Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nabídka kočiček k umístění

Aby

Narození : 2017
Vakcinace : ano
Kastrace: ano

Aby je kočička od velmi starých manželů, kteří se léta starali, ale jednoho dne je zradila síla, zdraví i úsudek. Sice si vždy ponechali kočky, které jim někdo pohodil u dveří, zpočátku se starali, kastrovali, ale přišla chvíle, kdy ztratili přehled, přestali kastrovat a kočičky se množily i v příbuzenské linii. Dle toho také vypadají a odpovídá tomu jejich zdravotní stav.

Kočička z tohoto prostředí a tak malého vzrůstu bohužel nepatří k těm, u kterých je předpoklad dlouhého šťastného života a navíc má handicap v podobě slepoty na jedno očičko. Je proto nabízena i v sekci "Virtuální adopce".
Protože je ale Abynka nezdolná bojovnice a i přes nepřízeň osudu je velice hravá, zaslouží si, aby čas, který je jí dán, byl co nejhezčí a nejdelší. Takže kdyby ji chtěl někdo dát šanci, určitě najde v malé kočičce Abynce výtečného společníka.

aby19.jpgaby18.jpg
Amálka
Narozena: 2022
Vakcinace: Ano

Kastrace: Ano

Amálka a její sestřička Cácorka byly nalezeny jo měsíc stará koťata. Obě se silnou virózou, nechutí polykat mlíčko, vyděšené a tak stále syčící. Velmi rychle zjistily že s lidmi je i dobře, že pohladí, nakrmí a zajistí servis který už nemůže poskytnout máma kočka. Začaly vzorně pít, a postupně baštit. Viróza zmizela stejně jako počáteční nedůvěra. Amálka i Cácorka řádily, jako ostatní koťata a víc a víc začaly vyhledávat naši společnost. Cácorka odjela domů a Amálka tím hledala společnost lidí. Dnes je to mazlivá, hodná kočička, která ráda sleduje vše co děláte ale zrovna tak ráda dovádí v houfu ostatních. Moc by potřebovala domov, kde bude kočičí parťák a pak bude její svět konečně dokonalý. 
e3615f1568ad253acdfdc65150cf71b0.jpg
Betynka

Narození: 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Betynka je také z chanovické kauzy, je to moc milá, hodná mazlivá kočička, jen nedůvěřuje cizím lidem, takže se určitě schová před každou vaší návštěvou, ale hned jak budete zase sami, bude středem všeho, co budete dělat. Ostatní kočičky jí nevadí, může jít bydlet jen do bytu nebo domečku, bez možnosti chodit ven.

bety.jpgbety1.jpg
Bublinka

Narození: 2020
Vakcinace: Ano
Kastrace : Ano

Bublinka a její sestřičky byli nalezeny u chalupy obývané jen v létě. Majitelé je po tom, co je u nich někdo vyhodil krmili a zajistili azyl. Hledali jim nový domov ale bohužel se to nepovedlo a Bublinka, Hvězdička a Bezinka cestovali k nám, aby nezůstaly po odjezdu nálezců bez pomoci.


Bublinka je zlatíčko, které neustále vyhledává společnost lidí i ostatních kočiček. Miluje kočkohrátky, stejně jako mazlení. Jakmile se objevíte v místnosti je jednou z prvních která Vás uvítá. Je to společenská kočička, která hledá rodinu s dostatkem času a moc ráda ho bude trávit s Vámi.

Hledá domov pouze uvnitř bytu nebo domečku.

bublinka.jpg
Claudinka

Narození: 2017
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Claudinka je kočička z Ostružna, je hodná nekonfliktní, jen zatím stále hledá cestu k lidem, neutíká, není to plašánek, ale ani žádný mazel. Možná časem změní názor, zatím ale hledá spíše virtuální rodiče, nebo človíčka, který ji poskytne tolik času, kolik bude třeba. V budoucnu by potřebovala domov na klidném bezpečném místě, kde by mohla chodit volně domů a ven jak bude sama chtít.

claudinka.jpg
Darebáček

Narození: 2021
Vakcinace: ano

Kastrace: Ano

Darebáček a jeho sourozenci byli nalezeni ve Velharticích, na samotě uprostřed lesa, mimo civilizaci. Všichni extrémní mazlíci, hodní, připraveni 24 h denně dělat Vám společnost.

Z andílků se postupně den za dnem, stávali pěkná kvítka. Skoro se zdálo, že soupeří, kdo přijde na větší kočkolumpárnu. Po ukončení karantény a přestěhování k ostatním andílkům, se postupně zklidnili. Ještě sice tu a tam vymyslí něco úžasného, ale to k tomuto věku prostě patří. Dnes už dávají přednost lidské společnosti a mazlení ale kočičí parťák domů, bude určitě potřeba také. Hledají domov jen uvnitř a už se na něj moc těší.

img_3026.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Evelínka

Narození: 9/2017
Vakcinace: ano

Kastrace: ano

Emily, Evelínku a Vilíka (už našel domov) čekal strašný osud nechtěných koťat.  Jejich majitel je naskládal do pytle, zavázal, potopil do rybníka a v klidu odešel. Strážný anděl tentokrát stihl velký zázrak, vše viděla sousedka, která je vytáhla a zachránila…
Všechna tři koťata odmítala kontakt s lidmi, až po dlouhých týdnech začala přibírat na váze.

Evelínka si zatím stále drží odstup. Už se neschovává, ale lidskou společnost sama nehledá. Věříme, že i ona jednoho dne lidem odpustí, že je chtěli utopit, a zjistí, že ne všichni jsou stejní, že s některými je i dobře.

V současné době je Evelínka nabízena v sekci "Virtuální adopce". Teoreticky by mohla jít domů, ale pouze k člověku který jim dá tolik času, kolik bude potřebovat Věříme že se najdou lidé, kteří jim dají šanci (nám už věří...cizím lidem ale ne), jenom to chce čas . Proto jsou zároveň nabízeni k umístění domů.

evelinka--7-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Evička
 
289821889_2269631179861197_7216094096885884137_n.jpg
Filípek
Narozena : 2020
Vakcinace: Ano
Kastrace: Ano

Filípek a jeho sourozenci byli nalezeni v Přešticích jako sotva měsíční koťata společně s mámou, a ta byla sama ještě kotě, které neví, co dělat s tím nadělením. Velmi rychle se adaptovali, začali přibírat a prospívat.

Filípek už je podstatně klidnější než dříve, tu a tam ještě někoho prožene, protože pohyb je potřeba, ale už je nejraději středem vašeho zájmu a mazlení. I když stále vše rád prozkoumává, a k tomu by byl ideální právě nový domov.

Hledá domov uvnitř bytu nebo domečku, kde určitě uvítá společnost kočičího parťáka.

filda.jpg
Fanoušek

Narození : 2020
Vakcinace: Ano
Kastrace: Ano

Fanoušek a jeho sourozenci byli nalezeni v Přešicích jako sotva měsíční koťata společně s mámou která byla sama malé kotě, které neví co dělat s tím nadělením. Velmi rychle se adaptovali, začali přibírat a prospívat. Dnes jsou to zdravá sebevědomá koťata plná energie a zájmu o všehno co právě zkoumají. Potřebují hodně zaměstnat aby nevyváděli větší skopičiny než je třeba.
Hledá domov uvnitř bytu nebo domečku, kde určitě uvítá společnost kočičího parťáka.

fanousek1.jpg
Frankie

Narozen : 2021
Vakcinace: Ano
Kastrace : čip /chemická kastrace /

Frankie je další ze sourozenců, které někdo ve Vimperku pouhé dva týdny před vánočními svátky naskládal do tašky a dal k popelnici.
Kluci to nesli statečně, nejspíše už o tom ani neví. Ale podepsalo se to na jejich zdravotním stavu.
Frankie a Archi po druhé vakcinaci onemocněli postrachem všech kočkařů - FIP. Oběma byla nasazena nákladná léčba. Archi boj s nemocí prohrál, Frankie zvítězil. Je to neskutečný rošťák, veliký mazel, který ví, že byl blízko velké kočce a tak si život užívá naplno. Protože šlo o malého kocourka, místo kastrace zvolili na veterině čip, který je jakousi chemickou kastrací a je šetrnější formou než klasická kastrace. Po odstranění čipu podstoupí klasickou kastraci, protože už je to velký kluk a je naprosto ve formě a ve stavu, kdy ji už zvládne.. Má neustále něco na práci, nemůže chybět nikde, kde se něco děje, poté, co ho vezmete do náruče, se změní jako mávnutím kouzelného proutku. Najednou je to vrnící klubíčko, které je nejšťastnější právě u Vás.
Miluje kočičky, lidi a život a je škoda že ho zatím tráví v útulku. Měl by si ho užívat ve své rodině a moc by si to zasloužil. 

frenkie.jpg
Gastonek 

Narození: 2015 
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Gastonek je dalším chanovickým kocourkem, o kterého se již dál nemohli starat jeho lidé. Byl jedním z prvních kteří se začali chodit hladit, a dodnes je mezi prvními kteří čekají v řadě na pohlazení. Je to moc hodný, mazlivý kocourek, který by si zasloužil domov který bude už tím posledním, kočičky mu nevadí, naopak je s každým hned kamarád. Má sice černý kožíšek, ale zlaté srdíčko, které moc potřebuje někomu dát.

gastonek--22-.jpg
Gracielka 

Narození: 29. 4. 2018
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Gracielka se narodila u nás, přivezené březí kočičce Denisce, která žila několik let na ulici v Nýrsku.
Gracielka ráda povídá, ráda se mazlí, ráda vyvádí s bráškou Benjamínkem, všechno je strašlivě nové a zajímavé, tak to musí okamžitě prozkoumat. Je klidnější než bráška, ale v žádné bojové hře určitě nezůstává pozadu. Hledá domov pouze uvnitř domu nebo bytu, kdyby byl domov možný s bráškou, považovala by to za ideální, přece jen, jeden druhého už zná a mají na sebe silnou citovou vazbu, ale není podmínkou.

grac2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

gracielka--2-.jpg

Hermiona

Narození: září 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Hermionku a její sourozence jsme poznali při jedné z kauz, které jsme řešili minulý rok. Plná stodola nekastrovaných koček, o nichž nikdo nemá ani ponětí kolik jich vlastně je. Trvalo to dlouho, ale nakonec jsme se dopočítali 30 koček. Dospělé kočky jsme nechali vykastrovat a všechna koťata byla odvezena, nejprve do dočasné péče, později nám. Polovina jich je mazlivá, druhá zdrženlivá. Někteří šťastlivci už mají své doma, ti ostatní na ně zatím pořád čekají. 
Hermionka se držela zpátky celkem dlouho, ale dnes je to už mazlivá kočička, která je za pohlazení vděčná a přijde si pro něj. Je malá a droboučká a asi už moc nevyroste, ale lásky nadělí stejně jako ta největší kočička na světě.

FOTOALBUM HERMIONKY ZDE.

her2.jpghermiona2.jpg
Charlie
Narozen: 2020
Vakcinace: Ano
Kastrace. Ano

Charlie je mladý kocourek, který zatím neměl moc štěstí.
Byl sražen autem a podstoupil operaci. Měl otok mozku, zranění dvou tlapek. Jedna musela být amputována, druhá bohužel na téže straně, zatím neslouží jak by měla a při chůzi Charlieho bolí. K tomu se Charlie bojí každého nenadálého zvuku, člověka kterého nezná, něčeho co vidí možná jen on. Jinak je to velmi přátelský kocourek, k nám i kočičkám, ale už asi vždy bude mít chvíle, kdy ho vyděsí cokoli co nečeká. ,,Třešničkou na dortu,, je dohledaný původní majitel, který ho třínohého už nechce a vzdal se ho. Když chybí jedna tlapka už to asi není jeho kocourek. Ale Charlie je velká kočičí osobnost, a nezaslouží si v životě člověka, který se k němu tak zachoval. Věříme a doufáme že nejde rodinu, kde bude její právoplatný člen, milovaný a rozmazlovaný, protože si to po všem co má za sebou zaslouží.
charlik.jpg
Jasper

Narození: 2017
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Jasper je kocourek z chanovické kauzy, o kterého se již dál nemohli postarat jeho majitelé. Je hodný mazlivý, ale přece jen rezáček, který má svou hlavičku a svůj názor na vše co dělá a má dělat. Nechybí u žádné kočkolumpárny, ale ani u čekatelů na pohlazení. Z a domov jen uvnitř bude moc vděčný, jen má dost energie a potřeboval by kamaráda nebo kamarádku.

jasper--11-.jpg
Julietka

Narození: 16. 4. 2018
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Julietka je kočička, kterou společně se sourozenci a maminkou přivezli z Vimperku
starší manželé, kteří je nalezli na zahradě těsně po porodu. Protože ještě byla docela zima a protože se nebyli schopni o tolik kočiček postarat, přivezli je k nám. Julietka se moc ráda mazlí, je opatrnější než bráška Sebastienek, vše si musí nejdříve okouknout a pak už ji nic nestojí v cestě a zkoumá, hraje si, mazlí se pronásleduje brášku, prostě jako všechny ostatní koťata. Do všeho jde naplno, vše musí vidět, u všeho musí být. Hledá domov pouze uvnitř bytu nebo domečku, společnost kočičích parťáků určitě uvítá.

julietka--17-.jpg
Jůlinka

Narození: 2019
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Testy negativní, čipovaná
Jůlinka se v létě objevila u Peny marketu v Domažlicích, měla větší štěstí než většina kočiček které skončí na ulici, krmila ji spousta lidí. Julinka se tam zdržovala prakticky stále, jen se nechtěla nechat chytit. O pomoc s odchytem nás požádala paní, která tvrdila že ji dá domov. Původně měla jít rovnou k nim domů, až byla kočička chycená, paní si to rozmyslela, že si kočičku vezme po karanténě. To už samo o sobě není s ohledem na kočičku dobře, protože je to dvojí stres a zvykání na dvoje různé prostředí. Jůlinka tedy jela k nám . Rodina ke které měla Julinka jít, se na ni delší dobu nezeptala, natož aby za ni jezdili, jak slíbíli. Když jsme je kontaktovali my, tak nám paní řekla, že na Jůlinku myslí každý den, ale neměla čas se na ni zeptat. Protože kočička je člen rodiny a když nemáte čas zeptat se jak se ji daří, nelze věřit, že budete mít čas na péči, kterou taková kočička potřebuje. Další důvod proč Jůlince hledáme jiný domov je, že v domově kam měla jít, měla chodit volně domů a ven, ale Jůlinka je kočička, která velmi špatně snáší změny, a potřebuje jistotu stálého prostředí. Hledá tedy domov pouze uvnitř, kde by ji moc potěšila společnost jiné kočičky nebo kocourka.
Je to velikánský mazlík, a je vděčná za každé dobré slovo, natož pohlazení.

julinka1.jpg
Karlička

Narození: 2021
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Karlička se objevila na podzim u domku starého osamělého pána na Klatovsku. Bylo to přesně v den, kdy pánovi zemřel starý pejsek, a tak v souladu s vírou, že je to "život za život", poskytl malému kotěti azyl. Mohl by to být happy end, ale Karliččino štěstí nemělo dlouhého trvání. Pár týdnů na to pán bohužel umřel a Karlička zase zůstala sama a neměla kam jít. Příbuzní ji přivezli k nám s tím, že se o ni postarat nemohou.

Karlička vše velmi těžce nesla. Byla ve špatném psychickém stavu, nebylo možné ji kastrovat, jen provést základní vstupní testy. Zpočátku se opravdu hodně zlobila, následně byla apatická a pohroužená do svého trápení. Až za několik dnů začala jíst, a to velmi ráda a často. Brzy bylo zjevné, že Karlička nepřijela sama, ale s překvapením, které postupně roste v bříšku. V době, kdy vše začalo být vidět, byla už v druhé polovině březosti a kastrace nebyla možná. Alespoň měla tedy možnost v klidu porodit a vychovat koťata.

Karlička se o ně vzorně starala a když přišlo samotné malé kotě bez sourozenců a mámy tak ho ještě přijala za valstní a vzorně se starala i o něj. Je to klidná, drobnější a moc hodná kočička a moc by si zasloužila aby se někdo intenzivně věnoval, zase jí samotné.

ok2.jpg
Lojzík

Narození: 2016
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Lojzík je už dospělý kocourek, nalezený jako kotě v Horažďovicích. Po první vakcinaci měl velmi ošklivou negativní reakci. Přestal jíst, hubnul, byl apatický. Vypadalo to s ním několik týdnů hodně zle. Krmili jsme ho uměle, ale jeho stav se nelepšil. Když koťata nejí, většinou se nám je podaří rozjíst masem. U Lojzíka to zafungovalo. Ve smutných očkách se zableskla jiskra zájmu, něco, co jsme v nich týdny neviděli...

A tak Lojzík vzorně spapkal všechno maso několikrát denně a byl námi chválen a veleben, jak je hodný a šikovný. Vzal si to k srdci, jen to pochopil tak, že má jíst jen maso a nic jiného prostě nechtěl. Ale je to moc šikovný kocourek a pochopil, že jen o mase to nepůjde, a už jí jako drak i kočičí krmení.

lojza.jpg
Mínuška

Narození: 2016
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Mínuška je další z chanovické kauzy. Přiváželi jsme ji vysoce březí, takže již kastrace nepřipadala v úvahu. Mínuška měla 4 koťátka, která po narození vážila pouhých 18 g, místo běžných 80g  a žádné z nich nepřežilo.

Dnes je již veselá, hravá, mazlivá a moc by chtěla svého človíčka, který se postará, pohladí a bude tady pro ni. K ostatním kočičkám je nekonfliktní a je vhodná jen do bytu nebo domečku bez možnosti chodit ven.

mina1.jpg
Mráček
Narození: cca 2018
Vakcinace: Ano
Kastrace : Ano


Mráček je jedním z kocourků, kteří byli odebráni německé majitelce, která měla již v Německu zákaz chovu zvířat, přejela do ČR kde ve své činnosti pokračovala.
Kocourkové kteří byli odebráni a přijeli k nám, byli k smrti vyděšení, při každém dotyku ztuhli, nezřídka se počůrali strachem jen uviděli někoho koho neznají..
Trvalo několik měsíců než začali důvěřovat. Mráček mazlík, moc rád tráví čas ve společnosti ostatních kočiček i lidí. Potřebuje víc času, než vám začne věřit, ale začne, a pak je to moc hodný kocourek, který Vám bude rád dělat společnost.
Hledá domov pouze uvnitř bytu nebo domečku, u člověka který mu dá tolik času, kolik bude třeba a který mu poskytne domov už na pořád..
mracek.jpg
Otík

Narození: 2019
Vakcinace: Ano
Kastrace: Ano

Otík se jako malé kotě jednoho dne přitoulal domku v obci Prádlo na Plzeňsku. Hodně se bál, schovával se po venku stojícím autem, nikam neodcházel ale nenechal se chytit. Krmení si vždy vzal, ale překročit barieru strachu nedokázal. Chvíli to trvalo, ale nakonec se ho podařilo chytit. Po přijetí k nám byl stále vystrašený, ale kočičky ho přesvědčily, že není čeho se bát. Nejdříve si s nimi začal hrát, a protože se všichni chodí hladit, začal také. Zpočátku nedůvěřivě, nyní už aktivně vyhledává naši společnost a je to velikánský mazlík. Hledá domov, kde se bude cítit dobře, spíše klidnou domácnost, kde se nic moc nemění.

otik11.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

otik.jpg

Olinka 

Narozena: 2015
Vakcinace: Ano
Kastrace: Ano


Olinka je jednou z kočičích maminek z kauzy Víska. Ve Vísce u Vacova zůstaly po úmrtí majitelky nekastrované kočky, pes a partner zemřelé paní. Její děti, dědicové, dali pánovi týden na opuštění obydlí, kočky a psa neměli zájem řešit. Odvezli jsme koťata a jejich maminky a jednou z nich je právě Olinka.
Olinka je mazlivá, hodná, kočička, je spíš klidnější, rozvážnější. Přesto si občas ráda zadovádí ve společnosti ostatních.
Neustále vyhledává společnost člověka a nevadí jí ani společnost ostatních kočičích parťáků. Po všem co má za sebou, by si už opravdu zasloužila žít jako milovaný člen rodiny. Hledá domov pouze uvnitř domečku nebo bytu

olinka.jpg
Pavlínka

Narozena: 5/2021
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Pavlínka byla přivezena s maminkou a sourozenci po té, co je všechny někdo bez kouska citu vyhodil. Od pouhých tří dnů života, je tedy v útulku kde musel jako všichni ostatní projít karanténou a nyní už je čas, poznat co je to domov. Je od narození jen uvnitř, a ve společnosti lidí a ostatních kočiček. Bude nutně potřebovat kočičí i lidskou společnost. Hledá domov pouze uvnitř, u lidí kteří ji poskytnou domov do konce života. Pavlínka je klasická tříbarevná mladá kočičí dáma. Nepoběží za Vámi hned jak Vás uvidí, ale čas s Vámi bude trávit ráda. Nechybí u žádné skopičiny sourozenců a už se moc těší na své vlastní doma.

pavlinka.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

pavlinka3.jpg

Pavlík

Narození: 5/2021
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Pavlík byl přivezen s maminkou a sourozenci po té, co je všechny někdo bez kouska citu vyhodil. Od pouhých tří dnů života, je tedy v útulku kde musel jako všichni ostatní projít karanténou a nyní už je čas, poznat co je to domov. Je od narození jen uvnitř, a ve společnosti lidí a ostatních kočiček. Bude nutně potřebovat kočičí i lidskou společnost. Hledá domov pouze uvnitř, u lidí kteří mu poskytnou domov do konce života. Je to nejmazlivější z koťátek od Petrušky, moc hodný, kocouří kluk kterého nemůžete nechtít.

pavlik-1.jpg
Petruška

Narozena: 2021
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Petruška je kotě co mělo koťata a proto ji někdo i se všemi 6 dětmi vyhodil. Je to vzorná kočičí máma, zvládla se výborně postarat o všech 6 koťat, žádné nikdy nezůstalo stranou. Je to ještě mladičká kočička,, takže řádí s koťaty možná víc, než oni. Jen je už ze vší péče unavená, a moc by si zasloužila klid a pohodu a kde jinde ji najít, než doma. Hledá domov jen uvnitř bytu nebo domečku a bude Vám dělat tu nejmilejší společnost, jakou si lze představit. Dokáže řádit, stejně jako se radovat z mazlení s Vámi. 

petruska21.jpg
Patricie

Narozena: cca duben 2021
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Paty byla přivezena s maminkou a sourozenci po té, co je všechny někdo bez kouska citu vyhodil. Od pouhých tří dnů života, je tedy v útulku kde musel jako všichni ostatní projít karanténou a nyní už je čas, poznat co je to domov. Je od narození jen uvnitř, a ve společnosti lidí a ostatních kočiček. Bude nutně potřebovat kočičí i lidskou společnost. Hledá domov pouze uvnitř, u lidí kteří ji poskytnou domov do konce života. Je moc hodná, mazlivá a už se na Vás moc těší.

patricie--2-.jpgweb.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

patricie1.jpg

Rézinka

Narození: cca 2016
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Rézinka je kočička která byla nalezena ve Vimperku a po porodu koťátek, byla převezena k nám. Přitoulala se ke starším manželům, kteří kočičku krmili a starali se v mezích možností, ale kotěcí nadělení bylo nad jejich síly. Rézinka se o všechny vzorně starala a nyní potřebuje někoho, kdo se bude starat o ni. Je to hodná mazlivá kočička, ale moc nemusí ostatní kočičky a preferovala by domov bez jiných kočiček, pokud by doma už někdo byl, zvykne si jen si bude žít svůj život a kamarádi asi nikdy nebudou, ale kdo ví..Na bezpečném místě by určitě ráda chodila volně domů a ven, ale bude spokojena i uvnitř, pokud ji budete věnovat dostatek času.

rezinka19.jpg
Sedmikráska 

Narozena : 2020
Vakcinace: ano
Kastrace: ano


Po úmrtí majitele domku zůstal domek a kočky. Domeček chtějí všichni, kočky nikdo. O většinu se postarali sousedé, kterým jejich osud nebyl lhostejný. Pro koho to šlo sehnali domov, ale všem ho sehnat nejde nikdy.
Sedmikráska tedy s maminkou Johankou a sourozenci přijeli k nám. Nebyli socializovaní, lidem nevěřili, maminka je v tom vesele podporovala. Trvalo to, ale povedlo se a krok za krokem se nám přibližovala Johanka a za ní její ratolesti. Dnes jsou to sebevědomá, mazlivá koťata, ale problém s důvěrou, vůči lidem které neznají, zatím trvá. Dali důvěru nám, dají ji i podnájemníkům, jen vše musí jít podle nich, musí dostat čas a budou vaši nejvěrnější parťáci.

Sedmikráska musela podstoupit operaci, při které bohužel nebylo možné očičko zachránit. Je to statečná holčička, vše zvládla na jedničku a tím že ji jedno očičko chybí, nijak nestrádá a nijak ji to netrápí. Je rychlejší, pohotovější než většina ostatních kamarádů, čehož velmi ráda zdatně využívá. 

img_3726-001.jpg
Sára - v léčení

Narození: 2011
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Kočička Sára byla při příchodu k nám dalším vyhozeným prázdninovým kotětem, které koncem léta zůstalo spolu s další kočičkou Rozárkou bezradně bloudit od chaty k chatě po odjezdu chalupářů. Zpočátku jim alespoň krmení zajišťovala jedna hodná starší paní, která tam ale na zimu nemůže zůstat, navíc si zlomila ruku a do několika kilometrů vzdálené vesnice nemůže dojíždět a nemůže kočičky bohužel vzít ani do městského bytu.
Sára si zpočátku vše velice pozorně prohlíží a potom sama přijde pro pohlazení, ale nesmí vidět ruku proti hlavičce. Je vhodná do bytu a jen k hodnému člověku, který ji poskytne dostatek času, který bude potřebovat.

sara-velka.jpgsara.jpg
Sabinka

Narození: cca duben 2021
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Sabinka a její sourozenci byli ,,odloveni,, jako polodivoká koťata z hromady dříví na místě, kde to není příliš bezpečné pro dospělou kočičku, natož pro malá koťata. Chvíli nám trvalo je přesvědčit, že s lidmi není až tak zle. Dnes jsou to vymazlená koťata, plná energie a vymýšlení všeho možného, nebo spíš nemožného. Moc rádi přijdou na klín a chtějí se celé hodiny mazlit, ale ve chvíli kdy nejste k dispozici řádí s ostatními jako správná malá koťata. Když neznají zpočátku si Vás musí prověřit, ale hledají přece někoho na zbytek život a to už chce důkladnou prověrku, aby to klaplo. 

sabinka2.jpgsabinka-web.jpg
Sisi

Narozena: 2021
Kastrace. Ano
Vakcinace: Ano 

Sisinka byla nalezena jako malinkaté kotě u nádraží ve Švihově. Z počátku se nedařilo dostat pod kontrolu virózu, ale nakonec ji zdárně porazila. Je to mladá sebevědomá kočičí dáma. Ráda dovádí s ostatními, ale stejně ráda se přijde pomazlit. Jen je to malinko hyperaktivní kočička a potřebuje hooodně zaměstnat. Je zvídavá a vždy musí vědět, co a proč děláte, a pochopitelně také, zda to děláte dobře. už by moc ráda domů, aby Vám pomohla ve všem, co budete dělat.

sisinka.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sazinka

Narození: 2020
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Sazinka je kočičí maminka Stázičky a Staníka. Všichni zůstali v domku po majiteli, kterého odvezli do nemocnice a nebylo pravděpodobné, že se o kočičky ještě bude schopen postarat.

Obavy se naplnily a pán se již nevrátí. Postupně se v baráčku nacházely další kočky, Sazinka je jednou z nich. Podle dam, které tam kočičky krmí, to není pravá maminka, ale jiná tam již nebyla. A Sazinka tyhle dva mrňousky neopouští, pečlivě je hlídá, krmí a stará se jako pravá máma. Ať už mámou je, nebo ne, lepší a pečlivější kočičí maminku byste těžko hledali. Je hodná, mazlivá, vděčná za pomoc.

sazinka.jpg
Štěpánka - v léčení

Narození: 2018
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Štěpánka i její bráška Štěpánek byli nalezeni ve Štěpánovicích jako malá, podvyživená, začervená a zablešená koťata. Dlouho byli ve velmi vážném stavu, byly to jen kostřičky potažené kožíškem. Nerostli, nepřibývali na váze, ale to vše už mají za sebou.

Štěpánka je hodná, mazlivá kočička, spíše klidnější, úplně nemusí řádění ostatních. Po odchodu brášky Štěpánka do nového domova si našla novou kamarásku Jůlinku, se kterou tráví spoustu času stranu řádění ostatních.

Štěpánka se potýká se zavodněním organismu, její stav je jako na houpačce, chvíli je lépe chvíli hůř. Vcelku zabírají léky na odvodnění přesto ji tento stav tu a tam potrápí.

stepanka.jpg
Tomík

Narození: 2016
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Tomík je dalším kocourkem z Chanovické kauzy. Po období nedůvěry už lidem znovu věří, má moc rád dobré jídlo, a také se za dobu co je u nás jak se patří na pořádného kocourka spravil, je první který čeká u dveří, když přijdeme. Je to pohodář, mazel který  už moc skopičin nedělá, raději tráví čas u Vás a chce hladit tak dlouho, jak jen to jde

tomik01.jpgtomik02.jpg

Vítek
Narozen: duben 2022
Vakcinace: Ano
Kastrace: Ano


Malinkatý Vítek byl nalezen v necelém týdnu života. Sám, bez mámy, bez sourozenců, s váhou 110 g. Jeho boj o život začal a nebyl vůbec jednoduchý. Krom toho, že byl moc malinkatý, byl na to sám. Když už není máma, pomáhá alespoň sourozenec. Ani toho bohužel neměl. Od počátku je vše špatně. Z hromádky neštěstí, kde nebylo nic než veliká hlavička a kosti které bylo vidět i přes chlupatý kožíšek se nám podařilo vypiplat velikého, dnes 4 kg vážícího kocourka ale...
Když máte radost, že toto kotě, nad kterým lámali hůl i na veterině, se má k světu, že mlíčko dávkované po dvou hodinách pije, že přibírá a začíná z něj být šťastné řádivé kotě, začali se objevovat problémy. Virózy, špatná rekce na ATB, na vakcinaci, prostě na vše. Vítek má poruchu imunity. Krom jiného se mu objevují kožní problémy, které zatím neúspěšně řešíme s veterinou. Vítek to nese statečně, ale nás to hodně trápí. FIV a FeLV negativní, rovněž byla vyloučena plísňová infekce. Dle veterinářů a laboratoře jde o problé, imunity.
Možná jak dospěje, bude lépe, ale kdo ví. Přesto by ocenil domov. Je to obovský mazel, závisláček na lidské péčí a společnosti a za to jak se s životem, který se s ním zrovna nemazlí, si to víc než zaslouží.
 
vitek.jpg
Xena

Narození: 2019
Vakcinace: ano
Kastrace: Ano


Xena byla nalezena se svými sourozenci jako týdenní, 90 g vážící kotě, u jedné studánku u Budětic. Xena ostatní sourozence ocucávala, protože to prostě koťata vyhozena od mámy někdy dělají, protože mají hlad. Bohužel jim tím nechtěně způsobovala bolestivá zranění a tak nezbylo, než ji dát stranou ostatních. Zatímco její sourozenci nerostou a nejsou v pořádku natolik, aby se mohli naočkovat, Xena bojovala ze všech sil malého tělíčka. Bojovala a boj vyhrála, jen k úplnému vítězství, ji chybí láskyplný domov. Je závislá na lidech, neustále chce trávit čas v jejich přítomnosti. Dříve neměla hranice co může a co ne, ráda se zakousla v bojové hře i do lidské ruky. Teď už ví, že s lidmi takové hry hrát nemůže, je moc vděčná , mazlivá bude Vám moc ráda dělat společnost. Hledá domov pouze uvnitř domečku nebo bytu a už se na něj moc těší.

xena.jpg

Žanetka - v léčení
Narození : cca 2016
Vakcinace : Ano
Kastrace: Ano


Žanetka byla nalezena v menší obci na Domažlicku, nikomu nepatřila, nikdo ji nehledal. Nakonec se rozhodla zůstat u potravin, kde měla alespoň jídlo. Krom toho, co dostala od lidí, kterým nebylo jedno, že se tam najednou objevila, se naučila chodit na donuty, zanechané ráno pekařem před obchodem. To se samozřejmě nelíbilo maji...
teli obchodu, takže Žanetka akutně hledala azyl. Její situace se zhoršila a nemohla dál zůstat, přicestovala tedy k nám. Je hodně dominantní, ale mazel i když je hodně svá a ráda poroučí i lidem. Přesto je to milá kočička, která potřebuje svůj domov, ideálně bez koček, ale zvykne si i na menší kočičí společnost, jen musí jít o kočky které ji budou respektovat. Má postižené dýchací cesty po prodělaných neléčených virózách z doby kdy byla na ulici a při rozrušení ať z radosti nebo rozčílení je slyšet při jejím dýchání pískot. Nijak ji to ale neobtěžuje, je aktivní, hravá a moc by prosila o domov.

 

zanetka.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Omlouváme se za nevyplněné informace u některých kočiček.
Budeme se snažit co nejdříve doplnit. Děkujeme za pochopení.

Pokud by se Vám líbila některá kočička bez informací, napište nám, nebo zavolejte a my Vám obratem popisek dané kočičky zašleme na mail.

Kontakt: Hrádecká 493, 342 01 Sušice, Hana Fuksová, Anna Špačková tel.: 731 241 782, , e-mail: sanceprokocku@email.cz