Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reportáž Klatovského deníku z charitativního bazárku Šance pro kočku z.s. v Sušici

24. 9. 2019

Reportáž Klatovského deníku z charitativního bazárku Šance pro kočku z.s. v Sušici.
Děkujeme za stálou pomoc s propagací našich akcí.

 

 
 

Nakoupili a pomohli přitom opuštěným kočkám

Pomoci kočkám a ještě si nakoupit za pár korun – to byl hlavní důvod, proč většina lidí zavítala na již 11. charitativní bazar pro kočky bez domova, pořádaný o víkendu v sušické Sokolovně tamním spolkem Šance pro kočku.

Již 11. charitativní bazar pro kočky bez domova, pořádaný o víkendu v sušické Sokolovně tamním spolkem Šance pro kočku.
Již 11. charitativní bazar pro kočky bez domova, pořádaný o víkendu v sušické Sokolovně tamním spolkem Šance pro kočku. | Foto: Deník / Milan Kilián

„Přivedly mě sem kočičky. Chci pomoci útulku, protože jejich činnost je záslužná. Nakoupila jsem věci pro děti,“ řekla Deníku jedna z návštěvnic Kristýna Jáchimová ze Sušice. „Nemáme kočičku ani pejska, protože moje dcera je astmatička, alergička, ale maminka má dva jorkšíry, přítel má také pejska. Sem jsem přišla, protože nesnáším týrání zvířat a chtěla jsem pomoci kočičkám,“ doplnila její kamarádka Jiřina Kopelentová, která také nakoupila pro děti.

Obě ženy i další příchozí měli z čeho vybírat. „Sešlo se nám obrovské množství věcí, nedá se to ani spočítat. Nabídka je velice pestrá, od oblečení přes boty, sportovní potřeby až po nádobí. Najdou se i kuriozity, nad nimiž člověk někdy až žasne. Překvapivě si ale najdou kupce, což je úžasné,“ uvedla Romana Mathausová ze Šance pro kočku.

Celý výtěžek z prodeje, který přesáhl částku 82 tisíc korun, bude použit pro potřeby kočičího útulku v Sušici – na nákup krmiva, steliva, na veterinární péči a podobně.

„Aktuálně máme 85 koček, z toho je 24 koťat. Některá se ještě uměle dokrmují, protože přišly bez mámy, byly vyhozeny,“ doplnila Hana Fuksová z útulku.
Zdroj: https://klatovsky.denik.cz/zpravy_region/nakoupili-a-pomohli-pritom-opustenym-kockam-20190922.html?fbclid=IwAR2Mdvu2-SD-k3J0IXuC80MLHZT0ox5GfKZE9SyVhvhEBTVoTWNOIltWha4