Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nabídka kočiček k umístění

Alenka

Narození : 2017
Vakcinace : Ano
Kastrace: Ano

Alenka se zčistajasna objevila v areálu útulku. Okolní kočičky známe, ať už ty, co mají své lidičky, nebo ty bezprizorní, ani k jedněm nepatří. Nejspíš spadla z nebe, protože je to andílek a sama k nám jistě nemohla dojít. Má za sebou hodně dlouhou karanténu, kdy bojovala se silnou virózou 

Alenka je moc hodná kočička, veliký mazlík a už se nemůže dočkat, až bude řádit a mazlit se u Vás doma :)

alenka19.jpg
Antonie - Tonička
Narození : 2019
Vakcinace : Ano
Kastrace:
tonicka.jpg
Adélka

Narození : 2016
Vakcinace : ano
Kastrace: ano

Adélka je kočička která den před porodem zavítala k jedněm chatařům, u kterých hledala pomoc. Vybrala si dobře, nenechali ji bez pomoci, nouzově ji ubytovali na verandě, dohodli převoz k nám. Ráno, když se chystali na cestu, je čekalo překvapení v podobě čtyř koťátek. Takže všichni putovali k nám. Adélka byla vzorná maminka, která se dlouhou dobu o svá koťata starala, po odchodu koťátek z karantény, se stěhovala k dospělým kočičkám. Necítí se tam úplně dobře, není konfliktní, jen by raději žila jako jedináček, se svým člověkem. Je opravdu moc hodná, mazlivá a zaslouží si někoho, kdo její povahu ocení.

adelka33.jpg
Aby

Narození : 2017
Vakcinace : ano
Kastrace: ne

Aby je kočička od velmi starých manželů, kteří se léta starali, ale jednoho dne je zradila síla, zdraví i úsudek. Sice si vždy ponechali kočky, které jim někdo pohodil u dveří, zpočátku se starali, kastrovali, ale přišla chvíle, kdy ztratili přehled, přestali kastrovat a kočičky se množily i v příbuzenské linii. Dle toho také vypadají a odpovídá tomu jejich zdravotní stav.

Aby je z nich nejmenší, vzhled a váha maximálně dvouměsíční kočičky, přesto má již druhé zoubky, takže jí určitě je minimálně 7 měsíců. Jedno oko slepé, trvale poškozené, ale konečně po dlouhé léčbě velká chuť žít.

Kočička z tohoto prostředí a tak malého vzrůstu bohužel nepatří k těm, u kterých je předpoklad dlouhého šťastného života a navíc má handicap v podobě slepoty na jedno očičko. Je proto nabízena i v sekci "Virtuální adopce".
Protože je ale Abynka nezdolná bojovnice a i přes nepřízeň osudu je velice hravá, zaslouží si, aby čas, který je jí dán, byl co nejhezčí a nejdelší. Takže kdyby ji chtěl někdo dát šanci, určitě najde v malé kočičce Abynce výtečného společníka.

aby19.jpgaby18.jpg
Armínek

Narození : 2019
Vakcinace : ano
Kastrace: ne

armin.jpg
Amorek

Narození: květen 2019
Vakcinace: ano
Kastrace: ne


Amorek se narodil kočičce o které se majitelé domnívali že je moc mladá a nemůže mít koťata.
Kočička jich měla hned 6 a tak koťata putovala do dočasné péče a následně k nám. Tři již našli domov a tři další úžasní kocouří junioři na něj čekají. Amorek je stejně jako brášové veliký mazel, nechybí u žádné kočkolumpárny a zatím objevuje svět. Od narození je pouze uvnitř, nezná žádné venkovní nebezpečí a není schopen ho rozpoznat. Hledá domov výhradně jen uvnitř, bez možnosti chodit ven, u lidí kteří dokáží zajistit jeho bezpečí, okna, vchod a vše co zvídavé kotě objevuje .Odvděčí se neskutečnou dávkou přízně, kterou neustále vyhledává

amorek.jpg
Bertička

Narození : 2009
Vakcinace : ano
Kastrace : ano

Bertička k nám byla převezena společně se čtyřmi ostatními kočičkami ze Železné Rudy od množitelky koček. Tři ze čtyř přivezených koček byly březí, Evitka ve vysokém stupni březosti ostatní ještě bylo možné vykastrovat. Bertička nesla změnu svého života nejhůř, nemohla se přizpůsobit, byla agresivní, ale vše to bylo jen důsledkem toho, jak moc byla ze všeho zoufalá. Po kastraci se vzorně společně s ostatními starala o koťátka Evitky dokonce je všechny krmily. Dnes je to moc hodná kočička, která si zaslouží další šanci. Každá změna ji hodně rozladí a nese ji těžko ale, když si za chvíli zvykne, nadělá někomu ještě spoustu radosti ze společného soužití.  Bertička je jednou z kočiček která by potřebovali chodit volně domů a ven jak by sama chtěla,  ale samozřejmě jen v místě kde je to bezpečné.

Bertička stárne a žádný opravdu zkušený zájemce se neobjevuje. Proto nabízíme Bertičku i v sekci "Virtuální adopce". Ale zároveň zůstává zde, co kdyby přece jen nějaká dobrá zkušená "kočkařská" duše chtěla dát Bertičce šanci....

11988319_516219265202406_3383541636300313293_n.jpgberticka-nove-ko-014.jpg
Beatka

Narození: 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Beatka je také od chanovických kočiček, je to už klidnější kočička, je moc hodná, mazlivá, Ráda Vám bude dělat společnost, při všem co budete dělat. Kočičky ji nevadí, ale jejich společnost nevyhledává. 

beatka19.jpg

Betynka

Narození: 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Betynka je také z chanovické kauzy, je to moc milá, hodná mazlivá kočička, jen nedůvěřuje cizím lidem, takže se určitě schová před každou vaší návštěvou, ale hned jak budete zase sami, bude středem všeho, co budete dělat. Ostatní kočičky jí nevadí, může jít bydlet jen do bytu nebo domečku, bez možnosti chodit ven.

bety.jpgbety1.jpg
Benjamínek

Narození: 29. 4. 2018
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Benjamínek se narodil u nás, přivezené březí kočičce Denisce, která žila několik let na ulici v Nýrsku. 
Benjamínek se rád se mazlí, rád vyvádí, všechno zkoumá, někdy i nervy lidí, je to prostě správný kočičí kluk plný energie, který bude určitě doma potřebovat pořádně zaměstnat spoustou her a všeho co bude dělat s Vámi a ideálně kočičím kamarádem nebo kamarádkou. Protože by byl úplně nejraději se ségrou Gracielkou, kterou má moc rád, poprosil by o domov pro oba. Hledá domov pouze uvnitř domu nebo bytu.

FOTOALBUM BENJAMINKA ZDE.

ben2.jpgbenjaminek201903.jpg
Claudinka

Narození: 2017
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Claudinka je kočička z Ostružna, je hodná nekonfliktní, jen zatím stále hledá cestu k lidem, neutíká, není to plašánek, ale ani žádný mazel. Možná časem změní názor, zatím ale hledá spíše virtuální rodiče, nebo človíčka, který ji poskytne tolik času, kolik bude třeba. V budoucnu by potřebovala domov na klidném bezpečném místě, kde by mohla chodit volně domů a ven jak bude sama chtít.

claudinka.jpg
Cipísek

Narození: 2019
Vakcinace: Ano
Kastrace: Ne

cipisek1.jpg
Colombo

Narození: 29. 4. 2018
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Poirot, Columbo, Matlock a Slečna Marplová, se k nám dostali den po svém narození, takže stěhování šlo zcela jistě mimo ně. Jejich maminku Adélku někdo vyhodil, když byla březí, a protože chodila chatu od chaty a nevěděla, kde svá koťata porodí, zůstala nakonec u jedné z chat, zcela vyčerpaná. Chataři ji ubytovali na verandě a ráno byla koťátka na světě.
Dnes jsou to sebevědomá koťata plná energie, neustálého zkoumání všeho, co je zrovna k dispozici a neustálé potřeby lidské společnosti a mazlení. Potřebují parťáka na hry, mazlení, na to aby jim ukázal vše, co ještě neznají. Kočičí společnost určitě uvítají a hledají domov pouze uvnitř bytu nebo domečku.

colombo33.jpg
Čenda

Narození: 2013
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Čeněček je kocourek ze zahrádkářské kolonie v Klatovech. Dostal se k nám po zranění oka. Co se stalo, nevíme, jisté je, že mu zranění někdo způsobil úmyslně a oko bohužel muselo být odstraněno. Na druhé oko vidí jen částečně. Bude hledat domov jen uvnitř domečku nebo bytu, naprosto bez debat pouze bezpečný domov, tedy podmínkou budou speciální kočičí sítě v oknech a pozornost budoucích podnájemníků při příchodech a odchodech. Ale zato je Čeněček úžasný kocourek, mazel, naprosto bez problémů, jen pány nemá příliš v oblibě, nejspíš vzpomínka na to vyražené oko. Každopádně může někomu dělat šťastnou společnost ještě léta.

cenda1.jpg
Evelínka

Narození: 9/2017
Vakcinace: ano

Kastrace: ano

Emily, Evelínku a Vilíka (už našel domov) čekal strašný osud nechtěných koťat.  Jejich majitel je naskládal do pytle, zavázal, potopil do rybníka a v klidu odešel. Strážný anděl tentokrát stihl velký zázrak, vše viděla sousedka, která je vytáhla a zachránila…
Všechna tři koťata odmítala kontakt s lidmi, až po dlouhých týdnech začala přibírat na váze.

Evelínka si zatím stále drží odstup. Už se neschovává, ale lidskou společnost sama nehledá. Věříme, že i ona jednoho dne lidem odpustí, že je chtěli utopit, a zjistí, že ne všichni jsou stejní, že s některými je i dobře.

V současné době je Evelínka nabízena v sekci "Virtuální adopce". Teoreticky by mohli jít domů, ale pouze společně s Emily, "mazlivkou", která  už dokázala člověku odpustit a učí to i Evelínku. Je to sice velice nepravděpodobné, ale protože se zdá, že při těchto sourozencích stojí Anděl Strážný, tak se třeba najde Anděl v lidské podobě, který jim dá šanci společně... Opravdu věříme, že i Evelínka si cestu k člověkovi najde (nám už věří...cizím lidem ale ne), jenom to chce čas a podporu její sestřičky Emilky.

evelinka.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Elsa

Narození: 2014
Vakcinace: ano

Kastrace: ano

Elsa byla přivezena důvodu údajné alergie její majitelky. Jde o kočičku, která nemá ráda ostatní kočičky a hledá tedy domov jen jako kočičí jedináček.

Elsa se musela vyrovnat se ztrátou domova, svých lidí a u nás s přítomností velkého množství koček. Je z toho opravdu nešťastná, a protože si svému neštěstí neumí ulevit jinak, reaguje agresivně na ostatní kočičky. To má za následek, že ani ony si to samozřejmě nenechají líbit a pro Elsu je to tak mnohem těžší než pro ostatní.
Nemáme možnost poskytnout ji samostatné bydlení, bez jiných kočiček protože kočičky máme opravdu všude. Moc se tedy za Elsu přimlouváme, ale jen u člověka, který ji bude chápat a poskytne ji společné bydlení už napořád. Jsme si jisti že to ocení a odmění vás věrností a přízní už napořád.

Elsička bohužel naprosto nesnáší jakoukoliv změnu (vzali jsme ji na umisťovací výstavu, kde jsme ji ani nemohli vyndat z klece, ale druhý den po příjezdu do útulku už byla zase úplně v pohodě, protože to tam zná...). A po této zkušenosti je naprosto jasné, že bude potřebovat trpělivého človíčka, který ji poskytne dostatek času na "přivyknutí" novému prostředí. Protože je tato varianta dosti nepravděpodobná, je Elsička nabízena i v sekci "Virtuální adopce".
Ale šanci si zaslouží a co kdyby se třeba někdo zkušený, komu chybí právě černá kočička, našel...

590ff05acd358-cat.jpg
Gastonek

Narození: 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Gastonek je dalším chanovickým kocourkem, o kterého se již dál nemohli starat jeho lidé. Byl jedním z prvních kteří se začali chodit hladit, a dodnes je mezi prvními kteří čekají v řadě na pohlazení. Je to moc hodný, mazlivý kocourek, který by si zasloužil domov který bude už tím posledním, kočičky mu nevadí, naopak je s každým hned kamarád. Má sice černý kožíšek, ale zlaté srdíčko, které moc potřebuje někomu dát.

gastonek.jpg
Gracielka

Narození: 29. 4. 2018
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Gracielka se narodila u nás, přivezené březí kočičce Denisce, která žila několik let na ulici v Nýrsku.
Gracielka ráda povídá, ráda se mazlí, ráda vyvádí s bráškou Benjamínkem, všechno je strašlivě nové a zajímavé, tak to musí okamžitě prozkoumat. Je klidnější než bráška, ale v žádné bojové hře určitě nezůstává pozadu. Hledá domov pouze uvnitř domu nebo bytu, kdyby byl domov možný s bráškou, považovala by to za ideální, přece jen, jeden druhého už zná a mají na sebe silnou citovou vazbu.

grac2.jpg
Hermiona

Narození: září 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Hermionku a její sourozence jsme poznali při jedné z kauz, které jsme řešili minulý rok. Plná stodola nekastrovaných koček, o nichž nikdo nemá ani ponětí kolik jich vlastně je. Trvalo to dlouho, ale nakonec jsme se dopočítali 30 koček. Dospělé kočky jsme nechali vykastrovat a všechna koťata byla odvezena, nejprve do dočasné péče, později nám. Polovina jich je mazlivá, druhá zdrženlivá. Někteří šťastlivci už mají své doma, ti ostatní na ně zatím pořád čekají. 
Hermionka se držela zpátky celkem dlouho, ale dnes je to už mazlivá kočička, která je za pohlazení vděčná a přijde si pro něj. Je malá a droboučká a asi už moc nevyroste, ale lásky nadělí stejně jako ta největší kočička na světě.

FOTOALBUM HERMIONKY ZDE.

her2.jpghermiona2.jpg
Chip

Narození: 2016
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Chip a jeho sourozenci byli nalezeni v den, kdy se narodili, společně se svou maminkou u jednoho z paneláků v Nýrsku. Někdo je všechny vyhodil hned po narození, protože se přece nebude starat.
Všechna koťátka i maminka cestovali do dočasné péče, protože u nás bylo zoufale plno, a postupně krok za krokem se učili věřit lidem... Moc jim v tom pomohla dočasková teta a dnes jsou to lumpíci, kteří už potřebují svůj vlastní domov, kde je budou milovat a rozmazlovat.

chip.jpg
Chicco

Narození: 2019
Vakcinace: Ano
Kastrace: Ano

chico.jpg
Josefínka

Narození: 2016
Vakcinace: ano

Kastrace: ano

Josefínka byla nalezena s bráškou Josífkem před cukrárnou Pepino v Klatovech v zalepené krabici od bot. Brácha už odjel bydlet a Josefínka svého človíčka netrpělivě vyhlíží. Je moc hodná, mazlivá a má moc ráda lidi a kočičky. Ráda se mazlí v náručí, sama kontakt nejen vyhledává, ale přímo vyžaduje :) a už se moc těší, až najde domov, jaký si zaslouží.

FOTOALBUM JOSEFÍNKY ZDE.

josefinka18.6.--2-.jpg
Jasper

Narození: 2017
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Jasper je kocourek z chanovické kauzy, o kterého se již dál nemohli postarat jeho majitelé. Je hodný mazlivý, ale přece jen rezáček, který má svou hlavičku a svůj názor na vše co dělá a má dělat. Nechybí u žádné kočkolumpárny, ale ani u čekatelů na pohlazení. Z a domov jen uvnitř bude moc vděčný, jen má dost energie a potřeboval by kamaráda nebo kamarádku.

jasper1.jpgjasper2.jpg
Julietka

Narození: 16. 4. 2018
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Julietka je kočička, kterou společně se sourozenci a maminkou přivezli z Vimperku
starší manželé, kteří je nalezli na zahradě těsně po porodu. Protože ještě byla docela zima a protože se nebyli schopni o tolik kočiček postarat, přivezli je k nám. Julietka se moc ráda mazlí, je opatrnější než bráška Sebastienek, vše si musí nejdříve okouknout a pak už ji nic nestojí v cestě a zkoumá, hraje si, mazlí se pronásleduje brášku, prostě jako všechny ostatní koťata. Do všeho jde naplno, vše musí vidět, u všeho musí být. Hledá domov pouze uvnitř bytu nebo domečku, společnost kočičích parťáků určitě uvítá.

jul2.jpg
Jonathán
Narození: 2019
Vakcinace: ano
Kastrace: ne
jonathanek.jpg
Jolanka
Narození: 2019
Vakcinace: ano
Kastrace: ne
jolanka.jpg
Kňouralka

Narození: 2017
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Kňouralka je další z kočiček z Ostružna, je to klasická želvička, po několika měsících seznamování si přijde pro pomazlení, ale dává si velký pozor, když dorazí někdo, koho nezná...To nejdříve vše z bezpečí pozoruje, až když si je jistá, přijde se ukázat v celé kráse. Je to hodná kočička, která Vám bude vděčnou společnicí

knouralka1.jpg
Laurinka
Narození: 2019
Vakcinace: ano
Kastrace: ano
laura1.jpg
Leonka
Narození: 2019
Vakcinace: ano
Kastrace: ne
leonka.jpg
Mínuška

Narození: 2016
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Mínuška je další z chanovické kauzy. Přiváželi jsme ji vysoce březí, takže již kastrace nepřipadala v úvahu. Mínuška měla 4 koťátka, která po narození vážila pouhých 18 g, místo běžných 80g  a žádné z nich nepřežilo.

Dnes je již veselá, hravá, mazlivá a moc by chtěla svého človíčka, který se postará, pohladí a bude tady pro ni. K ostatním kočičkám je nekonfliktní a je vhodná jen do bytu nebo domečku bez možnosti chodit ven.

mina1.jpg
Maura

Narození: 13. 4 . 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Maura je jedním z koťat, které se narodili přivezené březí kočičce Evitce. Maminka je od množitelky koček a všechna koťata učila držet se od lidí stranou. Maura ještě potřebuje malinko času, než začne lidem věřit a než zjistí, že je u nich i dobře. Ale není to vyloženě plachá kočička, jen zatím raději dodržuje bezpečnou vzdálenost. Pokud by měla bydlet se svými lidmi hned, může, ale musí to být človíček, který ji dá tolik času, kolik ho bude potřebovat a potom to bude to pravé napořád.

12670815_589971017827230_4693905444559107566_n.jpgmaura-vikend-20.7.15-023.jpg11722549_493643664126633_8484942790762583786_o.jpg
Monty

Narození: 2018
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Monty je dalším kocourkem z Chanovické kauzy, je ještě mladý ale zatím lidskou společnost nehledá, drží se spíš stranou. To však neplatí pro kočičí společnost, v té je vždy v popředí všeho co se děje. Doufáme že časem změní názor a od kamarádů odkouká že společnost lidí může být i příjemná.

monty-mour.jpg
Mareček
Narození : 2019
Vakcinace: ano
Kastrace: ano
marecek1.jpg
Matýsek

Narození : 2019
Vakcinace: ano
Kastrace: ne

Matýsek se narodil kočičce o které se majitelé domnívali že je moc mladá a nemůže mít koťata.
Kočička jich měla hned 6 a tak koťata putovala do dočasné péče a následně k nám. Tři již našli domov a tři další úžasní kocouří junioři na něj čekají. Amorek je stejně jako brášové veliký mazel, nechybí u žádné kočkolumpárny a zatím objevuje svět. Od narození je pouze uvnitř, nezná žádné venkovní nebezpečí a není schopen ho rozpoznat. Hledá domov výhradně jen uvnitř, bez možnosti chodit ven, u lidí kteří dokáží zajistit jeho bezpečí, okna, vchod a vše co zvídavé kotě objevuje .Odvděčí se neskutečnou dávkou přízně, kterou neustále vyhledává a říká si o ni kdykoli Vás uvidí. Společnost kočičky nebo kocouu udělá velkou radost, protože samotnému by mu bylo smutno

matysek.jpg
Nikolka 

Narození : 2016
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Nikolka je odvezená od množitelky koček, z místa, kde se lidé o kočky nestarají, nekastrují, takže mají stále dokola koťata, nekrmí je, protože mají pocit, že kočka se o sebe postará sama. 
Nikolka je krásná kočička, je mazlivá a na svůj ošklivý start do života už zapomněla. Chce novou šanci a zaslouží si ji, neudělala nic špatného, jen se narodila někomu, kdo o ně nestál.
Hledá domov, kde budou jeho součástí, kde jí budou milovat a respektovat jak si zaslouží.

FOTOALBUN NIKOLKY NAJDETE ZDE.

nikolka1.jpgnikolka.jpg
Natálka 

Narození: 2017
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Natálka je podzimní kotě, které se zčista jasna objevilo v areálu Sola Sušice, společně se dvěma sestřičkami.
Zpočátku byly nedůvěřivé, ale už za pár dnů bylo jasno, že jsou moc rády, že jsou opět v teple, s přísunem péče, jídla a mazlení.

Už to vypadalo, že se na Natálku usmálo štěstí, protože se jako jediná (z 9 koťat z našeho útulku) umístila na výstavě  Sen zvířat. Bohužel ale v novém domově nezvládla psí společnost bydlící nad nimi a pod nimi, je trošku nerváček, podnájemníci se opravdu snažili ,ale když to nejde tak to prostě nejde a není k ničemu kočičku zbytečně trápit. A tak se musela znovu vrátit k nám. Natálka je mazlivá, hodná kočičí dáma, která si moc zaslouží vlastní domov. Hledá domov uvnitř bytu nebo domečku, v rodině kde ji budou milovat a pečovat o ni jak si zaslouží a jejíž součástí bude už napořád.

FOTOALBUM NATÁLKY ZDE.

natalka03.jpg
Poirot

Narození: 30. 4. 2018
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Poirot, Columbo, Matlock a Slečna Marplová, se k nám dostali den po svém narození, takže stěhování šlo zcela jistě mimo ně. Jejich maminku Adélku někdo vyhodil, když byla březí, a protože chodila chatu od chaty a nevěděla, kde svá koťata porodí, zůstala nakonec u jedné z chat, zcela vyčerpaná. Chataři ji ubytovali na verandě a ráno byla koťátka na světě.
Dnes jsou to sebevědomá koťata plná energie, neustálého zkoumání všeho, co je zrovna k dispozici a neustálé potřeby lidské společnosti a mazlení. Potřebují parťáka na hry, mazlení, na to aby jim ukázal vše, co ještě neznají. Kočičí společnost určitě uvítají a hledají domov pouze uvnitř bytu nebo domečku.

poirot1.jpg
Pandorka
Narození: 2019
Vakcinace: ano
Kastrace: ano
pandorka.jpg
Rézinka

Narození: cca 2016
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Rézinka je kočička která byla nalezena ve Vimperku a po porodu koťátek, byla převezena k nám. Přitoulala se ke starším manželům, kteří kočičku krmili a starali se v mezích možností, ale kotěcí nadělení bylo nad jejich síly. Rézinka se o všechny vzorně starala a nyní potřebuje někoho, kdo se bude starat o ni. Je to hodná mazlivá kočička, ale moc nemusí ostatní kočičky a preferovala by domov bez jiných kočiček, pokud by doma už někdo byl, zvykne si jen si bude žít svůj život a kamarádi asi nikdy nebudou, ale kdo ví..Na bezpečném místě by určitě ráda chodila volně domů a ven, ale bude spokojena i uvnitř, pokud ji budete věnovat dostatek času.

rezinka19.jpg
Sára

Narození: 2011
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Kočička Sára byla při příchodu k nám dalším vyhozeným prázdninovým kotětem, které koncem léta zůstalo spolu s další kočičkou Rozárkou bezradně bloudit od chaty k chatě po odjezdu chalupářů. Zpočátku jim alespoň krmení zajišťovala jedna hodná starší paní, která tam ale na zimu nemůže zůstat, navíc si zlomila ruku a do několika kilometrů vzdálené vesnice nemůže dojíždět a nemůže kočičky bohužel vzít ani do městského bytu.
Sára si zpočátku vše velice pozorně prohlíží a potom sama přijde pro pohlazení, ale nesmí vidět ruku proti hlavičce. Je vhodná do bytu a jen k hodnému člověku, který ji poskytne dostatek času, který bude potřebovat.

sara-velka.jpgsara.jpg
Sněhulka

Narození: 2017
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Sněhulka je jedním z odlovených koťat kočičky Vločky. Jako jedinou ji Vločka nestihla naučit, že od lidí je třeba se držet stranou. Sněhulka je velký mazel, ale také dokáže být ve společnosti ostatních koťat pěknou čerticí.

Rozhodla se, že je čas hledat své podnájemníky, ty nejlepší na světě, pokud to je možné. Ne proto, že je líbivá a malinká, ale proto, že toho od narození nezažila moc hezkého, a je čas, aby se to obrátilo. A prostě proto, že je to velké zlatíčko.

snehulka12--2-.jpg
Štěpánek

Narození: 2018
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Štěpánek i jeho sestřička Štěpánka byli nalezeni ve Štěpánovicích jako malá, podvyživená, začervená a zablešená koťata. Dlouho byli ve velmi vážném stavu, byly to jen kostřičky potažené kožíškem. Nerostli, nepřibývali na váze, ale to vše už mají za sebou. Dnes jsou to krásná, velmi živá koťata, mají stále co dělat, jsou to velcí mazlíčci a konečně si užívají her a lumpačení.

Štěpánek je trošku hodnější než sestřička, ale právě proto by spolu tvořili ideální dvojici. Moc by si přál společný domov se Štěpánkou. Štěpánek miluje všechny míčky, které může nosit v tlamičce. Počet není podstatný, i kdyby jich měl 100, bude je nosit všechny do své skýše a bude o ně "s nasazením života" tvrdě bojovat, protože jsou přece jeho...

Štěpánka podporuje pan Radomír Válek a my touto cestou moc děkujeme.

stepanek.jpg
Štěpánka

Narození: 2018
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Štěpánka i její bráška Štěpánek byli nalezeni ve Štěpánovicích jako malá, podvyživená, začervená a zablešená koťata. Dlouho byli ve velmi vážném stavu, byly to jen kostřičky potažené kožíškem. Nerostli, nepřibývali na váze, ale to vše už mají za sebou.

Dnes jsou to krásná, velmi živá koťata, mají stále co dělat, jsou to velcí mazlíčci a konečně si užívají her a lumpačení. Štěpánka je velmi energická mladá dáma, brášku stále vyhledává, tak by si moc přála společný nový domov, ale není to podmínka.

stepanka.jpg
Tomík

Narození: 2016
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Tomík je dalším kocourkem z Chanovické kauzy. Po období nedůvěry už lidem znovu věří, má moc rád dobré jídlo, a také se za dobu co je u nás jak se patří na pořádného kocourka spravil, je první který čeká u dveří, když přijdeme. Je to pohodář, mazel který  už moc skopičin nedělá, raději tráví čas u Vás a chce hladit tak dlouho, jak jen to jde

tomik.jpg

 

 

 

 

 

 

tom.jpg

Terezka

Narození: říjen 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Terezku a její sourozence Jonáška a Marušku nalezli vyhozené
u osmdesátileté paní ve Volšovech u Sušice, bezradné, vyhublé s neléčenou virózou. Všichni se poměrně dlouho potýkali s následky zanedbané péče, ale dnes už jsou v pořádku a hledají své lidičky.   Terezka se moc ráda mazlí, ale stejně tak miluje společnost ostatních kočiček a už se moc těší na své podnájemníky, od kterých bude chtít, aby tam alespoň jeden kočičí kamarád či kamarádka byli.

FOTOALBUM TEREZKY ZDE.

terezka.jpgterezka3.jpg
Tobiášek
Narození: 2019
Vakcinace: ano
Kastrace: ano
tobicek.jpg
Uriášek

Narození: září 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Uriáška a jeho sourozence jsme poznali při jedné z kauz, které jsme řešili minulý rok. Plná stodola nekastrovaných koček, kde nikdo nemá ani ponětí, kolik jich vlastně je. Trvalo to dlouho, ale nakonec jsme se dopočítali 30 koček. Dospělé kočky jsme nechali vykastrovat a všechna koťata byla odvezena. Nejprve do dočasné péče, později k nám. Polovina jich je mazlivá, druhá zdrženlivá. Někteří šťastlivci už mají své doma, ti ostatní na ně zatím pořád čekají. Uriášek je taková malá hromádka neštěstí. Hladit se nechá, ale sám si pro něj nepřijde a dívá se na vás pohledem jako by mu celý svět ublížil. A vlastně má pravdu, ublížil. Jsme si jisti, že s tím správným páníčkem by dělal pokroky mnohem rychleji než u nás, kde je stále sice milovaným, ale jedním z mnoha. A on potřebuje být tím jediným pro svého člověka, který mu dá tolik času, kolik bude potřeba.  

uriasek22.jpghermiona.jpg
Vločka

Narození: 2015
Vakcinace: ano
Kastrace: ano

Vločka je kočička, která byla umístěna na jedné z výstav, ještě jako dorůstající kotě s podmínkou kastrace novým majitelem. Nová majitelka nás skutečně kontaktovala, s tvrzením že Vločka je po kastraci a vše že proběhlo v pořádku. Následovala dva roky trvající anabáze, zestručněno – Vločka kastrována nebyla a novou majitelkou byla vyhozena ven. Když jsme se o tom dozvěděli, hledali všichni, všude, kolem bydliště a okolí, bohužel bez výsledku. Pomáhala neskutečná spousta lidí, volali ti, kdo věděli, že hledáme…Až na jaře letošního roku, se nám podařilo najít místo, kde se Vločka ukrývá, sice stále v okolí ,,nového domova,, jen jiným směrem, než jsme hledali. Následovali měsíce,  kdy jsme se snažili Vločku odchytit, bohužel vytrvale se odmítala nechat chytit, do sklopce či podběráku ani náhodou…Až na podzim se začalo dařit, tedy mysleli jsme že se daří, bílá kočka ve sklopci, neskutečný pocit, že ji máme…Až na veterině bylo jasno, že to není Vločka ale její odrostlejší potomstvo. Vše se opakovalo a stručně řečeno, postupně jsme odchytali čtyři Vloččina koťata Snížka, Sněženku, Sněhulku a Popelku než se podařilo, chytit unavenou Vločku.

Dnes je zpět u nás, po kastraci a karanténě, pohybuje se tady suverénně, jako kdyby věděla kde je, nechá se hladit, nemá problém s ostatními a ani tušení, kolik starostí nám přidělala a jakou máme radost, že je v pořádku zpět. Po všech těchto zkušenostech hledá Vločka tu nejspolehlivější rodinu na světě!!!

vlocka.jpg
Žanetka
Narození : cca 2016
Vakcinace : Ano
Kastrace: Ano


Žanetka byla nalezena v menší obci na Domažlicku, nikomu nepatřila, nikdo ji nehledal. Nakonec se rozhodla zůstat u potravin, kde měla alespoň jídlo. Krom toho, co dostala od lidí, kterým nebylo jedno, že se tam najednou objevila, se naučila chodit na donuty, zanechané ráno pekařem před obchodem. To se samozřejmě nelíbilo maji...
teli obchodu, takže Žanetka akutně hledala azyl. Její situace se zhoršila a nemohla dál zůstat, přicestovala tedy k nám. Je hodně dominantní, ale mazel i když je hodně svá a ráda poroučí i lidem. Přesto je to milá kočička, která potřebuje svůj domov, ideálně bez koček, ale zvykne si i na menší kočičí společnost, jen musí jít o kočky které ji budou respektovat. Má postižené dýchací cesty po prodělaných neléčených virózách z doby kdy byla na ulici a při rozrušení ať z radosti nebo rozčílení je slyšet při jejím dýchání pískot. Nijak ji to ale neobtěžuje, je aktivní, hravá a moc by prosila o domov.

 

zanetka.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Omlouváme se za nevyplněné informace u některých kočiček.
Budeme se snažit co nejdříve doplnit. Děkujeme za pochopení.

Pokud by se Vám líbila některá kočička bez informací, napište nám, nebo zavolejte a my Vám obratem popisek dané kočičky zašleme na mail.

Kontakt: Hrádecká 493, 342 01 Sušice, Hana Fuksová tel.: 731 241 782, Anna Špačková tel.: 604 655 057, e-mail: utulekzikov@seznam.cz