakonec u jedné z chat, zcela vyčerpaná. Chataři ji ubytovali na verandě a ráno byla koťátka na světě.
Dnes jsou to sebevědomá koťata plná energie, neustálého zkoumání všeho, co je zrovna k dispozici a neustálé potřeby lidské společnosti a mazlení. Potřebují parťáka na hry, mazlení, na to aby jim ukázal vše, co ještě neznají. Kočičí společnost určitě uvítají a hledají domov pouze uvnitř bytu nebo domečku.

columbo-1.jpg
Divoška
Narození: 2017
Vakcinace: ano
Kastrace:
div.jpg
Dáreček
Narození: 2012
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Dáreček se objevil na zahradě rodinného domku u ZŠ Lerchova v Sušici, usadil se v křovinách kolem plotu a nehodlal odejít. Majitelé domku nám jeho nález ohlásili jako malé kotě, které akutně potřebuje pomoc…
Dáreček určitě pomoc potřeboval, i když do kotě má vážně daleko, nebyl v dobrém stavu a zima která tou dobou byla mu určitě příliš nepomohla.
Dáreček je starší kocourek, který toho má sebou hodně, je to určitě letitý kočičí bezdomovec kterého prostě náročný život na ulici unavil natolik, že potřeboval klidné, suché, teplé místo, kde by se dal do pořádku a mohl případně žít.

Je to veliký pohodář a mazel, moc rád dobře a často jí, není konfliktní k ostatním, chce jen své místo pro život, svého člověka, klidnou neměnící se domácnost, kde Vám bude moc rád ještě dlouho dělat společnost.
Dáreček si života venku užil dosytnosti a hledá domov jen uvnitř domu nebo bytu, kde jsou bezpečně zasíťovaná okna či balkon a kde bude možné důstojně a s láskou dožít všechen čas který mu zbývá….

 darecek11maly.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

darecek12.jpg

Dale

Narození: 2016
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Dale je stejně jako bráška Chip malý rošťáček, kterému malinko déle trvalo, než se rozkoukal. Není divu. Rovnou z dočasné péče jel na umisťovací výstavu, kam tedy určitě vůbec nechtěl, slibovaný človíček nedorazil, a tak i se sourozenci musel zpátky na Šumavu...
Dnes už ale není vůbec pozadu, dovádí s ostatními a nenechá si ujít žádnou příležitost k řádění.

dale.jpg15232308_711472789010385_3513740457269687146_n.jpg
Deniska

Narození:
Vakcinace:

Kastrace:

 

deniska.jpg
Emily

Narození: 9/2017
Vakcinace: ano

Kastrace: ano

Emily, Evelínku a Vilíka čekal strašný osud nechtěných koťat.  Jejich majitel je naskládal do pytle, zavázal, potopil do rybníka a v klidu odešel. Strážný anděl tentokrát stihl velký zázrak, vše viděla sousedka, která je vytáhla a zachránila…
Všechna tři koťata odmítala kontakt s lidmi, až po dlouhých týdnech začala přibírat na váze.

Emilka se pomaloučkými krůčky přibližovala lidem, dnes je to mazlík, moc ráda se přijde pohladit a dělat Vám společnost. Zrovna tak ráda ale skotačí s ostatními. Je to už veliká kočičí elegantní dáma a tak hledá toho „SVÉHO JEDINEČNÉHO” podnájemníka :)

emily.jpg
Evelínka a Vilík

Narození: 9/2017
Vakcinace: ano

Kastrace: ano

Emily, Evelínku a Vilíka čekal strašný osud nechtěných koťat.  Jejich majitel je naskládal do pytle, zavázal, potopil do rybníka a v klidu odešel. Strážný anděl tentokrát stihl velký zázrak, vše viděla sousedka, která je vytáhla a zachránila…
Všechna tři koťata odmítala kontakt s lidmi, až po dlouhých týdnech začala přibírat na váze.

Evelínka si zatím stále drží odstup. Už se neschovává, ale lidskou společnost sama nehledá. Věříme, že i ona jednoho dne lidem odpustí, že je chtěli utopit, a zjistí, že ne všichni jsou stejní, že s některými je i dobře.

Ani Vilík lidem ještě úplně neodpustil, velký mazlík to zatím není ale plašánek už také ne. Časem si dá určitě říct a nejlépe by mu to šlo doma...

V současné době jsou Evelínka i Vilík nabízeni v sekci "Virtuální adopce". Teoreticky by mohli jít domů, ale pouze společně s Emily, "mazlivkou", která jako jediná už dokázala člověku odpustit a učí to i své sourozence. Je to sice velice nepravděpodobné, ale protože se zdá, že při těchto sourozencích stojí Anděl Strážný, tak se třeba najde Anděl v lidské podobě, který jim dá šanci společně... Opravdu věříme, že i Vilík a Evelínka si cestu k člověkovi najdou (nám už věří...cizím lidem ale ne), jenom to chce čas a podporu jejich sestřičky Emilky.

evelinka.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EVELÍNKA

 

 

vilik.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VILÍK

Elsa

Narození: 2014
Vakcinace: ano

Kastrace: ano

Elsa byla přivezena důvodu údajné alergie její majitelky. Jde o kočičku, která nemá ráda ostatní kočičky a hledá tedy domov jen jako kočičí jedináček.

Elsa se musela vyrovnat se ztrátou domova, svých lidí a u nás s přítomností velkého množství koček. Je z toho opravdu nešťastná, a protože si svému neštěstí neumí ulevit jinak, reaguje agresivně na ostatní kočičky. To má za následek, že ani ony si to samozřejmě nenechají líbit a pro Elsu je to tak mnohem těžší než pro ostatní.
Nemáme možnost poskytnout ji samostatné bydlení, bez jiných kočiček protože kočičky máme opravdu všude. Moc se tedy za Elsu přimlouváme, ale jen u člověka, který ji bude chápat a poskytne ji společné bydlení už napořád. Jsme si jisti že to ocení a odmění vás věrností a přízní už napořád.

Elsička bohužel naprosto nesnáší jakoukoliv změnu (vzali jsme ji na umisťovací výstavu, kde jsme ji ani nemohli vyndat z klece, ale druhý den po příjezdu do útulku už byla zase úplně v pohodě, protože to tam zná...). A po této zkušenosti je naprosto jasné, že bude potřebovat trpělivého človíčka, který ji poskytne dostatek času na "přivyknutí" novému prostředí. Protože je tato varianta dosti nepravděpodobná, je Elsička nabízena i v sekci "Virtuální adopce".
Ale šanci si zaslouží a co kdyby se třeba někdo zkušený, komu chybí právě černá kočička, našel...

590ff05acd358-cat.jpg
Elvírka

Narození: 2017
Vakcinace: ano

Kastrace: Ne

Elvírka byla se sestřičkou Fionkou nalezena na Churáňově v krabici před domkem lidí, kteří mají pouze pejsky, a ti se na to nadělení opravdu netvářili nadšeně. Obě kočičky putovaly k nám.
Elvírka byla o polovinu menší než Fionka a tak to zůstalo až do doby, kdy Fionka odjela domů. Elvírce se po sestřičce stýská, ale má spoustu kamarádů, kteří jí pomohou.

Elvírka je stále droboučká a asi už to tak zůstane, veliká nikdy nebude. Máte tak trochu pocit, že když se jí dotknete, rozplyne se. Ale je to obrovský mazel, neustále se chce tulit a být s lidmi. Teoreticky může jít domů, ale právě proto, že je to minikočička hubeňoučká, není vhodná pro každého. Určitě pouze do klidné domácnosti bez dětí a pejsků. Protože šance na umístění není moc velká, dáváme Elvírku i do sekce "Virtuální adopce". Ale bude i zde - co kdyby!!!

elvirka1.jpg
Filinka

Narození: 2012
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Fili je kočička, která po úmrtí majitelky statku v Hrádku u Sušice, kde se svými sourozenci žila, zůstala se svými sourozenci ponechána svému osudu. Dědicové statek prodali a koťata zůstala na sněhu a mrazu bez pomoci. Upozornil nás na jejich osud jejich soused, kterému jejich osud nebyl lhostejný a tak jsou u nás. Mája, sestřička Filinky je již umístěná, Mikinka na svůj domov stále čeká, ale lidem stále moc nevěří a Filinka udělala veliký pokrok. Chodí se hladit, ale dává si pozor a pacička je stále připravená v pohotovosti. Není chovací, ale pohlazení má moc ráda a sama ho vyhledává. Je vhodná do bytu, do klidnější domácnosti bez dětí.

filinka-adoptivni-rodice-zpravy-034.jpgfili-4.jpgfili-listopad-13-033.jpg

Ferdík druhý

Narození: 2016
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Ferdík je jedním z koťat, která jsme byli odlovit uprostřed lesů na Přimdě, kde kolem dokola ani živáčka, domečku nebo chaloupky. Tři koťátka uprostřed hlubokých lesů nalezeni houbařkou, která místo hub našla toto nadělení. Naštěstí byli ve společnosti své maminky, která se moc dobře starala. O tom jak se tam dostali, není nutné dlouze spekulovat. Sama mamina je tam nepřivedla, jde o km lesů kolem dokola.
Krom nepřehledného porostu, ve kterém se pohybovali jim kočička našla úkryt uprostřed dutého stromu, na který jsme museli nakonec přivézt posilu s motorovou pilu, aby bylo možné všechny pochytat.

Dočaskové tetě se podařil během dočasné péče malý zázrak a všechny, maminku i koťátka přesvědčila, že lidé jsou i ti hodní, co pohladí, nakrmí, uklidí, dají hračky a čas, aby se z plašánků stali miláčci…

Ferdík je úžasný kocourek, opravdové malé klíšťátko, které se na Vás přisaje a nepustí…Je mazlivý a přítulný, jakmile sednete hned spěchá aby byl na klíně jako první. A pak je ten nejspokojenější kocourek na světě. Jen najít toho svého člověka napořád.

FOTOALBUM FERDÍKA ZDE.

ferdik.jpg   ferdik22.jpg
Gastonek
Narození: 2015
Vakcinace: ano
Kastrace:
gastonek.jpg
Gracielka

Narození: 29. 4. 2018
Vakcinace: ano
Kastrace: ne

Gracielka se narodila u nás, přivezené březí kočičce Denisce, která žila několik let na ulici v Nýrsku.
Gracielka ráda povídá, ráda se mazlí, ráda vyvádí s bráškou, všechno je strašlivě nové a zajímavé, tak to musí okamžitě prozkoumat. Je klidnější než bráška, ale v žádné bojové hře určitě nezůstává pozadu. Hledá domov pouze uvnitř domu nebo bytu, kdyby byl domov možný s bráškou, považovala
by to za ideální, přece jen, jeden druhého už zná a mají na sebe silnou citovou vazbu.

grac2.jpg
Hermiona

Narození: září 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Hermionku a její sourozence jsme poznali při jedné z kauz, které jsme řešili minulý rok. Plná stodola nekastrovaných koček, o nichž nikdo nemá ani ponětí kolik jich vlastně je. Trvalo to dlouho, ale nakonec jsme se dopočítali 30 koček. Dospělé kočky jsme nechali vykastrovat a všechna koťata byla odvezena, nejprve do dočasné péče, později nám. Polovina jich je mazlivá, druhá zdrženlivá. Někteří šťastlivci už mají své doma, ti ostatní na ně zatím pořád čekají. 
Hermionka se držela zpátky celkem dlouho, ale dnes je to už mazlivá kočička, která je za pohlazení vděčná a přijde si pro něj. Je malá a droboučká a asi už moc nevyroste, ale lásky nadělí stejně jako ta největší kočička na světě.

FOTOALBUM HERMIONKY ZDE.

her2.jpghermiona2.jpg
Charllotka

Narození: říjen 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano


Charllotka, byla nalezena pobíhající po silnici v Běšinách u Klatov. Přes vyvěšené letáčky o jejím nálezu se o ni nikdo nepřihlásil.
Charllotka je hodná mazlivá kočička, ale své lidské podnájemníky, si chce vybrat sama. Má samozřejmě svoji pravdu, bude to ona, kdo s nimi bude žít a vybrat toho správného podnájemníka je moc důležité. Byla zamluvená ale právě ve chvíli, kdy její lidé přišli, aby ji odvezli domů, k nim prostě nechtěla. Jiná kočička Bětuška se naopak mohla přetrhnout, odjela s nimi a je ve svém domově spokojená. Rodina, která ji původně chtěla, má doma pejska kočkomilce, ale je možné že Charllotka má s pejsky svoji špatnou zkušenost a prostě jejich společnost nechce, tak hledá bydlení ryze kočičí.

charlotka.jpgcharllotka.jpg1375212_546391398851859_6665818181822636046_n.jpg

Chip

Narození: 2016
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Chip a jeho sourozenci byli nalezeni v den, kdy se narodili, společně se svou maminkou u jednoho z paneláků v Nýrsku. Někdo je všechny vyhodil hned po narození, protože se přece nebude starat.
Všechna koťátka i maminka cestovali do dočasné péče, protože u nás bylo zoufale plno, a postupně krok za krokem se učili věřit lidem... Moc jim v tom pomohla dočasková teta a dnes jsou to lumpíci, kteří už potřebují svůj vlastní domov, kde je budou milovat a rozmazlovat.

chip.jpgchip.jpg
Justýnka

Narození: 2013
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Justýnka je jedním z koťátek kočičky M9ny, která se s koťátky nastěhovala k pánovi, kterému je 80 let a není v jeho silách se o ně starat. Navíc pravidelně odjíždí na dlouhou dobu mimo Sušici a kočičky by zůstali bez pomoci. S jedním z pánových odjezdů nastala situace, kdy nás vyhledal, protože nechtěl kočičky nechat opuštěné. Snažili jsme situaci řešit v místě a hledat pomoc u sousedů, ale bohužel tam kočičky spíše všem vadili, než aby jim někdo pomohl. Odvezli jsem tedy kočičky k nám. Justýnka se hned začlenila mezi kotěcí bandu a řádí se všemi co to jde. Je malinko náladová a ne vždy chce pohladit, musí chtít sama. Je vhodná do bytu, bez možnosti chodit ven.

Justýnku podporuje Zenta a Johann Kelnhofer a my touto cestou moc děkujeme.

justynka.jpgjustynka13.jpg

Josefínka

Narození: 2016
Vakcinace: ano

Kastrace: ano

Josefínka byla nalezena s bráškou Josífkem před cukrárnou Pepino v Klatovech v zalepené krabici od bot. Brácha už odjel bydlet a Josefínka svého človíčka netrpělivě vyhlíží. Je moc hodná, mazlivá a má moc ráda lidi a kočičky. Ráda se mazlí v náručí, sama kontakt nejen vyhledává, ale přímo vyžaduje :) a už se moc těší, až najde domov, jaký si zaslouží.

FOTOALBUM JOSEFÍNKY ZDE.

josefinka18.6.--2-.jpg
Janoušek
Narození: 2012
Vakcinace: ano

Kastrace: ano

Janoušek je zcela specifický kocourek a jako takový bude potřebovat specifický domov. Proto je také Janoušek umístěn i v sekci "Virtuální adopce", protože je mizivá šance, že se ho někdo ujme... Ale šanci mu rozhodně dát chceme!!!

Prosím přečtěte si předem příběhy Janouška ZDE a ZDE, aby jste pochopili proč je Janoušek specifický kocourek... Nicméně karanténu již nepotřebuje a i přes svůj handicap by určitě chtěl milující rodinku, kde by mohl v klidu žít a užívat si života.

FOTOALBUM JANOUŠKA ZDE.

Janouška podporuje paní Libuše Vlková a paní Jana Skopová a my touto cestou moc děkujeme.

janousek-001.jpgimg_1456.jpg
Jasper
Narození: 2017
Vakcinace: ano
Kastrace:
jasper1.jpg
Julietka

Narození: 16. 4. 2018
Vakcinace: ano
Kastrace: ne

Julietka je kočička, kterou společně se
sourozenci a maminkou přivezli z Vimperku
starší manželé, kteří je nalezli na zahradě těsně po porodu. Protože ještě byla docela zima a protože se nebyli schopni o tolik kočiček postarat, přivezli je k nám. Julietka se moc ráda mazlí, je opatrnější než bráška Sebastienek, vše si musí nejdříve okouknout a pak už ji nic nestojí v cestě a zkoumá, hraje si, mazlí se pronásleduje brášku, prostě jako všechny ostatní koťata. Do všeho jde naplno, vše musí vidět, u všeho musí být. Hledá domov pouze uvnitř bytu nebo domečku, společnost kočičích parťáků určitě uvítá, případně kdyby mohla domů s bráškou Sebastienkem, byla by moc šťastná, protože jsou na sebe hodně vázáni.

jul2.jpg
Kňouralka
Narození: 2017
Vakcinace: ano
Kastrace:
knouralka.jpg
Kulička

Narození: 2017
Vakcinace: ano
Kastrace: ne

Kulička je jedním z koťat nalezených u frekventované silnice v křoví…Hromádka pěti koťat s neléčenou virózou, v zimě, odkázaných na pomoc náhodných kolemjdoucích v podobě ne příliš vhodného jídla.

Kulička už je zdravá a už se moc těší, až bude mít své doma, kde bude rozmazlovanou milovanou kočičkou. Je moc hodná, mazlivá a opravdu neskutečně trpělivá.

kulicka.jpgkulicka--2-.jpg
Kevin

Narození: cca 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

 

kevin.jpg
Kristýnka

Narození: 2017
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Kristýnka dorazila z dočasné péče do útulku, má za sebou všechny procedury karantény, takže bude věřit, že najde brzo své lidi.
Natálka a Kristýnka se objevily v areálu Solo Sušice, kde je někdo odložil, protože mezi místní kočky nepatří. V červenci jsme je tedy všechny odchytili, nechali vykastrovat. Natálka a Kristýnka jely do dočasky, poslední ze sourozenců, druhá tříbarevná kočička, byla po kastraci vrácena zpět, protože nezvládala uzavřený prostor.
Doufáme že Kristýnka se konečně dočká lidiček se srdíčkem na to správném místě, protože si to opravdu zaslouží. Je moc hodná, mazlivá a čeká možná právě na Vás.

kristynka.jpg
Lucinka

Narození: cca 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano


Lucinka byla vyhozena s čerstvě narozenými koťaty na Javorné, počáteční péči ji poskytla místní paní, která se bohužel musela odstěhovat a Lucinka a mimina by zůstali bez pomoci a jídla. Koťata i s Lucinkou musela do dočasné péče na dobu karantény, koťatka zůstala a Lucinka přijela k nám. Z počátku byla bázlivá, hodně se bála kočiček, byla téměř pořád schovaná, dnes se od nich stále drží dál ale už si víc a víc dodává odvahu. 
Lucinka je veliký mazel, ale byla by šťastnější jako kočičí jedináček. Je jen do bytu nebo domečku, bez možnosti chodit ven.

luci-mala.jpg
Luciánek

Narození: 2016
Vakcinace: Ano
Kastrace: Ano

 

lucianek.jpg
Mínuška
Narození: 2016
Vakcinace: Ano
Kastrace:
mina1.jpg
Monty
Narození: 2017
Vakcinace: Ano
Kastrace:
monty-mour.jpg
Maura

Narození: 13. 4 . 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Maura je jedním z koťat, které se narodili přivezené březí kočičce Evitce. Maminka je od množitelky koček a všechna koťata učila držet se od lidí stranou. Maura ještě potřebuje malinko času, než začne lidem věřit a než zjistí, že je u nich i dobře. Ale není to vyloženě plachá kočička, jen zatím raději dodržuje bezpečnou vzdálenost. Pokud by měla bydlet se svými lidmi hned, může, ale musí to být človíček, který ji dá tolik času, kolik ho bude potřebovat a potom to bude to pravé napořád.

12670815_589971017827230_4693905444559107566_n.jpgmaura-vikend-20.7.15-023.jpg11722549_493643664126633_8484942790762583786_o.jpg
Matylda

Narození: 2013
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Matylda byla nalezena zraněná před jedním z domů v Nýrsku. Co se jí přihodilo, ví jen ona sama, každopádně musela okamžitě podstoupit amputaci ocásku a kastraci. Je to milá hodná, klidnější kočička a zatím lidem příliš nedůvěřuje. Chce to jen čas a bude z ní stejný mazlík, jako když byla v karanténě. K ostatním kočičkám je přátelská a určitě by v novém domově uvítala společnost alespoň jedné z nich.

matylda.jpg
Matlock

Narození: 30. 4. 2018
Vakcinace: ano
Kastrace: ne

Poirot, Columbo, Matlock a Slečna Marplová, se k nám dostali den po svém narození, takže stěhování šlo zcela jistě mimo ně. Jejich maminku Adélku někdo vyhodil, když byla březí, a protože chodila chatu od chaty a nevěděla, kde svá koťata porodí, zůstala nakonec u jedné z chat, zcela vyčerpaná. Chataři ji ubytovali na verandě a ráno byla koťátka na světě.
Dnes jsou to sebevědomá koťata plná energie, neustálého zkoumání všeho, co je zrovna k dispozici a neustálé potřeby lidské společnosti a mazlení. Potřebují parťáka na hry, mazlení, na to aby jim ukázal vše, co ještě neznají. Kočičí společnost určitě uvítají a hledají domov pouze uvnitř bytu nebo domečku.

matlock.jpg
Nikolka 

Narození : 2016
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Nikolka je odvezená od množitelky koček, z místa, kde se lidé o kočky nestarají, nekastrují, takže mají stále dokola koťata, nekrmí je, protože mají pocit, že kočka se o sebe postará sama. 
Nikolka je krásná kočička, je mazlivá a na svůj ošklivý start do života už zapomněla. Chce novou šanci a zaslouží si ji, neudělala nic špatného, jen se narodila někomu, kdo o ně nestál.
Hledá domov, kde budou jeho součástí, kde jí budou milovat a respektovat jak si zaslouží.

FOTOALBUN NIKOLKY NAJDETE ZDE.

nikolka1.jpgnikolka.jpg
Natálka 

Narození: 2017
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Natálka je podzimní kotě, které se zčista jasna objevilo v areálu Sola Sušice, společně se dvěma sestřičkami.
Zpočátku byly nedůvěřivé, ale už za pár dnů bylo jasno, že jsou moc rády, že jsou opět v teple, s přísunem péče, jídla a mazlení.

Už to vypadalo, že se na Natálku usmálo štěstí, protože se jako jediná (z 9 koťat z našeho útulku) umístila na výstavě  Sen zvířat. Bohužel ale v novém domově nezvládla psí společnost bydlící nad nimi a pod nimi, je trošku nerváček, podnájemníci se opravdu snažili ,ale když to nejde tak to prostě nejde a není k ničemu kočičku zbytečně trápit. A tak se musela znovu vrátit k nám. Natálka je mazlivá, hodná kočičí dáma, která si moc zaslouží vlastní domov. Hledá domov uvnitř bytu nebo domečku, v rodině kde ji budou milovat a pečovat o ni jak si zaslouží a jejíž součástí bude už napořád.

natalka.jpg
Poirot

Narození: 30. 4. 2018
Vakcinace: ano
Kastrace: ne

Poirot, Columbo, Matlock a Slečna Marplová, se k nám dostali den po svém narození, takže stěhování šlo zcela jistě mimo ně. Jejich maminku Adélku někdo vyhodil, když byla březí, a protože chodila chatu od chaty a nevěděla, kde svá koťata porodí, zůstala nakonec u jedné z chat, zcela vyčerpaná. Chataři ji ubytovali na verandě a ráno byla koťátka na světě.
Dnes jsou to sebevědomá koťata plná energie, neustálého zkoumání všeho, co je zrovna k dispozici a neustálé potřeby lidské společnosti a mazlení. Potřebují parťáka na hry, mazlení, na to aby jim ukázal vše, co ještě neznají. Kočičí společnost určitě uvítají a hledají domov pouze uvnitř bytu nebo domečku.

poirot.jpg
Rézinka

Narození: 
Vakcinace:
Kastrace:

 

rezi1.jpg
Sára

Narození: 2011
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Kočička Sára byla při příchodu k nám dalším vyhozeným prázdninovým kotětem, které koncem léta zůstalo spolu s další kočičkou Rozárkou bezradně bloudit od chaty k chatě po odjezdu chalupářů. Zpočátku jim alespoň krmení zajišťovala jedna hodná starší paní, která tam ale na zimu nemůže zůstat, navíc si zlomila ruku a do několika kilometrů vzdálené vesnice nemůže dojíždět a nemůže kočičky bohužel vzít ani do městského bytu.
Sára si zpočátku vše velice pozorně prohlíží a potom sama přijde pro pohlazení, ale nesmí vidět ruku proti hlavičce. Je vhodná do bytu a jen k hodnému člověku, který ji poskytne dostatek času, který bude potřebovat.

sara-velka.jpgsara.jpg
Smíšek

Narození: září 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Smíšek a jeho sourozence jsme poznali při jedné z kauz, které jsme řešili minulý rok. Plná stodola nekastrovaných koček, kde nikdo nemá ani ponětí, kolik jich vlastně je. Trvalo to dlouho, ale nakonec jsme se dopočítali 30 koček. Dospělé kočky jsme nechali vykastrovat a všechna koťata byla odvezena. Nejprve do dočasné péče, později k nám. Polovina jich je mazlivá, druhá zdrženlivá. Někteří šťastlivci už mají své doma, ti ostatní na ně zatím pořád čekají. Smíšek je spíš samotář, nevyhledává společnost člověka ani ostatních kočiček, hladit se nechá, ale sám si pro pohlazení nepřijde. Také patří k těm, na kterých se pobyt ve stodole podepsal. Potřebuje zjistit, že s lidmi může být i fajn. Smíšek je chytrý kluk, přijde na to určitě rád.

FOTOALBUM SMÍŠKA ZDE.

13590436_633379450153053_3370443828607889196_n.jpgsmisek.jpg
Sněhulka
Narození: 2017
Vakcinace: Ano
Kastrace:
snehulka1.jpg
Slečna Marplová

Narození: 30. 4. 2018
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Poirot, Columbo, Matlock a Slečna Marplová, se k nám dostali den po svém narození, takže stěhování šlo zcela jistě mimo ně. Jejich maminku Adélku někdo vyhodil, když byla březí, a protože chodila chatu od chaty a nevěděla, kde svá koťata porodí, zůstala nakonec u jedné z chat, zcela vyčerpaná. Chataři ji ubytovali na verandě a ráno byla koťátka na světě.
Dnes jsou to sebevědomá koťata plná energie, neustálého zkoumání všeho, co je zrovna k dispozici a neustálé potřeby lidské společnosti a mazlení. Potřebují parťáka na hry, mazlení, na to aby jim ukázal vše, co ještě neznají. Kočičí společnost určitě uvítají a hledají domov pouze uvnitř bytu nebo domečku. Jediná slečna Marplová je klidnější a rozvážnější než bráškové (vždyť je to dáma :).

slecna-marplova.jpg
Sebastian

Narození: 16. 4. 2018
Vakcinace: ano
Kastrace: ne

Sebastien je kocourek, kterého společně se sourozenci a maminkou přivezli z Vimperka starší manželé, kteří je nalezli na zahradě těsně po porodu. Protože ještě byla docela zima a protože se nebyli schopni o tolik kočiček postarat, přivezli je k nám. Sebastienek je obrovský mazel, správný kočičí kluk, který nechybí u žádné rošťárny. Hledá domov pouze uvnitř bytu nebo domečku, společnost kočičích parťáků určitě uvítá, případně kdyby mohl domů se setřičkou Julietkou, byl by moc šťastný, protože jsou na sebe hodně vázáni.

seb1.jpg
Tygřík
Narození: 2017
Vakcinace: Ano
Kastrace:
tygrik1.jpg
Tomík
Narození: 2016
Vakcinace: Ano
Kastrace:
tomik.jpg
Terezka

Narození: říjen 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Terezku a její sourozence Jonáška a Marušku nalezli vyhozené
u osmdesátileté paní ve Volšovech u Sušice, bezradné, vyhublé s neléčenou virózou. Všichni se poměrně dlouho potýkali s následky zanedbané péče, ale dnes už jsou v pořádku a hledají své lidičky.   Terezka se moc ráda mazlí, ale stejně tak miluje společnost ostatních kočiček a už se moc těší na své podnájemníky, od kterých bude chtít, aby tam alespoň jeden kočičí kamarád či kamarádka byli.

FOTOALBUM TEREZKY ZDE.

terezka.jpgterezka3.jpg
Uriášek

Narození: září 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Uriáška a jeho sourozence jsme poznali při jedné z kauz, které jsme řešili minulý rok. Plná stodola nekastrovaných koček, kde nikdo nemá ani ponětí, kolik jich vlastně je. Trvalo to dlouho, ale nakonec jsme se dopočítali 30 koček. Dospělé kočky jsme nechali vykastrovat a všechna koťata byla odvezena. Nejprve do dočasné péče, později k nám. Polovina jich je mazlivá, druhá zdrženlivá. Někteří šťastlivci už mají své doma, ti ostatní na ně zatím pořád čekají. Uriášek je taková malá hromádka neštěstí. Hladit se nechá, ale sám si pro něj nepřijde a dívá se na vás pohledem jako by mu celý svět ublížil. A vlastně má pravdu, ublížil. Jsme si jisti, že s tím správným páníčkem by dělal pokroky mnohem rychleji než u nás, kde je stále sice milovaným, ale jedním z mnoha. A on potřebuje být tím jediným pro svého člověka, který mu dá tolik času, kolik bude potřeba.  

uriasek22.jpghermiona.jpg
Verunka

Narození: 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Verunka k nám byla přivezena v polovině březosti. Byla tak strašně moc podvyživená a oslabená silnou virózou, že ji nebylo možné vykastrovat. Nesplňovala váhu pro kastraci a měla obrovské dýchací potíže, takže by narkózu neudýchala... Bylo to zkrátka podvyživené kotě čekající koťata, a tak nezbylo, než nechat koťátka narodit.
Přes velmi špatný zdravotní stav, velice komplikovaný porod a celkově špatnou kondici byla Verunka tou nejlepší mámou, jakou známe. Dnes už je po kastraci, po koťatech nabrala potřebnou sílu a sama hledá domov. Je moc hodná, milá a mazlivá, ale uvítala by spíš domácnost jedné kočky. Není k ostatním konfliktní, ale je hodně žárlivá a chce všechnu lidskou pozornost jen pro sebe.

verunka1.jpg

verunka-velka.jpg

 

 

 

 

verkot.jpg1.jpg

Vločka

Narození: 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Vločka je kočička, která byla umístěna na jedné z výstav, ještě jako dorůstající kotě s podmínkou kastrace novým majitelem. Nová majitelka nás skutečně kontaktovala, s tvrzením že Vločka je po kastraci a vše že proběhlo v pořádku. Následovala dva roky trvající anabáze, zestručněno – Vločka kastrována nebyla a novou majitelkou byla vyhozena ven. Když jsme se o tom dozvěděli, hledali všichni, všude, kolem bydliště a okolí, bohužel bez výsledku. Pomáhala neskutečná spousta lidí, volali ti, kdo věděli, že hledáme…Až na jaře letošního roku, se nám podařilo najít místo, kde se Vločka ukrývá, sice stále v okolí ,,nového domova,, jen jiným směrem, než jsme hledali. Následovali měsíce,  kdy jsme se snažili Vločku odchytit, bohužel vytrvale se odmítala nechat chytit, do sklopce či podběráku ani náhodou…Až na podzim se začalo dařit, tedy mysleli jsme že se daří, bílá kočka ve sklopci, neskutečný pocit, že ji máme…Až na veterině bylo jasno, že to není Vločka ale její odrostlejší potomstvo. Vše se opakovalo a stručně řečeno, postupně jsme odchytali čtyři Vloččina koťata Snížka, Sněženku, Sněhulku a Popelku než se podařilo, chytit unavenou Vločku.

Dnes je zpět u nás, po kastraci a karanténě, pohybuje se tady suverénně, jako kdyby věděla kde je, nechá se hladit, nemá problém s ostatními a ani tušení, kolik starostí nám přidělala a jakou máme radost, že je v pořádku zpět. Po všech těchto zkušenostech hledá Vločka tu nejspolehlivější rodinu na světě!!!

vlocka.jpg
 

Omlouváme se za nevyplněné informace u některých kočiček.
Budeme se snažit co nejdříve doplnit. Děkujeme za pochopení.

Pokud by se Vám líbila některá kočička bez informací, napište nám, nebo zavolejte a my Vám obratem popisek dané kočičky zašleme na mail.

Kontakt: Hrádecká 493, 342 01 Sušice, Hana Fuksová tel.: 731 241 782, Anna Špačková tel.: 604 655 057, e-mail: útulekzikov@seznam.cz