Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nabídka kočiček k umístění

Alenka

Narození : 2017
Vakcinace : ano
Kastrace: ano

Alenka se zčistajasna objevila v areálu útulku. Okolní kočičky známe, ať už ty, co mají své lidičky, nebo ty bezprizorní, ani k jedněm nepatří. Nejspíš spadla z nebe, protože je to andílek a sama k nám jistě nemohla dojít. Má za sebou hodně dlouhou karanténu, kdy bojovala se silnou virózou 

Alenka je moc hodná kočička, veliký mazlík a už se nemůže dočkat, až bude řádit a mazlit se u Vás doma :)

alenka--5-.jpg
Aby

Narození : 2017
Vakcinace : ano
Kastrace: ano

Aby je kočička od velmi starých manželů, kteří se léta starali, ale jednoho dne je zradila síla, zdraví i úsudek. Sice si vždy ponechali kočky, které jim někdo pohodil u dveří, zpočátku se starali, kastrovali, ale přišla chvíle, kdy ztratili přehled, přestali kastrovat a kočičky se množily i v příbuzenské linii. Dle toho také vypadají a odpovídá tomu jejich zdravotní stav.

Kočička z tohoto prostředí a tak malého vzrůstu bohužel nepatří k těm, u kterých je předpoklad dlouhého šťastného života a navíc má handicap v podobě slepoty na jedno očičko. Je proto nabízena i v sekci "Virtuální adopce".
Protože je ale Abynka nezdolná bojovnice a i přes nepřízeň osudu je velice hravá, zaslouží si, aby čas, který je jí dán, byl co nejhezčí a nejdelší. Takže kdyby ji chtěl někdo dát šanci, určitě najde v malé kočičce Abynce výtečného společníka.

aby19.jpgaby18.jpg
Armínek

Narození : 2019
Vakcinace : ano
kastrace: ano 

Armínek a jeho sestřičky Tonička a Stázička se objevili jednoho dne ve Dvorci u Nepomuku.
Po příjezdu k nám se vcelku rychle adaptovali na novou situaci, díky tomu se i léčba virózy kterou si přinesli podařila dostat pod kontrolu celkem rychle a mohli se naočkovat a přesunou k ostatním. Armínek je velký mazel, když přijdete hned k Vám běží a vyžaduje vaši společnost. Hledá domov uvnitř domečku nebo bytu a kočičí parťák určitě nemůže chybět, protože jednomu by bylo smutno.

arminek11.jpg
Amorek

Narození: květen 2019
Vakcinace: ano
Kastrace: ano 

Amorek se narodil kočičce o které se majitelé domnívali že je moc mladá a nemůže mít koťata.
Kočička jich měla hned 6 a tak koťata putovala do dočasné péče a následně k nám. Tři již našli domov a tři další úžasní kocouří junioři na něj čekají. Amorek je stejně jako brášové veliký mazel, nechybí u žádné kočkolumpárny a zatím objevuje svět. Od narození je pouze uvnitř, nezná žádné venkovní nebezpečí a není schopen ho rozpoznat. Hledá domov výhradně jen uvnitř, bez možnosti chodit ven, u lidí kteří dokáží zajistit jeho bezpečí, okna, vchod a vše co zvídavé kotě objevuje .Odvděčí se neskutečnou dávkou přízně, kterou neustále vyhledává

amorek.jpgamorek--7-.jpg
Amélka

Narození: 2019
Vakcinace: Ano
Kastrace: Ne

Amélka byla sotva měsíční, někým zapomenuta v Klatovech, v parku, u cukrárny Pepino, jako kdysi Josífek a Josefinka.
Amélka je hodná mazlivá kočička. Potřebuje spíš klidnou domácnost, rozruch ji nedělá dobře. Kočičí parťák nebo parťačka jsou určitě vítáni, stejně jako vlídná náruč podnájemníků.

amelka1.jpg
Anifé

Narození: 2019
Vakcinace: Ano
Kastrace: Ne

Anifé a její sestřičky byly nalezeny v Soběticích, kde se vyházená koťata nachází celkem často. Holčičky neustále naříkaly a dožadovaly se jídla a pozornosti. Anifé to zůstalo do dnes, moc ráda Vám bude povídat, co má právě na srdíčku. Je to veliký mazel, který nejraději tráví čas s kamarády. Hned jak Vás uvidí, bude se hlásit, že je tady právě pro Vás.

anife1.jpg
Apolenka

Narození: 2019
Vakcinace: Ano
Kastrace: Ne

Apolenka a její sestřičky byly nalezeny v Soběticích, kde se vyházená koťata nachází celkem často. Holčičky neustále naříkaly a dožadovaly se jídla a pozornosti. Apolenka je veliký mazel, který nejraději tráví čas s kamarády. Hned jak Vás uvidí, bude se hlásit, že je tady právě pro Vás, než zase odběhne dělat něco veledůležitého..Hledá bezpečný, trvalý domov a už se do něj moc těší.

apolenka.jpg
Anetka

Narození: 2019
Vakcinace: Ano
Kastrace: Ne

Anetka a její sestřičky byly nalezeny v Soběticích, kde se vyházená koťata nachází celkem často. Holčičky neustále naříkaly a dožadovaly se jídla a pozornosti. Anetka je veliký mazel, který nejraději tráví čas s kamarády. Je trošku svéhlavější než sestřičky, ale lidi i kočičky má moc ráda.
Hledá bezpečný, trvalý domov a už se do něj moc těší.

anetka.jpg
Beatka

Narození: 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Beatka je také od chanovických kočiček, je to už klidnější kočička, je moc hodná, mazlivá, Ráda Vám bude dělat společnost, při všem co budete dělat. Kočičky ji nevadí, ale jejich společnost nevyhledává. 

beatka19.jpg

Betynka

Narození: 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Betynka je také z chanovické kauzy, je to moc milá, hodná mazlivá kočička, jen nedůvěřuje cizím lidem, takže se určitě schová před každou vaší návštěvou, ale hned jak budete zase sami, bude středem všeho, co budete dělat. Ostatní kočičky jí nevadí, může jít bydlet jen do bytu nebo domečku, bez možnosti chodit ven.

bety.jpgbety1.jpg
Benjamínek

Narození: 29. 4. 2018
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Benjamínek se narodil u nás, přivezené březí kočičce Denisce, která žila několik let na ulici v Nýrsku. 
Benjamínek se rád se mazlí, rád vyvádí, všechno zkoumá, někdy i nervy lidí, je to prostě správný kočičí kluk plný energie, který bude určitě doma potřebovat pořádně zaměstnat spoustou her a všeho co bude dělat s Vámi a ideálně kočičím kamarádem nebo kamarádkou. Protože by byl úplně nejraději se ségrou Gracielkou, kterou má moc rád, poprosil by o domov pro oba. Hledá domov pouze uvnitř domu nebo bytu.

FOTOALBUM BENJAMINKA ZDE.

benjaminek201903.jpg benjaminek-001.jpg
Bubáček
Narození. cca 2018
Vakcinace: Ano
Kastrace : Ano


Bubáček je jedním z kocourků, kteří byli odebráni německé majitelce, která měla již v Německu zákaz chovu zvířat, přejela do ČR kde ve své činnosti pokračovala.
Kocourkové kteří byli odebráni a přijeli k nám, byli k smrti vyděšení, při každém dotyku ztuhli, nezřídka se počůrali strachem jen uviděli někoho koho neznají..
Trvalo několikměsíců než začali důvěřovat. Bubáček je trošičku odtažitější než jeho kamarádi, ale moc rád tráví čas ve společnosti ostatních kočiček i lidí. Potřebuje víc času, než vám začne věřit, ale začne, a pak je to moc hodný kocourek, který Vám bude rád dělat společnost.
Hledá domov pouze uvnitř bytu nebo domečku, u člověka který mu dá tolik času, kolik bude třeba.
bubacek.jpg
Claudinka

Narození: 2017
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Claudinka je kočička z Ostružna, je hodná nekonfliktní, jen zatím stále hledá cestu k lidem, neutíká, není to plašánek, ale ani žádný mazel. Možná časem změní názor, zatím ale hledá spíše virtuální rodiče, nebo človíčka, který ji poskytne tolik času, kolik bude třeba. V budoucnu by potřebovala domov na klidném bezpečném místě, kde by mohla chodit volně domů a ven jak bude sama chtít.

claudinka.jpg
Cézar

Narození: 2020
Vakcinace: Ano
Kastrace: Ne

Cézar je jedním z koťat z kauzy ,, Víska,,.
Ve Vísce zůstaly po úmrtí majitelky nekastrované kočky, pes a partner zemřelé paní. její děti, dědicové dali pánovi týden na opuštění obydlí, kočky a psa neměli zájem řešit. Odvezli jsme koťata a jejich maminky o psa se postaral jiný spolek.
Všechny byly neskutečně začervené, blechy je požíraly za živa, měli ošklivou virózu a trvalo hodně dlouho než se podařilo vše dostat pod kontrolu, ale dnes jsou to zdravá, sebevědomá koťata.
Cézar je kocourek, milující lidi. Rád dovádí s ostatními a má k tomu velkou spoustu energie. Neúnavně prozkoumává vše kolem a rád měří sílu s bráškou, ovšem jen ve formě hry.
Hledá domov uvnitř bytu nebo domečku, kde určitě uvítá společnost kočičího parťáka.

cezar.jpg
Cipísek

Narození: 2019
Vakcinace: Ano
Kastrace: Ano

Cipísek se našel jako malinkaté kotě ve Volarech, v karanténě se zdržel déle, než bychom sobě i jemu přáli, ale dnes už je v pořádku a moc se těší na lidi, kteří tady budou jen pro něj. Už se vyřádil a nejraději je, když se s Vámi může mazlit.. Je to moc hodný kocourek, který hledá domov jen uvnitř domečku nebo bytu.

cipisek11.jpg
Constance

Narození: 2018
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Conie byla přivezena starším pánem na městskou policii v Klatovech, v zavázaném pytli, s kometářem, že je velmi divoká a jinak ji nemohl přivézt. Udajně se přitoulala k jeho domu v Kvaslicích, kde nikomu nepatří a nikdo ji tam nechce.

Policie ji hned převezla k nám, stejně jako ji od pána převzali. Hned co jsme ji vysvobodily z pytle se Coninka začala mazlit, divoká tedy nebyla, ani když nás viděla poprvé, i když by díky tomu jak byla přivezena, měla právo soptit, jako Etna.
Je to moc hodná kočičká, má ráda společnost lidí, moc nemusí společnost kočiček, ale není k nim agresivní, jen raději tráví čas sama.
Hledá domov pouze uvnitř, kde bude rozmazlovanou paní domácí, jak si zaslouží a hlavně domov, který bude už napořád.

constance.jpg
Čenda

Narození: 2013
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Čeněček je kocourek ze zahrádkářské kolonie v Klatovech. Dostal se k nám po zranění oka. Co se stalo, nevíme, jisté je, že mu zranění někdo způsobil úmyslně a oko bohužel muselo být odstraněno. Na druhé oko vidí jen částečně. Bude hledat domov jen uvnitř domečku nebo bytu, naprosto bez debat pouze bezpečný domov, tedy podmínkou budou speciální kočičí sítě v oknech a pozornost budoucích podnájemníků při příchodech a odchodech. Ale zato je Čeněček úžasný kocourek, mazel, naprosto bez problémů, jen pány nemá příliš v oblibě, nejspíš vzpomínka na to vyražené oko. Každopádně může někomu dělat šťastnou společnost ještě léta.

cenda1.jpg
Deniska

Narození: 2019
Vakcinace: Ano

Kastrace: Ano

Deniska a její bráška Denísek se objevili u jednoho atelieru ve Vimperku, společně se sourozenci a maminkou. Kočičí maminka se po kastraci vrátila zpět a má zajištěné krmení a azyl. Denísku a Deniska se podařilo odchytit až o měsic později, než jejich dva sourozece Filípka a Flíčka. Byli bohužel ještě divočejší, než sourozenci. Trvalo to dlouho, ale postupem času si víc a víc zvykali, začli se sami chodit hladit a řádit. Deniska měla při přijetí prokousnutý ocásek, tkáň už byla nekrtotická a ocásek bylo nutné amputovat. Denisce se po amputaci ocásku hodně ulevilo a změnila se, jako mávnutím kouzelného proutku, začala být neskutečně přítulná a mazlivá a vždy nás nadšeně vítala a vítá dodnes. Je to taková šťastná dušička, stále dobře naladěna.

deniska2.jpg
Evelínka

Narození: 9/2017
Vakcinace: ano

Kastrace: ano

Emily, Evelínku a Vilíka (už našel domov) čekal strašný osud nechtěných koťat.  Jejich majitel je naskládal do pytle, zavázal, potopil do rybníka a v klidu odešel. Strážný anděl tentokrát stihl velký zázrak, vše viděla sousedka, která je vytáhla a zachránila…
Všechna tři koťata odmítala kontakt s lidmi, až po dlouhých týdnech začala přibírat na váze.

Evelínka si zatím stále drží odstup. Už se neschovává, ale lidskou společnost sama nehledá. Věříme, že i ona jednoho dne lidem odpustí, že je chtěli utopit, a zjistí, že ne všichni jsou stejní, že s některými je i dobře.

V současné době je Evelínka nabízena v sekci "Virtuální adopce". Teoreticky by mohla jít domů, ale pouze k člověku který jim dá tolik času, kolik bude potřebovat Věříme že se najdou lidé, kteří jim dají šanci (nám už věří...cizím lidem ale ne), jenom to chce čas . Proto jsou zároveň nabízeni k umístění domů.

evelinka--7-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eliška

Narození: 2019
Vakcinace: ano

Kastrace: ne

Eliška se se svými sourozenci objevila ve Vimperku a zabydleli se u jednoho z domečků, kde ale nemohli zůstat. Putovali k nám a zpočátku z toho nebyli vůbec nadšeni, syčelo a vrčelo se poměrně dlouhou dobu, ale časem si všichni dali říci. Dnes už se moc rádi přijdou pohladit, ale když se ocitnou v situaci, která je vyděsí, raději se schovají a vyčkávají. Po chvíli přijdou, jako by se nic nestalo a jsou to ti největší mazlíčci. Chce to ještě trošku času, ale jsou na dobré cestě. Už dnes mohou klidně do nového domova, bude jim chviličku trvat, než si zvyknou, ale potom velmi rádi předvedou, co umí. Protože jsou to také pěkní rošťáci. Hledá domov pouze uvnitř bytu nebo domečku, protože potřebuje jistotu stálého prostředí. Eliška je velmi zvídavá a moc ráda sleduje vše co děláte a ještě raději je všeho součástí.

eliska--1-.jpg
Filípek
Narozena : 2020
Vakcinace: Ano
Kastrace: Ne


Filípek a jeho sourozenci byli nalezeni v Přešicích jako sotva měsíční koťata společně s mámou která byla sama malé kotě, které neví co dělat s tím nadělením. Velmi rychle se adaptovali, začali přibírat a prospívat. Dnes jsou to zdravá sebevědomá koťata plná energie a zájmu o všehno co právě zkoumají. Potřebují hodně zaměstnat aby nevyváděli větší skopičiny než je třeba.
Filípek je klidnější než Fanoušek ale řádit dokáže také ze všech sil.
Hledá domov uvnitř bytu nebo domečku, kde určitě uvítá společnost kočičího parťáka.
filipek-kote.jpg
Flíček

Narození: 2019
Vakcinace: ano
Kastrace: ano


Flíček se jednoho dne objevil společně se sourozenci a kočičí maminkou, v areálu bývalých kasáren ve Vimperku. Maminka se po kastraci vrátila zpět, má zajištěné krmení a azyl. Filípka a Flíčka se podařilo chytit jako první ze šesti sourozenců. Dva se ztratili a další dva přijeli o měsíc později než bráškové.  Flíček lidem nevěřil, ale netrvalo dlouho a dal si říct a je připraven jít do svého milujícího domova.

flicek.jpg
Fanoušek

Narození : 2020
Vakcinace: Ano
Kastrace: Ne

Fanoušek a jeho sourozenci byli nalezeni v Přešicích jako sotva měsíční koťata společně s mámou která byla sama malé kotě, které neví co dělat s tím nadělením. Velmi rychle se adaptovali, začali přibírat a prospívat. Dnes jsou to zdravá sebevědomá koťata plná energie a zájmu o všehno co právě zkoumají. Potřebují hodně zaměstnat aby nevyváděli větší skopičiny než je třeba.
Hledá domov uvnitř bytu nebo domečku, kde určitě uvítá společnost kočičího parťáka.

fanousek.jpg
Frydolínek

Narození: 2019
Vakcinace: Ano
Kastrace: Ano

Frydolínek byl nalezen jako tři týdny staré kotě, v Hliněném Újezdu. To samozřejmě ještě zoufale potřeboval svoji kočičí maminku a ona jeho, ale bohužel maminku se najít nepodařilo. V době kdy k nám přišel u nás byla kojící maminka Ponny, ale, odmítla ho. Nastal tedy maraton krmení po dvou hodinách z lahvičky, a neskutečný strach, jestli to zvládne. Zvládl vše výtečně a jak to tak bývá, stal se z něj tak trošku rozmazlánek. No ale kdo by mu to dokázal odepřít. Stejně jako je rozmazlený, je ale také malým závisláčkem, na lidské péči a společnosti, protože koťata odchovaná uměle, to tak prostě mají. Hledá domov výhradně jem uvnitř, domov u lidí, kteří budou mít čas na větší časové nároky na malého Frydolínka. Za to dostanete domů elegantně nastrojeného mladíka ve fraku, připraveného mazlit se 24 h denně.

frydolin.jpg
Filinka

Narozena : 2020
Vakcinace: Ano
Kastrace: Ne


Filinka a její sourozenci byli nalezeni v Přešicích jako sotva měsíční koťata společně s mámou která byla sama malé kotě, které neví co dělat s tím nadělením. Velmi rychle se adaptovali, začali přibírat a prospívat. Dnes jsou to zdravá sebevědomá koťata plná energie a zájmu o všehno co právě zkoumají. Potřebují hodně zaměstnat aby nevyváděli větší skopičiny než je třeba.
Hledá domov uvnitř bytu nebo domečku, kde určitě uvítá společnost kočičího parťáka.

filinka.jpg
Gastonek

Narození: 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Gastonek je dalším chanovickým kocourkem, o kterého se již dál nemohli starat jeho lidé. Byl jedním z prvních kteří se začali chodit hladit, a dodnes je mezi prvními kteří čekají v řadě na pohlazení. Je to moc hodný, mazlivý kocourek, který by si zasloužil domov který bude už tím posledním, kočičky mu nevadí, naopak je s každým hned kamarád. Má sice černý kožíšek, ale zlaté srdíčko, které moc potřebuje někomu dát.

gastonek--22-.jpg
Gracielka

Narození: 29. 4. 2018
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Gracielka se narodila u nás, přivezené březí kočičce Denisce, která žila několik let na ulici v Nýrsku.
Gracielka ráda povídá, ráda se mazlí, ráda vyvádí s bráškou Benjamínkem, všechno je strašlivě nové a zajímavé, tak to musí okamžitě prozkoumat. Je klidnější než bráška, ale v žádné bojové hře určitě nezůstává pozadu. Hledá domov pouze uvnitř domu nebo bytu, kdyby byl domov možný s bráškou, považovala by to za ideální, přece jen, jeden druhého už zná a mají na sebe silnou citovou vazbu, ale není podmínkou.

grac2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

gracielka--2-.jpg

Hermiona

Narození: září 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Hermionku a její sourozence jsme poznali při jedné z kauz, které jsme řešili minulý rok. Plná stodola nekastrovaných koček, o nichž nikdo nemá ani ponětí kolik jich vlastně je. Trvalo to dlouho, ale nakonec jsme se dopočítali 30 koček. Dospělé kočky jsme nechali vykastrovat a všechna koťata byla odvezena, nejprve do dočasné péče, později nám. Polovina jich je mazlivá, druhá zdrženlivá. Někteří šťastlivci už mají své doma, ti ostatní na ně zatím pořád čekají. 
Hermionka se držela zpátky celkem dlouho, ale dnes je to už mazlivá kočička, která je za pohlazení vděčná a přijde si pro něj. Je malá a droboučká a asi už moc nevyroste, ale lásky nadělí stejně jako ta největší kočička na světě.

FOTOALBUM HERMIONKY ZDE.

her2.jpghermiona2.jpg
Chip

Narození: 2016
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Chip a jeho sourozenci byli nalezeni v den, kdy se narodili, společně se svou maminkou u jednoho z paneláků v Nýrsku. Někdo je všechny vyhodil hned po narození, protože se přece nebude starat.
Všechna koťátka i maminka cestovali do dočasné péče, protože u nás bylo zoufale plno, a postupně krok za krokem se učili věřit lidem... Moc jim v tom pomohla dočasková teta a dnes jsou to lumpíci, kteří už potřebují svůj vlastní domov, kde je budou milovat a rozmazlovat.

chip.jpg
Josefínka

Narození: 2016
Vakcinace: ano

Kastrace: ano

Josefínka byla nalezena s bráškou Josífkem před cukrárnou Pepino v Klatovech v zalepené krabici od bot. Brácha už odjel bydlet a Josefínka svého človíčka netrpělivě vyhlíží. Je moc hodná, mazlivá a má moc ráda lidi a kočičky. Ráda se mazlí v náručí, sama kontakt nejen vyhledává, ale přímo vyžaduje :) a už se moc těší, až najde domov, jaký si zaslouží.

FOTOALBUM JOSEFÍNKY ZDE.

josefinka18.6.--2-.jpg
Jasper

Narození: 2017
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Jasper je kocourek z chanovické kauzy, o kterého se již dál nemohli postarat jeho majitelé. Je hodný mazlivý, ale přece jen rezáček, který má svou hlavičku a svůj názor na vše co dělá a má dělat. Nechybí u žádné kočkolumpárny, ale ani u čekatelů na pohlazení. Z a domov jen uvnitř bude moc vděčný, jen má dost energie a potřeboval by kamaráda nebo kamarádku.

jasper--11-.jpg
Julietka

Narození: 16. 4. 2018
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Julietka je kočička, kterou společně se sourozenci a maminkou přivezli z Vimperku
starší manželé, kteří je nalezli na zahradě těsně po porodu. Protože ještě byla docela zima a protože se nebyli schopni o tolik kočiček postarat, přivezli je k nám. Julietka se moc ráda mazlí, je opatrnější než bráška Sebastienek, vše si musí nejdříve okouknout a pak už ji nic nestojí v cestě a zkoumá, hraje si, mazlí se pronásleduje brášku, prostě jako všechny ostatní koťata. Do všeho jde naplno, vše musí vidět, u všeho musí být. Hledá domov pouze uvnitř bytu nebo domečku, společnost kočičích parťáků určitě uvítá.

julietka--17-.jpg
Jonathán

Narození: 2019
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Jonathánek a jeho sourozenci byli jako mnoho jiných, vyhozeni v lese, daleko od posledního obydlí, a nalezeni jen pouhou šťastnou náhodou. Velmi dlouhou dobu, nerostli a nepřibírali na váze, po delší době se konečně jejich zdravotní stav zlepšil, začali růst a přibírat na váze. Johanka našla domov jako první, Jolanka a Jonathánek, na něj stále čekají.
Jonathánek se drží od lidí i kočiček stranou, ale když za ním přijdete Vy, bude za pohlazení a vaši společnost moc rád. Zaslouží si domov, kde mu ukáží, že ho mají rádi a že je člen jejich rodiny do konce jeho života. Kde mu dají jasně znát, že s ním chtějí být, co nejdéle to jde a ne ho vyhodit, aby ho roztrhali dravci v lese.
Hledá domov jen uvnitř bytu nebo domečku.

jonathanek.jpg
Jolanka

Narození: 2019
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Jolanka a její sourozenci byli jako mnoho jiných, vyhozeni v lese, daleko od posledního obydlí, a nalezeni jen pouhou šťastnou náhodou. Velmi dlouhou dobu, nerostli a nepřibírali na váze, po delší době se konečně jejich zdravotní stav zlepšil, začali růst a přibírat na váze. Johanka našla domov jako první, Jolanka a Jonathánek, na něj stále čekají. Jolanka je jemná kočičí dáma, která miluje lidskou společnost. Hledá domov jen uvnitř bytu nebo domečku, kočičí společnost ji udělá radost, ale jde o kočičku, která bude šťastná i jako kočičí jedináček a o to raději bude dělat společnost Vám

jolanka04.jpg
Jolie

Narození: 20. 07. 2019
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Jolie je jedním z koťat, která se narodila u nás kočičce Vandě, týden po té, co jsme ji jako vysoce březí přijali k nám.
Jolie je velká mazlinka, bez lidí je více méně bezradná. Je závislá na lidské společnosti a společnosti své sestřičky Sophie. Ať děláte cokoli, bude Vám chtít dělat společnost, neustále Vám bude v patách. Je to kočička, která hledá domov pouze uvnitř domu nebo bytu, kde bude vaším vděčným stínem. Ideálně by chtěla společnost své sestřičky Sophie, ale pomůže i společnost jiné kočičky, se kterou bude sdílet vaši přízeň.

jolie11.jpg
Jůlinka

Narození: 2019
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Testy negativní, čipovaná
Jůlinka se v létě objevila u Peny marketu v Domažlicích, měla větší štěstí než většina kočiček které skončí na ulici, krmila ji spousta lidí. Julinka se tam zdržovala prakticky stále, jen se nechtěla nechat chytit. O pomoc s odchytem nás požádala paní, která tvrdila že ji dá domov. Původně měla jít rovnou k nim domů, až byla kočička chycená, paní si to rozmyslela, že si kočičku vezme po karanténě. To už samo o sobě není s ohledem na kočičku dobře, protože je to dvojí stres a zvykání na dvoje různé prostředí. Jůlinka tedy jela k nám . Rodina ke které měla Julinka jít, se na ni delší dobu nezeptala, natož aby za ni jezdili, jak slíbíli. Když jsme je kontaktovali my, tak nám paní řekla, že na Jůlinku myslí každý den, ale neměla čas se na ni zeptat. Protože kočička je člen rodiny a když nemáte čas zeptat se jak se ji daří, nelze věřit, že budete mít čas na péči, kterou taková kočička potřebuje. Další důvod proč Jůlince hledáme jiný domov je, že v domově kam měla jít, měla chodit volně domů a ven, ale Jůlinka je kočička, která velmi špatně snáší změny, a potřebuje jistotu stálého prostředí. Hledá tedy domov pouze uvnitř, kde by ji moc potěšila společnost jiné kočičky nebo kocourka.
Je to velikánský mazlík, a je vděčná za každé dobré slovo, natož pohlazení.

julinka.jpg
Kňouralka

Narození: 2017
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Kňouralka je další z kočiček z Ostružna, je to klasická želvička, po několika měsících seznamování si přijde pro pomazlení, ale dává si velký pozor, když dorazí někdo, koho nezná...To nejdříve vše z bezpečí pozoruje, až když si je jistá, přijde se ukázat v celé kráse. Je to hodná kočička, která Vám bude vděčnou společnicí

knouralka03--2-.jpg
Kulíšek

Narození: 20. 07. 2019
Vakcinace: ano
Kastrace: ano 


Kulíšek je jedním z koťat, která se narodila u nás kočičce Vandě, týden po té co jsme ji jako vysoce březí přijali k nám.
Kulíšek je veliký mazel, ale také veliký rošťák. Neustále vymýšlí zábavu pro ostatní kočičky, i když to vypadá, jako by se jen pral, jde jen o obyčejné kočkování. Je to velký kocourek a tak má stále plno energie, kterou bude potřebovat pořádně vyčerpat. Hledá domov pouze uvnitř domečku nebo bytu kde určitě bude potřebovat kočičího parťáka.

kulisek-11.jpg kulisek--1-.jpg
Kájínek

Narození: 2019
Vakcinace: Ano
Kastrace:  Ano

Kájínek se jednoho dne objevil jako malinkatý kocourek na jednom sídlišti v Sušici. Nejdříve putoval na veterinu, kde se okamžitě podařilo otevřít karanténní box. Protože se mu to dařilo opakovaně a útěky přivedl k dokonalosti, byl paní doktorkou pojmenován Kájínek
Dnes už je to ,,velký,, malý kocouří kluk, už tolik nezlobí, ale u žádné skopičiny ostatních, pochopitelně nemůže chybět. Je to velký mazel a už se moc těší na svou novou rodinu.

kajinkek1.jpg
Kamilka

Narození: 2019
Vakcinace: Ano
Kastrace: Ne

Kamilka byla nalezena s ostatními v Žihobcích, jako malinkaté kotě, které mělo ještě dlouho zůstat s mámou. Trvalo chvíli než začala věřit lidem a než se uzdravila. Hned jak ji ale bylo dobře, bylo jasné, že je to malá rošťačka. Má moc ráda společnost ostatních protože je s nimi pořád co dělat. Zároveň je to veliký mazlík a už by moc ráda domů. Hledá domov jen uvnitř bytu nebo domečku, kde Vám moc ráda ukáže, co vše se naučila.

kamilka.jpg
Kuky

Narození: 2019
Vakcinace: Ano
Kastrace: Ne

Andy se narodila kočičce, která se přitoulala těsně před porodem k jednomu domku v Klatovech. Paní ji zpočátku dávala jídlo anež se vzpamatovala, kočička ji nadělila 8 koťatek.Jakmile je kočička odstavila, jela na kastraci a u paní zůstala natrvalo. Pro 6 koťátek se podařilo najít domov rovnou z dočasné péče, 2 které zůstaly, Andy a Kuky, putovaly k nám. Obě s chronickou rýmou, u Andy se podařila vyléčit,
Andy je opatrnější než sestřička, je velikánský mazel. Jak zjistí, že ji nic nehrozí, nehne se od Vás. Má raději společnost lidí než kočiček, ale konfliktní k ostatním není. Hledá bezpečný domov, kde Vám ukáže, jaké klíšťátko, umí být.

kuky.jpg
Leonka

Narození: 2019
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Leonka byla nalezena v Klatovech, kde byla kočičkou, která je nikoho a všech. Obcházela několik lidí, kteří jí dávali jídlo, ale neměla nikoho svého. Žádný domov, pelíšek, místo, kde by byl klid, bezpečí a milující človíček. Po prodělaných neléčených virózách má trvale poškozené jedno oko, ale nijak ji to netrápí a nevadí jí to. Je to moc hodná, milá, klidná kočička, která miluje lidskou a kočičí společnost. Hledá domov pouze uvnitř domečku nebo bytu, domov, který bude už do konce jejího života, protože jedno zklamání už si prošla.
Leonka již jednou domov našla, ale rodina ji po měsíci vrátil
a s tím,  že pán onemocněl a dál si ji nemůže nechat. Jsme rádi, že je zpět a v pořádku a že pán dospěl k závěru, že je to nad jeho sílu, ale pro Leonku to samozřejmě byl šok. Snad to tak prostě mělo být, někde třeba čeká jiný, stabilnější domov, který bude pro tuhle mazlinku už napořád.

leonka--1-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

leonka--2-.jpg

Lidunka

Narození: 20. 07. 2019
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Lidunka je jedním z koťat, která se narodila u nás kočičce Vandě, týden po té, co jsme ji jako vysoce březí přijali k nám. Lidunka je jemná kočičí dáma, dokud se nepřesvědčí, že ji od Vás nehrozí nebezpečí je trošku bojínek, ale když si vše z bezpečí okoukne, hned ji budete mít na klíně a bude se chtít jen mazlit a mazlit. Hledá domov pouze uvnitř bytu nebo domečku, kde bude potřebovat společnost kočičho parťáka.

lidunka11.jpg
Mínuška

Narození: 2016
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Mínuška je další z chanovické kauzy. Přiváželi jsme ji vysoce březí, takže již kastrace nepřipadala v úvahu. Mínuška měla 4 koťátka, která po narození vážila pouhých 18 g, místo běžných 80g  a žádné z nich nepřežilo.

Dnes je již veselá, hravá, mazlivá a moc by chtěla svého človíčka, který se postará, pohladí a bude tady pro ni. K ostatním kočičkám je nekonfliktní a je vhodná jen do bytu nebo domečku bez možnosti chodit ven.

mina1.jpg
Matýsek

Narození : 2019
Vakcinace: ano
Kastrace: ano 

Matýsek se narodil kočičce o které se majitelé domnívali že je moc mladá a nemůže mít koťata.
Kočička jich měla hned 6 a tak koťata putovala do dočasné péče a následně k nám. Tři již našli domov a tři další úžasní kocouří junioři na něj čekají. Amorek je stejně jako brášové veliký mazel, nechybí u žádné kočkolumpárny a zatím objevuje svět. Od narození je pouze uvnitř, nezná žádné venkovní nebezpečí a není schopen ho rozpoznat. Hledá domov výhradně jen uvnitř, bez možnosti chodit ven, u lidí kteří dokáží zajistit jeho bezpečí, okna, vchod a vše co zvídavé kotě objevuje .Odvděčí se neskutečnou dávkou přízně, kterou neustále vyhledává a říká si o ni kdykoli Vás uvidí. Společnost kočičky nebo kocouu udělá velkou radost, protože samotnému by mu bylo smutno

matysek.jpg
Motůrek
Narozen: 2020
Vakcinace : Ano
Kastrace : Ne
Motůrek byl objeven ve Vimperku, kde se schovával v motoru auta. Městem Vimperk byl přivezen jako malé, syčící, prskající, kousací kotě. Motu ušel velký kus cesty a zjistil, že s lidmy je i příjemně. Dnes je to mazlík, rošťák, má rád společnost lidí i kočiček, neustále má něco na práci, je třeba trénovat s kamarády o vymýšlet na lidi spoustu skopičin. Je to moc hodný kocourek a moc rád by šel bydlet dovnitř bytu nebo domečku, kde bude vděčný za společnost alespoň jednoho kočičího parťáka.
moturek.jpg
Mia

Narození : 2019
Vakcinace: Ano
Kastrace: Ne

Miu potkal osud bezpočtu nechtěných koťat. Když vyrostla tak, že byla schopná jist, prostě ji vzali a vyhodili. Nebo se ztratila a nikdo ji nehledal. Stejné zůstává v obou případech to, že zůstala sama na ulici, a dvouměsíční kotě, na ni nemá šanci a neporadí si.
Po příchodu k nám prskala, syčela. kousala, škrábala, prostě nechápala kde a proč je, neměla důvod lidem věřit. Ale jeden se nemůže jmenovat Mia a chovat se jako neurvale. To prostě nejde k sobě. A tak se tvrdá slupka, kterou kolem sebe Mia vytvořila, aby ji už nikdo nemohl ublížit, postupně obrušovala a dnes je z ní ten vzácný vybroušený ,,diamant,, Je to ta nejmazlivější holčička, je u Vás první, skáče na záda a chce Vás jen pro sebe. Když se objeví další kočička pro pohlazení, tak není příliš dobře naladěna, protože na mazlení je tady přeci ona.. Jinak má ale ostatní kočičky ráda, nechybí u žádné z her a skopičin.
Hledá bezpečný domov a už se na něj moc těší.

mia.jpg

 

 

 

 

 

mia1.jpg

Martinka

Narozena : 2020
Vakcinace: Ano
Kastrace: Ne

Martinka je jedním z koťat z kauzy ,, Víska,,.
Ve Vísce zůstaly po úmrtí majitelky nekastrované kočky, pes a partner zemřelé paní. Její děti, dědicové dali pánovi týden na opuštění obydlí, kočky a psa neměli zájem řešit. Odvezli jsme koťata a jejich maminky o psa se postaral jiný spolek.
Všechny byly neskutečně začervené, blechy je požíraly za živa, měli ošklivou virózu a trvalo hodně dlouho než se podařilo vše dostat pod kontrolu, ale dnes jsou to zdravá, sebevědomá koťata.
Martinka je moc hodná, klidná kočičí dáma, sice si ráda hraje, ale není to žádný divoch.
Hledá domov uvnitř bytu nebo domečku, kde určitě uvítá společnost kočičího parťáka.

martinka.jpg
Marjánka
Narozena: 2018
Vakcinace: Ano
Kastrace: Ano


Marjánka se svými koťaty se jednoho dne objevily u zahradního domečku v Klatovech, kde na krátkou dobu nalezly azyl. Nemohly zůstat trvale, hledaly někoho, kdo se jich ujme. To se bohužel nepovedlo, tak putovaly k nám.
Marjánka nesnášela karanténu vůbec dobře, koťata velmi agresivně napadala, takže nezbylo než ji přemístit mimo karanténní klec a oddělit od kočičích dětí. Koťata změnu uvítala, protože nechápala, proč je jejich mamina místo krmení napadá. Mamince to chvíli trvalo, ale postupně si zvykla. Dnes je to milá, mazlivá kočička, která čeká mezi prvními, když přijdeme do místnosti. 
marjanka.jpg
Monička
Narození: 2019
Vakcinace: Ano
Kastrace: Ne


Monička byla nalezena jako mini kotě staré sotva tři týdny. Někdo kdo nekastruje vlastní kočku, se nechtěného následku, Moničky, zbavil tak, že ji zavázal do pytle od brambor a pověsil na vrata opuštěného domku v Hrádku u Sušice. Při Moničce stálo hned několik andělíčků strážničků, protože domek je celoročně prázdný. Jezdí do něj z druhé strany republiky nepravidelně jeho majitelé. Monička měla obrovské štěstí, protože přijeli včas.
Odnesla si z toho chronické potíže z nachlazení, které ji tu a tam potrápí. Už je ale úplně v pořádku, Hledá domov jen uvnitř domečku nebo bytu, kde pro Vás připraví nespočet překvapení. Je moc hodná mazlivá a už se nemůže dočkat, až najde ty své lidi.
monca.jpg
Mráček
Narození: cca 2018
Vakcinace: Ano
Kastrace : Ano


Mráček je jedním z kocourků, kteří byli odebráni německé majitelce, která měla již v Německu zákaz chovu zvířat, přejela do ČR kde ve své činnosti pokračovala.
Kocourkové kteří byli odebráni a přijeli k nám, byli k smrti vyděšení, při každém dotyku ztuhli, nezřídka se počůrali strachem jen uviděli někoho koho neznají..
Trvalo několik měsíců než začali důvěřovat. Mráček mazlík, moc rád tráví čas ve společnosti ostatních kočiček i lidí. Potřebuje víc času, než vám začne věřit, ale začne, a pak je to moc hodný kocourek, který Vám bude rád dělat společnost.
Hledá domov pouze uvnitř bytu nebo domečku, u člověka který mu dá tolik času, kolik bude třeba a který mu poskytne domov už na pořád..
mracek.jpg
Nikolka 

Narození : 2016
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Nikolka je odvezená od množitelky koček, z místa, kde se lidé o kočky nestarají, nekastrují, takže mají stále dokola koťata, nekrmí je, protože mají pocit, že kočka se o sebe postará sama. 
Nikolka je krásná kočička, je mazlivá a na svůj ošklivý start do života už zapomněla. Chce novou šanci a zaslouží si ji, neudělala nic špatného, jen se narodila někomu, kdo o ně nestál.
Hledá domov, kde budou jeho součástí, kde jí budou milovat a respektovat jak si zaslouží.

FOTOALBUN NIKOLKY NAJDETE ZDE.

nikolka1.jpgnikolka.jpg
Natálka 

Narození: 2017
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Natálka je podzimní kotě, které se zčista jasna objevilo v areálu Sola Sušice, společně se dvěma sestřičkami.
Zpočátku byly nedůvěřivé, ale už za pár dnů bylo jasno, že jsou moc rády, že jsou opět v teple, s přísunem péče, jídla a mazlení.

Už to vypadalo, že se na Natálku usmálo štěstí, protože se jako jediná (z 9 koťat z našeho útulku) umístila na výstavě  Sen zvířat. Bohužel ale v novém domově nezvládla psí společnost bydlící nad nimi a pod nimi, je trošku nerváček, podnájemníci se opravdu snažili ,ale když to nejde tak to prostě nejde a není k ničemu kočičku zbytečně trápit. A tak se musela znovu vrátit k nám. Natálka je mazlivá, hodná kočičí dáma, která si moc zaslouží vlastní domov. Hledá domov uvnitř bytu nebo domečku, v rodině kde ji budou milovat a pečovat o ni jak si zaslouží a jejíž součástí bude už napořád.

FOTOALBUM NATÁLKY ZDE.

natalka03.jpg
Otík

Narození: 2019
Vakcinace: Ano
Kastrace: Ano

Otík se jako malé kotě jednoho dne přitoulal domku v obci Prádlo na Plzeňsku. Hodně se bál, schovával se po venku stojícím autem, nikam neodcházel ale nenechal se chytit. Krmení si vždy vzal, ale překročit barieru strachu nedokázal. Chvíli to trvalo, ale nakonec se ho podařilo chytit. Po přijetí k nám byl stále vystrašený, alekočičky ho přesvědčily, že není čeho se bát. Nejdříve si s nimi začal hrát, a protože se všichni chodí hladit, začal také. Zpočátku nedůvěřivě, nyní už aktivně vyhledává naši společnost a je to velikáský mazlík. Hledá domov, kde se bude cítit dobře, spíše klidnou domácnost, kde se nic moc nemění.

otik.jpg
Poirot

Narození: 30. 4. 2018
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Poirot, Columbo, Matlock a Slečna Marplová, se k nám dostali den po svém narození, takže stěhování šlo zcela jistě mimo ně. Jejich maminku Adélku někdo vyhodil, když byla březí, a protože chodila chatu od chaty a nevěděla, kde svá koťata porodí, zůstala nakonec u jedné z chat, zcela vyčerpaná. Chataři ji ubytovali na verandě a ráno byla koťátka na světě.
Dnes jsou to sebevědomá koťata plná energie, neustálého zkoumání všeho, co je zrovna k dispozici a neustálé potřeby lidské společnosti a mazlení. Potřebují parťáka na hry, mazlení, na to aby jim ukázal vše, co ještě neznají. Kočičí společnost určitě uvítají a hledají domov pouze uvnitř bytu nebo domečku.

poirot1.jpg
Rézinka

Narození: cca 2016
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Rézinka je kočička která byla nalezena ve Vimperku a po porodu koťátek, byla převezena k nám. Přitoulala se ke starším manželům, kteří kočičku krmili a starali se v mezích možností, ale kotěcí nadělení bylo nad jejich síly. Rézinka se o všechny vzorně starala a nyní potřebuje někoho, kdo se bude starat o ni. Je to hodná mazlivá kočička, ale moc nemusí ostatní kočičky a preferovala by domov bez jiných kočiček, pokud by doma už někdo byl, zvykne si jen si bude žít svůj život a kamarádi asi nikdy nebudou, ale kdo ví..Na bezpečném místě by určitě ráda chodila volně domů a ven, ale bude spokojena i uvnitř, pokud ji budete věnovat dostatek času.

rezinka19.jpg
Sluníčko
Narození: cca 2018
Vakcinace: Ano
Kastrace : Ano


Sluníčko je další z kocourků, kteří byli odebráni německé majitelce, která měla již v Německu zákaz chovu zvířat, přejela do ČR kde ve své činnosti pokračovala.
Kocourkové kteří byli odebráni a přijeli k nám, byli k smrti vyděšení, při každém dotyku ztuhli, nezřídka se počůrali strachem jen uviděli někoho koho neznají..
Trvalo několik měsíců než začali důvěřovat.
Sluníčko je veliký expert na mazlení, když si zvykne že od Vás nehrozí žádné nebezpečí , ve chvíli kdy se k němu skloníte Vás chytne předními tlapkami kolem krku a nechce pustit, jste tu přece pro něj a on se tááák rád mazlí..Má rád společnost ostatních kočiček, rád si hraje, dovádí prostě nutně potřebuje dohnat vše, co mu chybělo. Potřebuje víc času, než vám začne věřit, ale začne, a pak je to moc hodný kocourek, který Vám bude rád dělat společnost.
Hledá domov pouze uvnitř bytu nebo domečku, u člověka který mu dá tolik času, kolik bude třeba a který mu poskytne domov už na pořád.
slunicko.jpg
Sára

Narození: 2011
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Kočička Sára byla při příchodu k nám dalším vyhozeným prázdninovým kotětem, které koncem léta zůstalo spolu s další kočičkou Rozárkou bezradně bloudit od chaty k chatě po odjezdu chalupářů. Zpočátku jim alespoň krmení zajišťovala jedna hodná starší paní, která tam ale na zimu nemůže zůstat, navíc si zlomila ruku a do několika kilometrů vzdálené vesnice nemůže dojíždět a nemůže kočičky bohužel vzít ani do městského bytu.
Sára si zpočátku vše velice pozorně prohlíží a potom sama přijde pro pohlazení, ale nesmí vidět ruku proti hlavičce. Je vhodná do bytu a jen k hodnému člověku, který ji poskytne dostatek času, který bude potřebovat.

sara-velka.jpgsara.jpg
Sazínek

Narození: 2019
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Sazínek se se svými sourozenci objevil ve Vimperku a zabydleli se u jednoho z domečků, kde ale nemohli zůstat. Putovali k nám a zpočátku z toho nebyli vůbec nadšeni, syčelo a vrčelo se poměrně dlouhou dobu, ale časem si všichni dali říci. Dnes už se moc rádi přijdou pohladit, ale když se ocitnou v situaci, která je vyděsí, raději se schovají a vyčkávají. Po chvíli přijdou, jako by se nic nestalo a jsou to ti největší mazlíčci. Chce to ještě trošku času, ale jsou na dobré cestě. Už dnes mohou klidně do nového domova, bude jim chviličku trvat, než si zvyknou, ale potom velmi rádi předvedou, co umí. Protože jsou to také pěkní rošťáci.Sazínek je maliínko větší bojínek než bráška Kominíček ale hladit se chodí moc rád. Hledá domov pouze uvnitř bytu nebo domečku, protože potřebuje jistotu stálého prostředí a človíčka, který ho vé jistotě bude ujišťovat.

sazinek11.jpg
Štěpánka - v léčení

Narození: 2018
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Štěpánka i její bráška Štěpánek byli nalezeni ve Štěpánovicích jako malá, podvyživená, začervená a zablešená koťata. Dlouho byli ve velmi vážném stavu, byly to jen kostřičky potažené kožíškem. Nerostli, nepřibývali na váze, ale to vše už mají za sebou.

Dnes jsou to krásná, velmi živá koťata, mají stále co dělat, jsou to velcí mazlíčci a konečně si užívají her a lumpačení. Štěpánka je velmi energická mladá dáma, brášku stále vyhledává, tak by si moc přála společný nový domov, ale není to podmínka.

stepanka.jpg
Tomík

Narození: 2016
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Tomík je dalším kocourkem z Chanovické kauzy. Po období nedůvěry už lidem znovu věří, má moc rád dobré jídlo, a také se za dobu co je u nás jak se patří na pořádného kocourka spravil, je první který čeká u dveří, když přijdeme. Je to pohodář, mazel který  už moc skopičin nedělá, raději tráví čas u Vás a chce hladit tak dlouho, jak jen to jde

tomik01.jpgtomik02.jpg

Tobiášek

Narození: 2019
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Tobiášek a jeho bráška Tadeášek byli nalezeni jako malinkatá koťata v Klatovech. Tadeášek už bydlí a Tobiášek na svůj domov čeká. Je jedinečný, jako většina černých kočiček, protože prostě musí. Protože 90 % zájemců o kočičku černé kočičky a kocourky přechází, bez sebemenšího zájmu. Proto jsou výjimeční, protože ze sebe dostanou maximum, protože jsou malinko chytřejší, vděčnější a empatičtější k Vám. Jsou u Vás první, když je Vám zle, první s Vámi sdílí radost, protože to jako první vědí. Tobiášek vyrostl, je z něj veliký kocourek, který miluje společnost lidí i kočiček, miluje když může s Vámi sdílet čas a vše co děláte, takže si velmi často lehne do Vámi rozdělané práce, protože ví, že tak mu zaručeně budete věnovat pozornost. Hledá domov uvnitř bytu nebo domečku kde určitě uvítá i kočičí společnost.

tobiasek--8-.jpg
Vašíček

Narození : 2020
Vakcinace: Ano
Kastrace: Ne

Vašíček je jedním z koťat z kauzy ,, Víska,,.
Ve Vísce zůstaly po úmrtí majitelky nekastrované kočky, pes a partner zemřelé paní. její děti, dědicové dali pánovi týden na opuštění obydlí, kočky a psa neměli zájem řešit. Odvezli jsme koťata a jejich maminky o psa se postaral jiný spolek.
Všechny byly neskutečně začervené, blechy je požíraly za živa, měli ošklivou virózu a trvalo hodně dlouho než se podařilo vše dostat pod kontrolu, ale dnes jsou to zdravá, sebevědomá koťata.
Vašík je okouzlující kocourek, milující lidi. Je klidnější, moc nepotřebuje rozruch který tvoří ostatní, raději si hraje sám, v ústraní, v klidu.
Hledá domov uvnitř bytu nebo domečku, kde určitě uvítá společnost kočičího parťáka.

vasik.jpg
Vločka

Narození: 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Vločka je kočička, která byla umístěna na jedné z výstav, ještě jako dorůstající kotě s podmínkou kastrace novým majitelem. Nová majitelka nás skutečně kontaktovala, s tvrzením že Vločka je po kastraci a vše že proběhlo v pořádku. Následovala dva roky trvající anabáze, zestručněno – Vločka kastrována nebyla a novou majitelkou byla vyhozena ven. Když jsme se o tom dozvěděli, hledali všichni, všude, kolem bydliště a okolí, bohužel bez výsledku. Pomáhala neskutečná spousta lidí, volali ti, kdo věděli, že hledáme…Až na jaře letošního roku, se nám podařilo najít místo, kde se Vločka ukrývá, sice stále v okolí ,,nového domova,, jen jiným směrem, než jsme hledali. Následovali měsíce,  kdy jsme se snažili Vločku odchytit, bohužel vytrvale se odmítala nechat chytit, do sklopce či podběráku ani náhodou…Až na podzim se začalo dařit, tedy mysleli jsme že se daří, bílá kočka ve sklopci, neskutečný pocit, že ji máme…Až na veterině bylo jasno, že to není Vločka ale její odrostlejší potomstvo. Vše se opakovalo a stručně řečeno, postupně jsme odchytali čtyři Vloččina koťata Snížka, Sněženku, Sněhulku a Popelku než se podařilo, chytit unavenou Vločku.

Dnes je zpět u nás, po kastraci a karanténě, pohybuje se tady suverénně, jako kdyby věděla kde je, nechá se hladit, nemá problém s ostatními a ani tušení, kolik starostí nám přidělala a jakou máme radost, že je v pořádku zpět. Po všech těchto zkušenostech hledá Vločka tu nejspolehlivější rodinu na světě!!!

vlocka.jpg
Violka
Narození: 2019
Vakcinace: ano
Kastrace: ne


Violka se společně se sourozenci a svojí maminou jednoho dne objevili u zahradního domečku, kde na krátkou dobu nalezli azyl. Nemohli zůstat trvale, hledali někoho, kdo se jich ujme. To se bohužel nepovedlo, tak putovali k nám. Maminka nesnášela karanténu vůbec dobře, koťata velmi agresivně napadala, takže nezbylo než ji přemístit mimo karanténní klec a oddělit od kočičích dětí. Koťata změnu uvítala, protože nechápala, proč je jejich mamina místo krmení napadá. Mamince to chvíli trvalo, ale postupně si zvykla.

Violka je mazel, je to taková malá kočičí dáma, spíš klidnější i když ve společnosti ostatních to dokáže pořádně roztočit.
violka.jpg
Xena

Narození: 2019
Vakcinace: ano
Kastrace: ne


Xena byla nalezena se svými sourozenci jako týdenní, 90 g vážící kotě, u jedné studánku u Budětic. Xena ostatní sourozence ocucávala, protože to prostě koťata vyhozena od mámy někdy dělají, protože mají hlad. Bohužel jim tím nechtěně způsobovala bolestivá zranění a tak nezbylo, než ji dát stranou ostatních. Zatímco její sourozenci nerostou a nejsou v pořádku natolik, aby se mohli naočkovat, Xena bojovala ze všech sil malého tělíčka. Bojovala a boj vyhrála, jen k úplnému vítězství, ji chybí láskyplný domov. Je závislá na lidech, neustále chce trávit čas v jejich přítomnosti. Dříve neměla hranice co může a co ne, ráda se zakousla v bojové hře i do lidské ruky. Teď už ví, že s lidmi takové hry hrát nemůže, je moc vděčná , mazlivá bude Vám moc ráda dělat společnost. Hledá domov pouze uvnitř domečku nebo bytu a už se na něj moc těší.

xena1.jpg

Žanetka
Narození : cca 2016
Vakcinace : Ano
Kastrace: Ano


Žanetka byla nalezena v menší obci na Domažlicku, nikomu nepatřila, nikdo ji nehledal. Nakonec se rozhodla zůstat u potravin, kde měla alespoň jídlo. Krom toho, co dostala od lidí, kterým nebylo jedno, že se tam najednou objevila, se naučila chodit na donuty, zanechané ráno pekařem před obchodem. To se samozřejmě nelíbilo maji...
teli obchodu, takže Žanetka akutně hledala azyl. Její situace se zhoršila a nemohla dál zůstat, přicestovala tedy k nám. Je hodně dominantní, ale mazel i když je hodně svá a ráda poroučí i lidem. Přesto je to milá kočička, která potřebuje svůj domov, ideálně bez koček, ale zvykne si i na menší kočičí společnost, jen musí jít o kočky které ji budou respektovat. Má postižené dýchací cesty po prodělaných neléčených virózách z doby kdy byla na ulici a při rozrušení ať z radosti nebo rozčílení je slyšet při jejím dýchání pískot. Nijak ji to ale neobtěžuje, je aktivní, hravá a moc by prosila o domov.

 

zanetka.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Omlouváme se za nevyplněné informace u některých kočiček.
Budeme se snažit co nejdříve doplnit. Děkujeme za pochopení.

Pokud by se Vám líbila některá kočička bez informací, napište nám, nebo zavolejte a my Vám obratem popisek dané kočičky zašleme na mail.

Kontakt: Hrádecká 493, 342 01 Sušice, Hana Fuksová tel.: 731 241 782, Anna Špačková tel.: 604 655 057, e-mail: utulekzikov@seznam.cz